12 ilçede Mekke ve Kudüs'ün Fethi'ni kutlayacaklar

Anadolu Gençlik Derneği 12 ilçede olmak üzere hazıladıkları Mekke ve Kudüs'ün Fethi programının tarihlerini açıkladı.

Yapılan açıklama;

"Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi olarak her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde gerçekleştirilen Mekke'nin ve Kudüs'ün Fethi programını 12 ilçede gerçekleştireceğiz.

ADAPAZARI ? ORHANGAZİ KÜLTÜR MERKEZİ ? 31 ARALIK 19:54

AKYAZI ? AKYAZI KAPALI SPOR SALONU ? 31 ARALIK 20:00

FERİZLİ ? FERİZLİ FİKRET İSMET AKTEKİN AND. LİSESİ KAPALI SPOR SALONU ? 31 ARALIK 19:54

GEYVE ? GEYVE AND. İMAM HATİP LİSESİ KONFERANS SALONU ? 31 ARALIK 19:54

HENDEK ? HENDEK TİCARET MERKEZİ KONFERANS SALONU ? 31 ARALIK 19:54

KARAPÜRÇEK ? KARAPÜRÇEK EĞİTİM, KÜLTÜR VE GENÇLİK DER. KONF. SALONU ? 31 ARALIK 19:54

KARASU ? KARASU ŞHT. ÜST. İBRAHİM ABANOZ AND. LİSESİ KONFERANS SALONU ? 31 ARALIK 19:54

KAYNARCA ? KAYNARCA BELEDİYESİ KONFERANS SALONU ? 31 ARALIK 19:54

KOCAALİ ? KOCAALİ BAHÇEM DÜĞÜN SALONU ? 31 ARALIK 19:54

PAMUKOVA ? PAMUKOVA ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ ? 30 ARALIK 19:54

SAPANCA ? SAPANCA HALK EĞİTİM MERKEZİ ? 31 ARALIK 19:54

TARAKLI ? TARAKLI DÜĞÜN SALONU ? 29 ARALIK 19:30

Miladi takvimle 2017 yılını bu hafta sonu geride bırakacağız ancak unutmamamız gereken iki olay var.

Birici olay şudur: İngiltere Savaş Kabinesinde dönemin İngiltere Dışişleri Bakanı olan Arthur James Balfour, Siyonist hareketin önemli isimlerinden Baron Walter Rothschild'e 2 Kasım 1917'de yazdığı mektupta Filistin topraklarında Siyonistlere bir devlet vaadinde bulunmuştur. 2017 bu olayın 100. Yıldönümüdür.

İkinci olay da şudur: 100 yıl önce, 9 Aralık 2017'de Filistin, İngiltere tarafından işgal edilmiştir.

Yani 2017, Birleşik Krallık güçlerinin Filistin topraklarındaki işgalinin 100. Yıldönümüdür.

ABD Başkanı Trump'ın 6 Aralık günü Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesi, Siyonist-Evangelist ortaklığının ikinci 100 Yıl için düşündükleri planların sadece ilk adımıdır.

Emperyalist güçler adına Ulusal Güvenlik Strateji Belgesi dedikleri evraklarda coğrafyamızın geleceğiyle ilgili kararlar alıyorlar.

Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Türkiye ve Katar'ın küresel tehdit olduğuna dair açıklamalarda bulunuyor.

Bunlar sadece okuyarak geçiştirilemez. Bu kararlar, açıklamalar, beyanatlar, ülkemizin, insanımızın, coğrafyamızın hayrına değildir.

Arakan'da, Suriye'de, Yemen'de, Filistin'de ve İslam coğrafyasının dört bir yanında masum insanlar çatışmalarda yaşamını yitirmeye devam ediyor.

Diğer taraftan 7 milyar 400 milyon insanın yaşadığı bu gezgenimizde her 12 saniyede bir 1 çocuğun açlık nedeniyle ölüyor. Her 4 saniyede 1 bir insan mülteci pozisyonuna düşüyor. Her gece 800 milyondan fazla insan aç yatıyor. Yaklaşık 1 buçuk milyar insan sağlıklı içme suyundan mahrum ve 2 milyar insanın yoksulluk sınırının altında hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Emperyalist güçler tüm bunlar olurken hem kendi ülkelerinde hem de sömürdükleri birçok ülkede insanları farklı şekillerde uyutup uyuşturarak kitleleri duyarsızlaştırıyorlar ve hakikati örtbas ediyorlar.

