30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajları

Şehirde çok sayıda kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütü temsilcisi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamak için mesajlar yayımladı

Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajında şu ifadeler yer aldı;

Birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığımız, birliğimizi perçinleyen, Milletimizin istiklalini müjdeleyen, istikbalini aydınlatan 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünü idrak etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Bütün imkânsızlıklara, yokluklara rağmen tüm zorluklar aşılarak kurulan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, birlik ve beraberliğimizi diri tutmak ülkemizi ileriye taşımak en büyük hedefimiz olmalıdır.

Dört bir yanı şehit kanıyla sulanmış Vatanımız bizlere emanettir. Şehadet şerbetini içmiş aziz evlatlarımız asla unutulmayacaktır. Şehit aileleri ve Gazilerimiz asla sahipsiz kalmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına, Vatan uğruna canını feda eden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet; hayatta olan gazilerimiz ve şehit ailelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı şu ifadelerle kutladı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, zafer haftası dolayısı ile yayınladığı mesajda şunları söyledi. "Tarihimizin dönüm noktalarında biri olan 26 Ağustos 1071'de Anadolu'nun kapıları Sultan Alparslan ve şanlı ordusu sayesinde Türklere açılmıştır. Bu zaferden 851 yıl sonra, yine 26 Ağustos 1922'de başlayan ve 30 Ağustos 1922'de sona eren Büyük Taarruz sonucunda ulaşılan zafer ile Anadolu'nun "Türk Vatanı ''olduğu bir kez daha tescillenmiştir

Büyük Taarruzda milletimiz birlik beraberliğini, tüm Dünya'ya bir kez daha göstermiştir. 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürüdüğümüz bu günlerde Türk milleti olarak bağımsızlığımıza vatanımıza bayrağımıza olan düşkünlüğümüzü 95 yıl önce Kurtuluş Savaşında gösterdiğimiz gibi , 15 Temmuz darbe girişiminde de tüm dünyaya gösterdik. Vatanımız üzerinde hain planlar yapanların, planlarını 95 yıl önce Kurtuluş Savaşında olduğu gibi 15 Temmuz darbe girişiminde de milletimizin feraseti sayesinde bozduk.

Atatürk'ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" sözünden hareketle ülke olarak millet olarak her zaman mazlumların ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. Ülke olarak, Afrika'daki, Somali'deki, Asya'daki yardıma muhtaç olan herkese yardım elimizi uzattık.

Ülkemizin kuruluşu ve bugünlere gelmesinde halkımıza önderlik eden ecdadımız ile birlikde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm Şehitlerimizi, Gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Dünya üzerinde yaşanan acıların sona ermesini temenni ederek, halkımızın ?30 Ağustos Zafer Bayramını ve zafer haftasını kutluyorum."

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı;

Başkan Yılmazer, "Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Zafer Bayramımızın 95'inci yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi, Yüce Türk Milleti'nin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir.

Milletimiz, o yokluk ve yoksulluk döneminde eşine dünyanın hiçbir yerinde rastlanmayacak bir mücadelenin sonucunda hiçbir ülkenin esareti altında yaşamayacağını göstermiştir. Bu zaferi kazanan şanlı kurtarıcılarımızın mirasçıları olarak bağımsız, özgür ve çağdaş bir ülke olabilmek, yolunda verilen büyük taarruz zaferimizi hiçbir zaman unutmayacağız.

Aynı bilinçle, ulusal değerlerimizin yol göstericiliğinde huzurlu, mutluyarınlara hazırlanacağız. Anadolu'nun düşman işgalinden kurtarılması ve yeni devletimizin kuruluşu sürecinde mücadele veren şehitlerimize ve gazilerimize bir kez daha Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Bu duygularla Saygıdeğer Sapancalı hemşerilerimizin ve aziz Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

CHP Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yılı nedeniyle mesaj yayınladı;

30 Ağustos 1922'de Mustafa Kemal'in önderliğinde büyük bir zafer kazanan Türk milleti, dünyanın ezilen ve sömürülen milletlerine de umut vermiştir.

30 Ağustos Balkan ve Dünya savaşından çıkan yokluklar içindeki halkımızın, vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yapabileceği, tüm zorluklara göğüs gereceğini kanıtladığı gündür.30 Ağustos Emperyalizmin ülkemizden söküp atıldığı gündür. Ancak emperyalizm bugün ülkemiz üzerindeki beklentilerini gerçekleştirmek için terör örgütlerini kullanmaktadır.

