SAÜ'de başkan İlkis oldu!

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, öğrencilerin bütün yönetim kurullarına dahil edileceğini söyledi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğrenci Konseyi seçimleri öncesi öğrencilerle buluşan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, öğrencilerden yönetime daha aktif katılmalarını isterken, aynı zamanda öğrencilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Üniversitelerin en önemli paydaşlarının öğrenciler olduğunu söyleyen Elmas, "Yurtdışını gezdiğimizde oradaki öğrencilerin yönetime hesap sorduklarını, yönetime ciddi taleplerle gelip bu taleplerinin peşinde koştuklarını görüyoruz" dedi.
Elmas, yurtdışında olduğu gibi burada da öğrencilerim sisteme dahil olduğu bir yönetim anlayışı arzuladıklarını dile getirdi. Bunun somut adımı olarak öğrencileri bütün yönetim kurullarına dahil edeceklerini vurgulayan Elmas, "Senatoda, Akademik Genel Kurulda, Fakülte ve bölüm kurullarında 3 ya da 4 öğrenci dahil edeceğiz" diye konuştu.
Öğrencilerin bu kurullarda sorunlarını ve taleplerini dile getirebileceklerini belirten Elmas, öğrencilerden üniversitenin sorunları üzerinde düşünüp, yeni fikirleri ilgili kurullarda dile getirmesini istedi. Öğrencilere bu tip organizasyonlara katılmalarını öneren Elmas, "Buradan elde edeceğiniz birlikte çalışma anlayışı ile çok iyi bir sinerji oluşturursunuz" dedi. Elmas, bu tecrübelerin üniversite sonrası iş hayatında da önemli bir katkısı olacağını belirtti.
Son yıllarda bilişim ve eğitim teknolojilerinde ciddi yenilikler olduğunu ve bu yeniliklere aşina öğrencilerin üniversiteye başladığını anlatan Elmas, "Hocalarınız bu yenilikler konusunda size yetişemiyorsa, ders anlatımında bu yeniliklerden yararlanamıyorsanız; onları zorlayın, onları değişime zorlayın" dedi. Aktif katılımcı olarak, eğitim teknolojilerindeki gelişmeleri talep etmede çekinmemelerini dile getiren Elmas, bu konuda açık kapı politikası uyguladığını ve her türlü sorun ve taleplerini birebir dinleyeceğini ifade etti.
Öğrenci konseyi seçimlerinin özgür bir şekilde geçmesine önem verdiklerini anlatan Elmas, "Her türlü fikir ve görüşün katılımını sağlayın. Bu bizim zenginliğimizdir" dedi.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ın konuşmasının ardından, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken'in koordinatörlüğünde Öğrenci Konseyi seçimi yapıldı. Öğrenciler arasından seçilen seçim kurulunun yönettiği seçimde 'gizli oy, açık tasnif' usulüyle; enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu temsilcileri SAÜ'nün yeni Öğrenci Konseyi'ni seçti. Seçim sonunda BESYO öğrenci temsilcisi İshak İlkis, yeni Öğrenci Konseyi Başkanı olarak seçildi.

22 Aralık 2011 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?