Müteahhitler Birliği'nden 'Barış' mesajı

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş, Ortadoğu'da yaşanan olaylara ilişkin Ulu Önder Atatürk'ün "Yurtta sulh, Cihanda sulh" sözüyle mesaj verdi

Sakarya Müteahhitler Birliği'nden basına gönderilen açıklama şu şekilde:

"Başta kan gölüne dönen Ortadoğu olmak üzere dünyanın barışa en fazla ihtiyaç duyduğu günlerdeyiz. Gazi Mustafa Kemal Paşamızın o anlam ve mesaj dolu sözü "Yurtta sulh, Cihanda sulh " diyen anlayışın temsilcisi olarak, dün olduğu gibi, bugün de, yarında barıştan yana olacağız. Emperyalist güçlerle onların uzantılarının kan gölüne çevirttiği özellikle Ortadoğu ve islam coğrafyasında hüzün, gözyaşı ve zulüm olduğunu hatırlatan Birliği adı gibi birlikten yana olduğuna vurgu yapan Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş, "Türkiye uluslararası camianın saygın ve ağırlıklı bir üyesi. Osmanlı torunları olarak biz idareciler ve sivil toplum kuruluşların önderleri olarak barışa dair projeler geliştirip, savaşın ülkeye ve toplumlara hem ekonomik hem de sosyolojik büyük yaralar açmasının önüne geçmeliyiz.

"Gelinen bu nokta Ulusal Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuşan, bir zorunluluk olmadıkça savaşı cinayet olarak gören atalarımızın bizlere bıraktığı mirası gençlerimize, çocuklarımıza barışçıl bir dünya bırakmak adına hep beraber el ele çalışmalıyız. Yerelden başlayan bu anlayışı ulusal arenaya da sivil toplum kuruluşlarından başlayıp, yerel yöneticilere, buradan ülkemiz idarecilerine kadar, hükümeti, muhalefetine kadar hep birlikte olarak bu zor günleri aşmalıyız. Altını çizerek belirtmek istiyorum ki, halkımız savaş istemiyor. Ülkemizin, insanımızın ve insanlığın ihtiyacı, hukukun üstünlüğü, adalet, demokrasi, özgürlük ile temel hak ve hürriyetlerin eksiksiz kullanıldığı gerçek anlamda bir iç ve dış barıştır. Biz, 'yurtta sulh, cihanda sulh' diyen anlayışın temsilcileriz. Dün olduğu gibi, bugün de, yarında barıştan yana olacağız. İçte ve dışta barış için mücadele edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle barışı selamlıyor ve başta ülkemiz olmak üzere, komşularımıza, mazlum milletlerle, insanlık dünyasına barış diliyorum. Çünkü bu anlayışın inançların ve çocuklarıyız. Adaletle hükmeden Osmanlının torunları olarak, islamiyetin gerektirdiği barış içinde yaşamak da inancımız gereğidir"

"Barışa en çok ihtiyaç duyulan bir zamandan geçiyoruz. Mısır'da kanlı darbenin yaşandığı ve Esed rejiminin kimyasal katliamıyla, Suriye'de askeri müdahalenin konuşulduğu bir dönemde, Müslüman ülkelerin üzerinde dolaşan bu karabulutların bir an önce üzerimizden kalkmasını, büyük abi ve barıştan yana olarak görünen ve saygı duyulan ülkemizin de kimsenin bölemeyeceğini düşünüyorum.Savaşların son bulduğu, müslüman kardeşlerimizin özgürlüğe, huzura ve refaha kavuştuğu bir dünya da barış rüzgarlarının esmesini diliyorum. Tüm dünya ülkeleri arasında savaşların son bulduğu, yerini hoşgörü ve uzlaşmanın aldığı, birlikte yaşama kültürünün samimiyetle benimsendiği, huzur, mutluluk ve refah içinde yaşadığı, dünya milletlerinin karşılıklı saygı ve anlayış içerisinde olduğu bir dünya bırakmalıyız"

13 Eylül 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?