Bu güzel vatanımızda özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan 30 Ağustos zaferini kazanan başta M.Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı,şükran ve rahmetle anıyor tüm Hendek'li hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı;

"30 Ağustos 1922, 'Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım' diyen halkımızın gür sesinin bütün dünyada yankılandığı gündür. O gün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında dünyanın mazlum milletlerine umut veren bir zafer kazanılmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk zaferin önemini, '30 Ağustos Savaşı, Türk tarihinin en önemli dönüm noktasını oluşturur. Milli tarihimiz çok büyük ve çok parlak zaferlerle doludur. Fakat Türk milletinin burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir yön vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum' sözleriyle tanımlar. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal'in çizdiği bu hedef doğrultusunda ve 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ülküsüne bağlılıkla, daha özgür ve daha çağdaş bir ülke olmanın

mücadelesini veriyor. Bu nedenledir ki demokrasimizi kökleştirmek için atacağımız her adım, 30 Ağustos ruhuna eklenen yeni bir zaferdir.

15 Temmuz gecesinde de açıkça görüldüğü gibi, Yurttaşlarımız Cumhuriyetimiz ve parlamenter demokrasimize yönelen tüm saldırılar karşısında bir duvardır. Anayasal rejimi ortadan kaldırmak; laik, demokratik, sosyal hukuk devletini yıkmak, cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen tüm odaklar ve terör şebekeleri bu duvara çarpıp, yenilmeye mahkumdur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta 30 Ağustos Zaferi'ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

SESOB Başkanı Hasan Alişan, yayımladığı mesajında; "30 Ağustos 1922 tarihi, Türk Ulusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Türk Milleti 30 Ağustos 1922'de elde ettiği zaferin bir benzerini, hain terör örgütü ve destekçilerine karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde de gösterdi.

Türkiye doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine sahip olduğu birlik ve beraberlik ruhunu her zaman göstermiştir. Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır.

Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 95. yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Bu duygularla; başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere saygıdeğer Sakarya'lı hemşerilerimizin, aziz Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95'inci yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı

Başkan Karasakal, milletimizin büyük dayanışmasına atıfta bulunarak "30 Ağustos ülkemizi bölüp parçalamak isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği; yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür.

Türk Milleti şanlı tarihinde bağımsızlık ve hürriyetine olan tutkusunu defalarca göstermiştir. Birçok kahramanımız canı pahasına düşmanla savaşıp bağımsızlık ve özgürlük için kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesi vermişlerdir. Ülkemizi bölüp parçalamak isteyenler dün olduğu gibi bugün de sinsice pusuda beklemektedir. Milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde içeride ve dışarıda ki hainlerle mücadelemiz ebediyen sürecektir. Yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhu aşılamalı ve memleketimizi, yüksek medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, kahramanca yurdunu savunan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını saygı ve minnetle yad ediyor, kahraman gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Şeref ve kahramanlık gününün birlik ve beraberlik içerisinde coşkuyla geçmesi dileğiyle, Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum"

Demokrat Parti (DP) Sakarya il Başkanı İsmail Ergül, 30 Ağustos ve Eylül ayın başında kutlanılacak olan dini ve milli bayramların kutlanmanın heyecanı yaşadıklarını söyledi

İlk Bayram Milli mücadelenin zaferle taçlandığı 30 Ağustos Zaferi'nin 95 inci yıl dönümü iştirak edeceklerini ifade eden Başkan Ergül, "Tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir. Milli birlik, kadim beraberlik ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün hayasızca tartışıldığı bu günlerde; Ülkemiz üzerindeki menfur emelleri bilinen dış güçler ve bedhah işbirlikçileri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sarsılmaz iradesi, birlik inancı, birbirlerine olan saygısı, sahiplik duygusu, sadakat ve sağduyusu sayesinde hiçbir zaman başarılı olamayacak. Hiçbir kimsenin gücü mazimizle, şanlı tarihimizle Atatürk'le ve Kurtuluş Savaşı'yla bağımızı koparmaya yetmez ve yetmeyecektir. Gençlerimize hür ve bağımsız bir millet olmanın gururu ve şuurunu unutturmak isteyen zihniyetin azgınlaştığı günümüzde, herkesin uyanık olması gerekmektedir."dedi.

