"Teşvikler nefes aldıracak"

İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, TÜMSİAD Şubesinin yönetim toplantısına katılarak İstihdam Seferberliği hakkında bilgilendirme yaptı

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

TÜMSİAD Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısına katılan İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, "İstihdam Teşviklerinin firmaların uluslararası rekabet güçlerinin artırılmasına katkı sunacak, üretimin, istihdamın ve ihracatın artmasına vesile olacaktır" Dedi

Tüm Sanayici ve işadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez toplantıda yaptığı konuşmasında, "finans yönetiminde sıkıntımız var. Yani biz bankalara, teşviklere, desteklere dayanarak bir şeyi yürütmeye çalışıyoruz. Bunu zihniyetimizden kurtulmamız lazım. Gelire göre harcama gelire göre büyümeyi yapmamız lazım. Evet, Türkiye gerçekten çok hızlı büyüdü devam etmesi için hızlı değişime ayak uydurmak lazım" Dedi.

İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya; İstihdam Teşviklerinin firmaların uluslararası rekabet güçlerinin artırılmasına katkı sunacak, üretimin, istihdamın ve ihracatın artmasına vesile olacaktır. Yeni teşviklere ilave olarak sigorta pirim desteğinin yanında ücret desteği de çıktı. Yeni mevzuatla birlikte diyoruz ki işverenimiz 2018 yılında en az çalıştırdığı personel sayısına ilave olarak bir kişi alırsa onun ücretini 3 ay boyunca devlet ödesin, artı 9 ay boyunca sigorta primini ödemesin, işçi stopajı ödemesin" ifadelerini kullandı.

SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ise, "bugüne kadar uygulanan istihdam teşviklerinden farklı olarak, 2019 yılı için Bakanlığımız ilk defa 'Ücret Sübvansiyonu'nu da eklemiştir. Yapılan yasal düzenlemede, işverenlerimizin 1 Şubat-30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alacakları işçiler için üç ay boyunca maaş desteğinden yararlanabilecekleri yer almaktadır. Söz konusu desteğin ön şartı, işverenlerimizin 2018'in en az sigortalı çalıştırdığı aydaki işçi sayısına ilave olarak işçiyi bünyesine almasıdır" diyerek, diğer istihdam teşvikleri hakkında da TÜMSİAD yönetimine bilgiler verdi.

29 Mart 2019 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.009.569 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.