Biz adına Yılbaşı Eğlencesi denilen ve neredeyse tüm dünya halklarına dayatılan çirkinliklere karşı bir tavır takınmamızın İslam'ın bir gereği olduğuna inanıyoruz.

Milli Piyango adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz. Kalplerdeki merhameti körelten, vidan duygusunu ortadan kaldıran, insanları şehirlerin en orta yerlerinde her türlü ahlaksızlığı yapmaya sevk eden Yılbaşı kutlamalarına karşı tepki koymanın her erdem sahibi insanın görevi olduğunu da düşünüyoruz.

Birinci Dünya Savaşı'nın sonunda İstanbul'a gelip Boğaz'a demirleyen İngiliz Savaş Gemilerinden İstanbul ahalisine bedava dağıtılan alkol yeni dönemde işgalin ve sömürünün nasıl sürdürüleceğinin bir göstergesi olmuştur. Biz Yılbaşı kutlamalarının bu ülkenin emperyalizm tarafından sömürülmesine hizmet eden vasıtalardan biri olarak görüyoruz. Alkol müptelası haline getirilen bir nesil sağlıklı düşünme ve sömürüye karşı direnme vasfını kaybediyor. Bu gecenin Yılbaşı Çekilişi gibi değişik organizasyonlarla Milli Eğitim Bakanlığı'na ait okullarda öğretmenler vasıtasıyla körpe dimağlara aşılanmasını ise kabul edilemez buluyoruz. Aynı şekilde devlet eli yürütülen şans oyunlarının toplumda telafisi mümkün olmayan bir yozlaşmaya yol açtığını görüyoruz.

Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık Pazar gününü 1 Ocak Pazartesi gününe bağlayan gece 81 şubemizde yaklaşık 600 kadar noktada Mekke'nin ve Kudüs'ün Fethi Programı düzenleyeceğiz.

Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe'nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıldönümünü, ya da fethin kronolojisini konuşmadan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz.

Ayrıca biz, İstanbul'un Fethini Diyarbakır'a, Diyarbakır'ın Fethini Kudüs'e, Kudüs'ün Fethini Mekke'ye ve Mekke'nin Fethi'ni de vahyin insanlığa olan çağrısına bağlamayan her anlayışın eksik olduğunu düşünüyoruz.

Aralık ayında yaşanılan gelişmeler zaten duyarlı olduğumuz Kudüs meselesinde daha çok adım atmamız gerektirdiğini göstermiştir. Hem Kudüs'teki 100 yıllık işgali hem de Kudüs'ün doğusuyla batısıyla bir bütün olduğu gerçeğini gündemde tutmak adına geleneksel olarak düzenlediğimiz Mekke'nin Fethi Programında bir değişikliğe gittik ve programın adını Mekke'nin ve Kudüs'ün Fethi yaptık.

Kaosun, sömürünün, çatışma ve savaşların yaşandığı dünyamızın her zamankinden daha fazla fetih ruhuna ve anlayışına ihtiyacı vardır. Fetih kavramı da anlamından saptırılmaya çalışılsa da biz hem kavramlarımıza hem de bu kavramların bize yüklediği sorumluluklara sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslam'a açılmasıdır. Fetih, küfrün karanlığının Kelam-ı Kadim'in berraklığıyla silinmesidir. Fetih, sonradan olma ilahlara reddiyedir. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır.

Fetih; insanın, toplumun ve doğanın, sevgiyle, merhametle ve adaletle buluşmasıdır. Fetih insan olmanın, halife kılınmanın, dağların yüklenmekten çekindiği bir yükü omuzlamanın ve kulluk sözü vermenin gereğidir. Fetih sadece hakkın hâkimiyeti için çıkılan bir seferin sonucu değil; bilakis o sefere çıkabilme dirayetidir.

Fetih işgal değildir. Fetih bir ırkın diğer ırkı tarumar etmesi değildir, bir bölgenin halkının diğer bölge halkını sömürmesi değildir, insanların inanç ve düşüncülerini zorla değiştirme değildir. Enerji kaynaklarını, yer altı yer üstü zenginliklerin ele geçirmek için savaşanlar, insanları imha etmek için savaşanlar bunu anlayamaz.