Zafer Bayramın hemen akıbetinde dini bayramız olan Kurban Bayramını idrak edeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Ergül, "İçerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran Kurban bayramına bir kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşamaktayız. Ülke olarak son günlerde teröre verdiğimiz şehitlerimizin acısını yaşıyoruz. Kardeşliğe, birlik ve beraberliğe, barışa her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Dilimizin ve kimliğimizin adeta canlı hedef yapıldığı, bölücü ve yıkıcı emellere kurban verildiği şu günlerde, milletçe sahnelenen tüm oyunlara, tüm sinsiliklere ve tüm provokasyonlara azami ölçüde dikkat etmemiz lazımdır. Bu bayramın manevi ikliminden feyiz alarak, kötülüğün ve kötümserliğin safında yer tutan, pozisyon alan ve tarafı haline gelen mihraklara tek yürek halinde karşı durmamız, engel olmamız milli ve dini vazifelerimizin gereği olarak değerlendirilmelidir." Diye konuştu.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

Başkan Öztürk mesajında şunları kaydetti; "Bugün, 95 yıl önce tarihte benzerine az rastlanır bir varoluş mücadelesiyle, aziz milletimizin istikbali için ecdadımızın yeniden diriliş destanı yazdığı İstiklal Savaşı'nın zafer günüdür.

Bu zafer, sadece milletimizin kurtuluşuna vesile olmamış, 200 yıl dünyada sömürü düzeni kuran emperyal güçlerin çarkında ezilmiş tüm mazlum milletlere de örnek olmuştur. İkinci dünya savaşından sonra değişen dünya düzeninde, askeri gücün yerini finans ve teknoloji gücünün aldığı yeni bir sömürü düzeni tüm vahşiliği ile devam etmektedir. Dünyanın beşten büyük olduğunu söyleyerek sömürü düzenine karşı mücadele eden bir lidere sahibiz.

Türkiye Cumhuriyeti, yeni mücadele düzeninde güçlenen ekonomisi, bağımsız teknolojik hamleleri ve mazlum dünya devletlerine yeniden bayraktarlık yapma potansiyeli sebebiyledir ki; sürekli olarak taciz altında tutulmakta, içte ve dışta güçsüz düşürmek için her türlü ihanet organizasyonlarına maruz kalmaktadır. Türk Milleti olarak bize düşen, "tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ülküsü ile birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek, gücümüzü kendimizden ve değerlerimizden almak ve çok daha fazla çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin tüm kahramanları başta olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir açıklama yaptı

Zaferlerin en güzelinin ve en büyüğünü kutlamanın kıvancını yaşadığını dile getiren Başkan Coşkun, "Yüce Türk milletinin zaferlerinden birinin kutlandığı bu bayram bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. 95. Sene-i devriyesinde bir kez daha idrak etmiş oluyoruz ki, milletimiz hiçbir zaman bir başka milletin ve ya devletin boyunduruğu altına girmemiş ve tam bağımsız şekilde varlığını sürdürmüştür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak zor şartlar ve koşullar altında olsak dahi hürriyete olan bağımlılığımızı asla kaybetmedik ve kaybetmeyeceğiz.

Bizi biz yapan en önemli değerlerden biri olan hürriyet anlayışımızı korumak adına canını feda edenlere çok şey borçluyuz. Bu vatan için canını feda etmiş olan şehitlerimiz adına yapacağımız en güzel şey ise bize bıraktıkları miras olan kültürümüze ve inançlarımıza tam anlamıyla sıkı sıkıya bağlanıp en iyi şekilde muhafaza etmektir. Bizleri içeriden ve dışarıdan, dört bir koldan sarmak isteyen dış mihraklara karşı cevabımızı değerlerimize sımsıkıya sarılarak ve bu değerleri koruyup nesilden nesle aktararak vermeliyiz. Bu minval de geleceğimiz olan gençlerimize büyük bir iş düşüyor. Evlatlarımızı vatan ve millet sevdası ile yetiştirip büyütmek ise bizim boynumuzun borcudur.

Nice savaşlara şahitlik edip, nice zaferlere tanıklık etmiş bu vatanın evlatları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en iyi şekilde idrak edip bilinçli bir şekilde kutlamalıyız. Unutmayalım ki bu topraklar üzerinde rahat bir şekilde yaşayabiliyorsak bunu bu topraklar altında yatan şehitlerimize borçluyuz. Büyük şairlerimizden Mithat Cemal Kuntay'ın da dizelerinde söylediği gibi, ? Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.'

Sadece Türkiye'de ki değil dünyanın birçok yerinde yaşamını sürdüren bu milletin insanlarının Zafer Bayramını kutluyorum."

