Toçoğlu Çelik- İş'lilere seslendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Çelik-İş Sendikası'nın düzenlediği seminere katıldı

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Çelik-İş Sendikası tarafından ilimizde düzenlenen eğitim seminerine katıldı. Program kapsamında 6356 Sayılı Sendikalar Kanunu, Diyalog ve İletişim, E-Devlet konularının anlatıldığı toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun yanı sıra Çelik-İş Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Erenler Belediyesi Başkanı Cavit Öztürk, SGK Sakarya İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, SESOB Başkanı Hasan Ali Şan, Sendika İl temsilcileri ve üyeler katıldı.

Alişan: İşbirliği içerisinde çalışıyoruz
Eğitim seminerinin açılış konuşmasını Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül gerçekleştirdi. Sendika faaliyetlerini anlatan Gül, 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi'nin hazırlanmasında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gül'ün konuşmasının ardından söz alan SESOB Başkanı Hasan Alişan ise, Sakarya'nın tüm kadroları ile işbirliği içerisinde çalıştığını belirterek günümüz şartlarında yenilenme çalışmalarının gerekliliğini vurguladı, siyasilerin desteğinin de alınabileceğini belirtti.

Üreten ve daha fazla çalışan, bir adım önde
Toplantının son konuşmasını ise Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yaptı. Çalışmanın, öğrenmenin ve üretmenin önemine değinen Başkan Toçoğlu, "İçerisinde bulunduğumuz çağ bizlere bir kez daha gösteriyor ki; çalışmanın, öğrenmenin ve üretmenin yerinin hiçbir şey tutmuyor. İnsanlık tarihi boyuca üreten, daha fazla çalışan hep bir adım daha önde olmuştur. Bizler, "İki günü bir olan ziyandır" hadisini kendisine ilke edinmiş bir anlayışın mensupları olarak, asla yerimizde saymayan, çalışmalarımızı hakkaniyet ölçülerine bağlı kalarak sürdürmeliyiz. İşte bu süreçte aramızdaki dayanışma ve kardeşlik hukukunu da aynı oranda güçlendirmeli ve geliştirmeliyiz. Biz inancımız gereği, ben kazandım gerisi beni ilgilendirmiyor diyemeyiz. Ben tok yatıyorum, komsumun aç yatması beni ilgilendirmiyor diyemeyiz. Emeğe, alın terine verdiğimiz değeri yücelterek, "İşçiye ücretini, alın teri kurumadan veriniz" hadisinin ışığında hakkı, adaleti gözeterek hareket etmeliyiz" dedi.

Çalışma hakkının korunması
Çalışma hakkının korunmasının önemine değinerek konuşmasını sürdüren Başkan Zeki Toçoğlu, "Çalışmak ne kadar masumsa, ne kadar önemliyse bir o kadar da önemli olan çalışma hakkının korunmasıdır. Demokratik platformlarda ilkeli, kararlı ve onurlu bir şekilde emeğin ve daha fazla demokrasinin mücadelesini veren ülkemizin en önemli sendikal kuruluşlarından birisiniz. Burada gerçekleştirdiğiniz eğitim semineri programı da bu konuda gösterdiğiniz hassasiyetin bir göstergesidir. Bizler her zaman sizin yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

09 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?