Akyazı'da Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi

Kutlu Doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde, Akyazı'da bulunan Sakarya Tasavvuf Musikisini Tanıtma ve Yaşatma Derneği (TEKDER) tarafından düzenlenen programda Sakal-ı Şerif büyük ilgi gördü.

İlahilerle ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, küçük semazenler gösteri yaptı. İlahiyatçı Yazar Ragıp Güzel ise Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatından bazı kesitleri anlattı. Güzel; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyayı şereflendirmeden önce hayatın gayesinin, yaratılışın manasının silindiğini, yok olduğunu belirterek, "Ruhlar bir şey bekliyor, bir nurun zulmet perdesini yırtmasını içten içe hissediyordu. O vahşet devrinde kâinat ufkundan bir güneş doğdu. Bu güneş âhir zaman peygamberi Hz. Muhammmed (sas) idi. Tarihin seyrini, hayatın akışını değiştiren bu eşsiz olay, dünyayı yerinden sarsan değişimlerin en büyüğü idi." dedi.

TEKDER Onursal Başkanı Adil Yıldız ise Kur'an-ı Kerim'in ölülere okumak için gönderilmediğini, bilakis dirilerin, hayatına uygulaması için gönderildiğini vurguladı. Yıldız, Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatının her Müslüman tarafından bilinmesi gerektiğini dile getirerek, Peygamberimizin (sas) ahlakının Kur'an ahlakı olduğunu kaydetti. Yoğun ilginin olduğu programda ilgiyi en çok Sakal-ı Şerif gördü. Vatandaşlar, merakla, göz yaşları ile sakalı şerife bakıp dua etti.

21 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?