Sağlık zirvesinde çıkan karar!

Sağlıkta yaşanan sorunlara çözüm için Bakan Ayşenur İslam , milletvekilleri, Vali Hüseyin Avni Coş ile biraraya geldiler..

MEDYABAR.COM İlimizde sağlıkta yaşanan sorunların çözümü için geçtiğimiz günlerde Aile ve Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, milletvekilleri ,Vali Hüseyin Avni Coş'un katılımıylatoplantı yapıldı..

Özellikle hastanelerde bazı branşlarda yaşanan hekimi ameliyatlar için çok ileri tarihlere randevu verilmesi, yetersizlik ve hastanede bazı servislerin Korucuk kampüse taşınması gibi konular gündeme geldi..

Toplantının ayrıntılarını öğrenen gazeteci Raif Ugan bu ayrıntıları paylaştı..

Toplantı da Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hasan Sağlam hazırladığı sağlık raporunu aktarırken, ilimizin yeni valisi Hüseyin Avni Coş ile kısa sürede sağlıkta edindiği gözlemlerini anlattı..

Özellikle SEAH'tan Korucuk'a hangi branşların taşınması gerektiği ile ilgili hem milletvekilleri hem Vali Çoş hemde Genel Sekreter Sağlam düşüncelerini aktardı.
Toplantıda Bakan Ayşenur İslam'ın Sakarya'nın sağlık sorunları ile ilgili konuları Bakanlar Kurulunda dile getirmesi kararlaştırıldı.

Milletvekilleri bakan İslam'a, 'Siz Bakanlar kurulu toplantıların dasınız,hem sayın Başbakan hemde bakanlarla bir aradasınız.Özellikle sağlık anlamında yaşanan sorunların çözümü için sizin aktif rol oynamanız önemli. Eksik olan branş hekimlerinin Sakaryaya atanması anlamında sizin girişimleriniz önemli' diyerek özellikle doktor açığı için konunun çözümünün Bakan İslam tarafından çözülmesini istediler.

Bu aradaAdapazarı'ndar Korucuk'a taşınmak istenen servislerle ilgilisodn kararıBakan İslam ve Milletvekilleri ile Vali Hüseyin Avni Çoşun bir araya geleceği yeni bir toplantı sonrası karara bağlanacağı öğrenildi.

24 Eylül 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?