MHP'li Erdoğan ile yerel seçimler üzerine

MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan medyabar.com'u ziyaret etti. MHP'li başkan o ziyarette Sakarya siyaseti yaklaşan seçimler ve adaylar üzerine medyabar com editörlerine açıklamalar yaptı..

İşte Erdoğan'ın Sakarya siyaseti üzerine sözleri..

SAKARYA'NIN SİYASİ YAPISI

"Önümüzdeki aylarda seçimlerden CHP'de farklı bir değişiklik olmamasına rağmen aldıkları yüzde 16 oy nedeniyle önümüzdeki seçimlerde statejik hamlemizi yaparken onlarında hareketlerine bakmamak gerek..
Sakaryanın seçmen tabanı yüzde 80 milliyetçi muhafazakar seçmen kitlesi var.

Dolayısıyla MHP'nin böyle bir avantajı var.
Bu nedenle MHP'den aday olacaklar siyaset ilmini biliyorsa da MHP'de aday olacaktır
CHP'deki yüzde 15'lik yerde debelenmektense MHP'de daha çok yol alacağını düşünür.

MHP dışında başka partilerde siyaset yapmış. Siyasete hizmet etmekisteyen kesim MHP'de siyaset yapmak istiyor

MHP'de siyaset yapmanın gerekliliği de MHP yönetiminin samimiyetiyle alakalı..
Bizim avantajımız ondana kaynaklanıyor

Tabanıyla destek alan vatandaştan teması olan bir yönetim telası olduğu için bir kanaat oluşuyor güven esasına göre samimiyet görülüyor,
Bu nedenle belediyeleri alacak bir çalışma yapacağız.."

DEMOKRAT PARTİLİALİ DÜNYA ÜZERİNE

'MHP'nin tabanından gelmemiş bir insanın gelmesinin amacı kazanmak amacında olmalı. Eğer kazanmak için geliyorsa, teşkilat olarak samimiyet göstermemiz gerek. Bizim yönetim olarak anlayışımız şu.. MHP'de siyaset yapmak isteyenler farklı siyasi partilerden de olabilir MHP'nin kapısını sonuna kadar açacağız

YEREL SEÇİMLER

"Daha iddialı daha iyi tanınmış adaylar ortaya koyarsak CHP'nin bunu yapma şansıçok zayıf. Sadece Geyve'de Atilla Zeytinoğlu var. Biz orada Atilla Zeytinoğlu gibi bir aday bulursak orada seçime ortak oluruz.

ERENLER

"Yakup alaylı. Şu an için Erenler'de tek adayımız"

SERDİVAN'DA ADAYLIK

'Serdivan' da Aydoğan Arslan bizim için gündemde.. Gündemde olan ikinci bir isim Sakaryalı bir bayan akademisyen var. İsmini söyleyemem. Popüler bir isim değil. O bayanı iyi tanıyorum. Samimiyeti mesleki birikimi ile secime ortak oluruz. Bu kadar güvendiğim isim. Ama bu ancak Aydoğan Arslan'ın olmamasıile söz konusu olabilir. Serdivan'da çok iddialıyız.

ADAPAZARI

'Yüksel Ayanoğlu bizim için adaydır. Onun dışında Erkal Etçioğlu olabilir. Erkal abi bizim her zaman potansiyel adayımızdır. Belki Aydoğan Arslan'da olabilir. Bizim kafamızda Erkal beyi her zaman aday yapacağımız bir isimdir.

ALİ DÜNYA BENİ ARADI

"Ali Dünya'nın MHP Genel Merkezine giderek görüşme yapmasıyla ilgili olarak haber çıktıktan sonra Ali Dünya beni aradı ve ben genel merkeze gitmedim. dedi. Eğer gitsem sana bilgi veririm diye de söyledi. Bu teşkilatlarla temas kurmadan bir takım girişimlerde bulunmak teşkilatlarda sıkıntı yaratır.

ENVER TOÇOĞLU

" Enver bey yeniden siyaset yapmak istiyor. MHP'de mi başka yerde mi.. Bazı statejik hatalar yaptı. Geçen açıklamasında 'Hangi siyaseti partiden aday olurum belli olamam' diye söylemesi yanlış..MHP'li olmayan bir kişinin adaylığıyla ilgili biri gibi konuşmuş."

NİYAZİ BAĞDAT

"Sapanca için Niyazi Bağdat aday olabilir. Niyazi ağabeyi belediye başkanlığı yapmak istiyor. Bizden de olabilir.Sapanca'da MHP'den 5 aday var.

PAMUKOVA CEVAT KESER

"Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser ile bizim MHP teşkilatı arasında sorun vardı. Ama şimdi çok iyi..Cevat Keser yeniden bizim adayımız olabilir..
Zaten önümüzdeki hafta MHP olarak sahaya ineceğiz.''

02 Şubat 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?