Mekke'nin ve Kudüs'ün Fethi iki büyük fetihtir. Günümüz Müslümanların bu büyük fetihlerden çıkaracağı bazı dersler vardır. Öncelikle Müslümanlar verdikleri sözü tutarlar, yaptıkları antlaşmayı bozmazlar. Zaferin Allah'tan olduğuna inanırlar. Sabrın ve fedakârlığın Müslümancı bir yaşam tarzının gereği olduğunu bilirler. İslam'ı yaşamanın ancak cihat ile mümkün olduğunu idrak ederler. Zafere giden yolda en büyük gücün inanç olduğunun farkındadırlar. Emaneti ehil ellere teslim etmek gerektiğine inanırlar. Fethin gayesinin ganimet elde etmek değil, yürekleri kazanmak olduğunu bilirler. İslam'ın yaşanmasında kadın erkek tüm Müslümanların itaat sorumluluğu olduğunun farkındadırlar. Bir Müslüman'ın gücü nispetinde tüm yeryüzünden sorumlu olduğunu bilirler. Tevazünün, vefanın ve sadakatin Müslüman ahlakının vazgeçilmezleri olduğuna inanırlar.

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. İnsanımız kültür emperyalizminin yanında değil fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz.

31 Aralık akşamı tüm halkımızı çocukları ile birlikte kendilerine en yakın noktada Anadolu Gençlik Derneği ya da temsilciliği tarafından düzenlenen Mekke'nin ve Kudüs'ün Fethi Programlarına davet ediyoruz."

28 Ara 2017 - 14:58 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.809.838 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

05

SUSSANA - Arabistanı, Filistini, Suriye, Libya, Irak, Mısır .......

bu ülkeleri ve müslüman kardeşlerimizi abd'ye, israile, ingilize, nato'ya ab'ye karşı yalnız bırakan, yanına almayan ve hatta onların kucagına ittiren hükümeti, hükümetleri ve yöneticileri ELEŞTİRİN..

sonra da bahsedilen adreslerdeki bu programlara katılın.

eleştirinizden dolayı pişman olun..

sessizce evinize geri dönün..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Aralık 14:58
04

ikisi - :) YAV NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDI BUMİLLET. YILBAŞI NA TEZAT OLSUNDA NE OLURSA OLSUN. BARİ DEYİN Kİ BİZ O GECE BİR ARAYA GELİP 2018 YILININ HAYIRLARA VESİLE OLMASI İÇİN... VATANIMIZ İÇİN... MİLLETİMİZ İÇİN... ÇOCUKLARIMIZIN DAHA İYİ BİR GELECEĞE SAHİP OLMASI İÇİN DUA EDECEĞİZ. BÜTÜN HEMŞEHRİLERİMİZİ DE DAVET EDİYORUZ. DAHA GERÇEKÇİ VE SAMİMİ OLMAZ MI. BENCE OLUR

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Aralık 14:58
03

Ertan Şen - Mekke Suudi Amerikan hakimiyetinde siz neden bahsediyorsunuz. Mekke ve Medine İslam İşbirliği Örgütünce yönetilen bağımsız bir bölge haline gelmelidir. Islamın en kutsal şehirleri bir ulus devletin tekelinde olmamalıdır. (Bkz. Vatikan örneği). Ayrıca fiziksel fetihler önemlidir ama gönülleri fethetmek daha da önemlidir. Bir Yahudinin ortalama eğitim süresi 13 yıl civarıyken, bir müslümanın 5 yıl civarı. Bizler ilkokul düzeyindeyken onlar universite düzeyinde.Bu düzelmediği sürece daha çok fetih toplantıları yapıp, kendi kendimize avunuruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Aralık 14:58
02

vedat - daha kutladığını sandığın mekkenin fetih tarihini bilmiyorsun mekkenin fethi 11 ocak tir ayıp ya

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Aralık 14:58
01

ismail - Arkadaşlar,

Allahınızı severseniz algı operasyonu yapıp yaramızı deşmeyin neyin fethinden bahsediyorsunuz. Küdüs israil köpekleri tarafından, Mekkede amerikan uşağı araplar tarafından işgal altında. Önce onların elinden kurtaralımda sonra kutlama yapalım. Aksi takdirde ne demiş atalarımız körlerle sağırlar birbirini ağırlar. Sizinki gaz alma etkinliğinden başka bir şey değil. Boş gürültü yapıp türbünlere oynamayalım Gelin hep beraber olalım fthimizi gerçekleştirelim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Aralık 14:58Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?