AB Projeleri Tanıtım Toplantısı...

AB Proje Koordinasyon Merkezi tarafından AB Uyum Danışma Kurulu üyelerine tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, Sakarya Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin, "Almanya'daki Raylı Sistemlerin Eğitim Yöntemlerinin İncelenerek Türkiye'ye Adaptasyonu" projesinin sunumu da gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Faruk Bekarlar'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, proje koordinasyon merkezinden Ziya Özbek, Avrupa Birliği, Marka ve Bölgesel Projeler hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda şehrimizde 2013 yılında gerçekleştirilen Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının Eğitim ve Kültür Hayat Boyu Öğrenme Programı projelerinden biri olan "Almanya'daki Raylı Sistemlerin Eğitim Yöntemlerinin İncelenerek Türkiye'ye Adaptasyonu"adlı projenin sunumu Fatih EML'den Raylı Sistemler Alan şefi M. İlhan Durmaz ve Metal Teknolojisi Alan Şefi Akın Dede tarafından gerçekleştirildi.

Konuşmacılar projenin amacını; raylı sistemlerde eğitim alan ve veren kişilerin, mesleki eğitim içinde ve dışında tüm düzeylerde beceri ve yeterliliklerinin artırılması, özellikle teknolojik ve örgütsel değişimi güçlendirmek üzere uyum sağlayabilmeyi artırıp geliştirmeye yönelik mesleki eğitimde ve hayat-boyu beceri ve yeterlilikler kazanmada kalitenin yükseltilmesi ve bunlara erişimin iyileştirilmesi olarak ifade ettiler.

16 Aralık 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.937.078 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.