Kocakaplan;"Bize gelen şikayet yok"

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre İşleri Şube Müdürü Sinan Kocakaplan Adapazarı Karasu arasında yapımı süren demiryolu hattı çalışmalarında çevrenin tahrip edildiğine dair bir şikayet gelmediğini açıkladı.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre İşleri Şube Müdürü Sinan Kocakaplan Adapazarı Karasu arasında yapımı süren demiryolu hattı çalışmalarında çevrenin tahrip edildiği ve müdürlüğün sessiz kaldığı iddialarıyla ilgili olarak kendilerin son bir buçuk senede herhangi bir şikayet gelmediğini söyledi.

Geçtiğimiz gün Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Hızlı Tren Halk Toplantısına katılan köy muhtarları Adapazarı Karasu Tren yolu projesinde ortaya çıkan çevre kirliliği ve doğa felaketini gündeme getirdi.

Demirbeyköy Muhtarı Halim Tatar, demiryolu çalışmaları sırasında Sakarya Nehri'nin bendinin yıkıldığını, hafriyat malzemelerinin Sakarya Nehrine atıldığını ve alçı kalıplarının tarım arazilerinde atık olarak durduğunu öne sürerek defalarca Çevre Müdürlüğü ve Kaymakamlığa başvurmalarına rağmen hiçbir girişimde bulunulmadığını ileri sürdü.

Muhtar Tatar'ın iddialarına cevap veren Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre İşleri Şube Müdürü Sinan Kocakaplan kendisinin son bir buçuk yıldır Sakarya'da Şube Müdürü olduğunu ve bu süre zarfında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne bu konuda hiçbir şikayetin gelmediğini belirterek; "Siz büyük ihtimalle Büyükşehir Belediyesi Çevre Müdürlüğü'ne gittiniz.

Kurumları karıştırmayın. Bu konuda bize ulaşan bir şikayet veya ihbar yok. Siz şikayetinizi bize ulaştırın biz de gerekli incelemeleri yapalım. Ortada bir suç unsuru varsa gerekli işlemler yapılır.

Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

21 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?