MHP'li Ünver'den muhtarlara tam yetki sözü

Muhtarları ağırlayan MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Sakarya ile ilgili hedeflerini bahsederek muhtarlara Sakarya'nın gelişimi ve kalkınması yolunda önemli görevler düştüğünü anlattı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Muhtarları ağırlayan MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Sakarya ile ilgili hedeflerini bahsederek muhtarlara Sakarya'nın gelişimi ve kalkınması yolunda önemli görevler düştüğünü anlattı. Ünver, "Büyükşehir meclisinde her bir muhtar meclis üyesi gibi olacak. Sorumluluğumuzu paylaşacağız ve bu şehri hep birlikte yöneteceğiz" dedi.

MUHTARLARA KAHVALTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Yönetim Kurulu üyeleri ve muhtarları Tunatan Tesislerinde ağırladı. Ünver'in muhtarlarla buluştuğu toplantıya MHP İl Başkanı Levent Bülbül, İl Seçim Komisyon Başkanı Fethi Paker, MHP Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan, Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük, Serdivan Belediye Başkan adayı Mehmet Göktürk ve Adapazarı Belediye Başkan adayı Ahmet Tufan Demircioğlu katıldı.
Programda ilk olarak konuşan Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Ünver ve ekibine teşekkür etti. Erdem, "Sakarya adına siyasilerin görüşlerini, projelerini dinlemek isteriz. Bu manada her davete icabet ederiz" dedi. Sakarya'da iyi bir seçim sürecinin geçirildiğini anlatan Erdem, yerel seçimler hakkında şu ifadeleri kullandı, "Sakarya Muhtarlar Derneği olarak Türkiye'ye örnek olmaya devam ediyoruz. Muhtarlık ödeneklerinin yasayla çıkarılmasının ardından aktarılması yolunda büyük bir mücadele sergiledik. Bu sayede Sakarya'ya 305 bin TL para girdi" dedi.

MUHTAR PUSULALARI BEYAZ

Erdem, "Muhtarlarımız yerel seçim sürecini çok iyi takip ediyor. Sandıkların kurulduğu gün en büyük muhtarlarımıza düşecektir. Sandık gününe kadar da muhtarlarımız seçmen kağıtlarıyla ilgili çalışmalarını devam ettiriyor" dedi. Dernek olarak karar aldıklarını söyleyen Erdem, "A5 kâğıdı boyutunda beyaz zemin üzerine siyah yazıyla muhtarlar adaylarımız kendi oy pusulasını basacaktır" dedi.

Çevre, sağlık, kültür ve her alanda Sakarya'nın sorunlarıyla ilgilendiklerini söyleyen Erdem, "Biz önce Sakarya sonra muhtarlarımız diyoruz. Bu davetiniz için teşekkür ederek, seçim seçimin şimdiden tüm Sakarya'mıza hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı. Erdem'in ardından Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver söz aldı. Muhtarlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ünver, Sakarya'nın geleceğini tayin edecek projelerle yönetime talip olduklarını anlattı.

AKP'Lİ ADAYLAR KENDİLERİNE OY İSTEYEMİYOR

Ünver, seçim çalışmaları hakkında bilgi vererek, "Sabahın ilk saatlerinden itibaren çalışmalara başlıyoruz. Sıkmadık el çalmadık kapı bırakmayacağız dedik. Herkesin yanında olacağız. Akşamları ilçeden ilçeye düzenlenen mitinglere katılıyoruz. Ancak bizim size bir şikayetimiz var. Büyükşehir Belediyesi şuan tüm imkanlarıyla seçim çalışması yapıyor. Biz buna karşı bir mücadele sergiliyoruz. Bundan emin olun yorulmuyoruz. Demokrasi bir yarıştır. Ancak 30 Mart'ta zafer bizim olacak. Bu değişim kimseye sürpriz olmasın. AKP'nin mevcut belediye başkanları yaptıkları ve yapacaklarıyla halkın karşısına çıkmıyor.

AKP oyu Başbakana istiyor. Adaylar kendisine oy istemiyor. Başbakan bütün meydanlarla bağırıyor. Biz ise bütün konuşmalarımızda projelerimizi anlatıyoruz, açıklıyoruz. Sakarya'nın bir vizyonu yok.Gelecek yıllarını planlayan yok. Sakarya tarım, sanayi, turizm ve ticarette azar azar olan ama hiçbir şeyi tam olmayan bir il. Bunu herkes doğruluyor" dedi.

ÜRETİCİ BİRLİKLERİ

Ünver, "Sakarya'nın gelecek 50 yılına vizyon koymak istiyoruz. Buna 3T dedik. Tarım,Turizm ve Ticaret. Hazırladığımız bu 3T yi destekleyen projeler hazırladık" dedi.

Tarımı destekleyecek en önemli projelerinin üretici birlikleri olduğuna dikkat çeken Ünver, "Daire Başkanlığı, Genel Sekreter yardımcılığı gibi görevler vererek, bu birlikleri nasıl kuracağımıza karar vereceğiz. Üretici birlikleri projesini çok önemsiyoruz. Tarım alanları ve mera alanları kesinlikle korunacak. Çiftçinin bütün ihtiyaçları karşılanacak. Ürettiğimi nasıl satarım derdi olmayacak paramı nasıl alırım derdi olmayacak" dedi. Ünver daha sonra Muhtarların Büyükşehir Belediye meclisinde söz sahibi olabilmeleri ve temsil hakkının verilmesiyle ilgili görüşlerini paylaştı. Ünver, "Bu toplantımızda yeniden aday olmayan muhtarlarımız olabilir. Ancak bu toplantıyı mevcut muhtarlarımızla yapıyoruz" dedi.

BİRLİKTE YÖNETİM

Muhtarlara çok büyük önem verdiklerini anlatan Orhan Ünver, "Ben 45 yıllık koskoca bir teşkilatın adayıyım. Benim arkamda büyük bir teşkilat var. Ancak muhtarlarımızda durum çok farklıdır" dedi. Muhtarlar olmadan Sakarya'nın idare edilemeyeceğini anlatan Ünver, "Biz Sakarya'yı muhtarlarımızla yöneteceğiz. Muhtarlarımız belediye meclis toplantılarında meclis gündemine istediği konuyu aldıracak, söz hakkı alacak ve yer alacak. Bu proje Türkiye'ye model olacak. Alt yapı ve meclis salonları katılımlara hazır hale gelecek. Herkesin huzurunda sizde söz sahibi olacaksınız. Bunun faydasını Sakarya görecek. Sorunların yerinde tespiti, kaynağından tespiti sağlanacak. Biz burada sorumluluğu paylaşıyoruz. Hep bir birlikte büyük bir kalkınma hamlesi gerçekleştireceğiz" dedi.

11 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?