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı

Başkan Toçoğlu yayınladığı mesajda; "30 Ağustos 1922 tarihli Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferi Anadolu'nun vatanımız olarak yeniden tescillendiği, istiklal mücadelesinin zaferle tamamlandığı tarihtir. Başkomutanlık Meydan Muharebesi milletimizin ne kadar zor şartlar altında olursa olsun vatanını savunmak için canıyla, kanıyla ve tüm varlığıyla mücadele edeceğinin en büyük gösterlerinden birisidir" ifadelerini kullandı.

Büyük Zafer'in 95. Yılı

Toçoğlu, "Tarihimiz bunun gibi daha birçok şanlı zaferlerle doludur. 95 yıl önce Dumlupınar'da kahraman askerlerimizin gösterdikleri mücadeleye ve iradeye bugün de sahibiz. İnşallah birliğimiz, dirliğimiz, vatan ve bayrak sevgimiz ile aziz şehit ve gazilerimizin binbir güçlükle kurdukları ülkemizi daha müreffeh, daha aydınlık yarınlara taşıyağız. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Zafer'in 95. yılını kutluyor, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile yad ediyorum" dedi

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yılı münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti

Türk milletinin, bağımsızlığına asla kelepçe vurdurmayacağını bu zaferle bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Alemdar; "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, şanlı ordumuzun kahramanlıklarıyla elde ettiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi'nin 95. yılını kutluyoruz. Türk milletinin dirilişini simgeleyen ve tarihe altın harflerle kazınan bu zaferle milletimiz; bağımsızlığına hiçbir şekilde kelepçe vurdurmayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf etmesini bilen aziz milletimiz, nice büyük zaferlere imza atmıştır. Bu bağlamda 30 Ağustos Zaferi de bu başarıların en anlamlılarından biri olarak tarihe düştüğümüz nottur. Bu vesileyle bir kez daha aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz."

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada;

Bizi tüm farklılığımızla Zafer'e inandıran ve taşıyan başta Kurucu Liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, ve bu uğurda hayatını kaybetmiş olanları rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde daima saygıyla eğiliyoruz.

Ulusumuzun inşasının mührü olanları daima saygıyla anan ve bilen herkesin 30 Ağustos Zafer Bayram'ını kutlarız.

Sakarya TicaretSanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada ;

Başkan Kösemusul yaptığı açıklamada ayrıca şunları dile getirdi: "Bu zafer; Türk milletini yok etmeye çalışanlara karşı milletimizin ebedi bekasının en önemli göstergesidir. Büyük Taarruz ile tarihi bir mücadele veren ecdadımız bize şanlı bir tarih ve bağımsız bir ülke bırakmışlardır. Bıraktıkları büyük mirasa sahip çıkarak, ondan ilham almaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, ekonomik yapısıyla, siyasi istikrarıyla ve asırlara uzanan devlet geleneğiyle çok güçlü bir devlettir. Bu millet zorluklar karşısında dik durmayı her zaman bilmiştir.

Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulacaktır. Şimdi bize düşen ekonomik anlamda ülke olarak dik durmaktır. Bu yolda emek sarfetmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, 30 Ağustos Zafer Bayramında başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan yapan, vatanı ve bayrağı uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazileri şükranla anıyorum. Halkımızın ve üyelerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum"

Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

Çelik mesajında, "Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi'nin 95. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'yle Türk Milleti, esareti kabul etmeyeceğini, bağımsızlık ve hürriyetinden asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Geçmişi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimiz, tarihin her döneminde vatanımızı ve milletimizi bölmeye, yok etmeye çalışan iç ve dış düşmanlara karşı verdiği mücedelenin son örneğini 15 Temmuz darbe girişimine karşı göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

CHP İl Gençlik Örgütü Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Emperyalist güçlerin ülkemizden tümüyle çıkarılması için Mustafa Kemal Atatürk kumandanlığında başlatılan Büyük Taarruz hareketinin zaferle sonuçlanmasının 95. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramını Türk milletinin birlik beraberliğinin öneminin bilincinde coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos bizim için ; tam bağımsızlığın simgesidir. Tam bağımsızlık Büyük Taarruz zaferinin sonucu, kardeşlik ve milli birlik beraberlik duygusu ise başlangıcıdır.

Emperyalizmin ve işbirlikçilerinin topraklarımızı ele geçirmesi , Türk milletinin her geçen gün daha fazla aşağılaması sonucunda toplumumuzda uyanan Adalet istemi 30 Ağustosu zaferle taçlandıracak mücadelenin temelini oluşturmuştur. Türk milleti bu özel günde tam bağımsızlığını tescillemiş saldırgan emperyalizmi dizginlemiş barış antlaşmasına zorlamıştır.

