Gizem Frit hedet büyüttü

Bağlı bulundukları İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birliklerinin '2012 İhracat Yıldızları Ödülünü 5. Kez üst üste alma başarısını gösteren Gizem Frit A.Ş, 2013 yılı için hedefini daha fazla ihracat ve yatırım olarak belirledi.

Belirlenen hedef doğrultusunda,çalışmalar2013 yılının başından itibaren başladı.Hendek Organize Sanayi Bölgesinde geçen yıl üretime geçen tesisin kapalı alanını 25.000 m2'yeçıkarmak için çalışmalara hız verildi.

İnşaatı yerinde takip eden Gizem Frit Yönetim Kurulu Başkanı M.Tolga Ballık,şirketinin yatırım ve hedeflerine yönelik şu bilgileri verdi.

'Hendek Organize Sanayi Bölgesindeki yapımını tamamlayıp geçen yıl üretime geçirdiğimiz fabrika binamızı,Göktepe' deki tesislerin buraya taşınacağını düşünerek planlamıştık.Bu plan çerçevesinde mevcut üretim tesisimize yaklaşık 20.000 m2 kapalı alan ilavesi yapmak için çalışmalara başladık.ve hızla devam ediyoruz.İnşaatlarımızı bitimiyle Göktepedeki üretimimizi de buraya taşıyacağız..Bu işler için yaklaşık bir yıl süre verdik.Bu sürenin sonunda30.000 m2 kapalı alana sahip olacak fabrikamızda,hem emaye fritini,hemde seramik fritini üreteceğiz.

Bu yıl 50 milyon dolar ihracat hedefliyoruz.Yaklaşık 50 ülkeye ihracat yapıyoruz.

Ülkemizdeki istikrar devam ettikçe,ekonomik alanda Türkiye güçlendikçe biz sanayiciler hedeflerini daha rahat yakalayacaklardır..

Türkiye'yedışarıdan bakıldığında gerçekten güçlü bir görüntü veriyor.Bunu hissetmemek mümkün değil. 50 ülkeye ihracat yapmak kolay değil. Her fırsatta yurt dışına gittiğimizden,ülkemizin geldiği noktayı daha iyi görüyor ve değerlendiriyoruz.

Sakaryanın en önemli sanayi kuruluşlarının içinde yer alan Gizem Frit'in yakaladığı bu başarıdan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Tolga Ballık, sözlerini şöyle tamamladı.

'Bağlı bulunduğumuz ihracatçı birliğinin içinde 5.kez aynı başarıyı yakalamak gerçekten zordur.Bunu devam ettirmek hedeflerimizin başında geliyor.Şirketimiz 2013 yılı içinde hedeflediği ihracat rakamlarını mutlaka yakalıyacaktır.''şeklinde düşüncelerini ifade etti.

30 Nisan 2013 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?