Bugün, Büyük Taarruz sonucunda İzmir'e kadar kovalanan Yunan kuvvetleri Ege adalarına askeri üstler kurmuş, kendi bayrağını ve geçtiğimiz günlerde Bizans bayrağını çekmiş toprakların sefasını tavuk çevirme yaparak sürdürdüğünü göstermiştir. Bu gösteriş siyasi iktidar kanadı tarafından görmezden gelinmiştir. Türk milletinin bizzat kendinin olan adalara yapılan saldırı Türkiye'nin tam bağımsızlığını tehdit etmektedir. Irak'ta önümüzdeki süreçte yapılacağı bahsi geçen Kürdistan referandumu ve siyasi iktidar tarafından alınan çelimsiz tavır ülkemizdeki terör örgütlerinin umutla dolmasını sağlamakta Türkiye'nin tam bağımsızlığını tehdit etmektedir.

Bununla birlikte Fetullahçı terör operasyonları kapsamında atılan adımlar at izini it izine karıştırmış suçsuz vatandaşların da yargılandığı ve mahkum edildiği adalete güvenin yok edildiği bir ortamı yaratmış adaletsizlikten beslenen terörün gözlerini kamaştırmıştır.

Bizler Türkiye'nin adalet talebine ve ihtiyacına dün olduğu gibi bugünde sırt dönmedik milli mücadele dönemindeki kutlu yürüyüşü yüreğimizde hissederek Ankara'dan İstanbul'a baskı ve zulmün karşısında birlik beraberliği haykırarak yürüdük. Bunun sonucunda aynı ruhla Çanakkale gibi birlik beraberliğin zaferinin taçlandırıldığı yerde Adalet konulu panellerimizle kurultayımızı gerçekleştirdik.

Dünden bugüne halkımızın birlikte yaşama idealini savunan bizler bu ülkünün gerçekleştiğini vurgulayan 30 Ağustos zafer bayramımızı kutluyor. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve Aziz Türk milletinin bütün şehit ve gazilerini minnetle anıyoruz.

MHPAdapazarıİlçe Başkanıİsmail Küçük 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesakında şu ifadelere yer verdi;

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu topraklarıvatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlügüiçin canlarınıseve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahli kuvvetlerimizin kahraman mensuplarınınve bütün vatandaslarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nıkutlarım.

BBPİl Başkanı Cemal Can, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Başkan Can, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"95. yılını kutladığımız 30 Ağustos Zaferi, şanlı tarihimizin en değerli anlarından biridir. Bu zafer, tarihimizin en zor zamanında bile bağımsızlığımızdan asla vazgeçmeyeceğimizi gösteren çok önemli bir başarıdır.

Büyük Zaferin 95. yıl dönümünü kutladığımız bugünlerde yaşadığımız terör olayları birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacaktır. Aziz milletimiz yıllardır olduğu gibi bugünün zor şartlarında da ülkemizin birlik, beraberlik, huzur ve istikrar ortamını koruyacak güce ve imkana sahiptir. Bu büyük zafer, vatanımızın ve milletimizin varlığı ve birliği söz konusu olduğunda, insanlarımızın canını seve seve verebildiğinin en güzel göstergesidir. 15 Temmuz tarihinde halkımızın vatanımız ve demokrasi adına canı pahasına sergilediği asil duruşun tarihi köklerini 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda aramak gerekmektedir.

Büyük Türkiye yolunda karşımıza çıkacak engelleri teker teker aşarak, ülkemizi en güçlü şekilde ilerlemisi için çalışıcağımıza inancım tamdır. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."

Sakarya ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"Tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir. Bu zafer, toprakları işgal altında olan bir milletin azimle yeniden doğuşunu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kayıtsız şartsız bağımsızlığını müjdelemiştir.

30 Ağustos zaferi, bütün dünyada bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin, fedakârlığın simgesi olacak niteliktedir. Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile sadece düşman mağlup edilmemiş, Türkiye Cumhuriyeti'nin de temelleri atılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum."

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

SYKD Başkanı Necmettin Kırık yaptığı yazılı açıklamada, "30 Ağustos Türkiye'nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir." dedi.

Yerel Kültür Derneği Başkanı Kırık açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız.

Bu vesile ile son dönemde vatanımızın bütünlüğüne yönelik artan terör eylemlerini şiddetle kınıyor, Yüce Türk Milleti'nin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun." dedi.

29 Ağustos 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?