MHP'li Ünver ortak vizyon hedefini açıkladı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kesik ve yönetimiyle bir araya geldi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

TÜMSİAD ile bir araya gelerek şehrin ve iş adamlarının sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, şehrin 50 yılının planlanmasına dikkat çekerek, "Tarım,Ticaret ve Turizm (3T) Sakarya'nın ortak vizyonu olacaktır" dedi.

Şehrin ve iş dünyasının sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda TÜMSİAD Başkanı Murat Kesik, faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Kesik, TÜMSİAD olarak iş adamlarına ve şehrin ekonomisine katkı sunmaya çalıştıklarını anlattı.Daha sonra konuşan Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, şehir ve ülke ekonomisinin tam bir dar boğazda olduğuna vurgu yaptı. Esnafın, çiftçinin, iş adamınınve diğer tüm sektörlerde yaşanan sorunların konuşulmaktan kaçınıldığını anlatan Kutluata, mecliste yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çeken Kutluata, temsil ettiği kesimin hakkını koruyan STK'ları takdir ettiklerini söyledi.

Son olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, iş adamlarıyla projelerini paylaştı. Sakarya'nın şahlanması ve gerçek değerlerinin hak ettiğini bulması için iyi bir yönetim ve zihniyete ihtiyacı olduğunu söyleyen Ünver, "İş adamları olarak mutlaka bir şehirlere geziler yapıyor, yurt dışına çıkıyorsunuz. Bakın bir Sakarya'nın haline. Sadece reklamlarla süslenmiş, söylemden öte geçmeyen şeyler görüyoruz" dedi. Şehrin iyi idare edilmediğine dikkat çeken Ünver, " Sakarya günü birlik planlamalarla öylesine ilerliyor. Çiçek, park alt yapı yapmanın bu kadar marifet sayıldığı bir Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimine ilk kez şahit oluyoruz. Kentin vizyona, iyi bir geleceğe ve yönetime ihtiyacı var" dedi. Tarım, Ticaret ve Turizm vizyonu çerçevesinde hazırlanan 3T projelerinden bahseden Ünver, iş adamlarına bu anlamda tarihi bir çağrıda bulundu.

Sakarya'nın geleceğine hizmet edecek ve 50 yılının planlanmasına etkin olacak projelerin 3T çatısı altında desteklenerek hazırlanacağını söyleyen Ünver,"Biz bu şehir için ne yaparsak kendi başımıza asla karar almayacağız. Herkes bu şehrin yönetiminde söz sahibi olacak. Daha önce de ifade ettim. Biri bir şeyler söylediğinde söyleyene değil, söylenene bakacağız" dedi. 3T açıklamalarına devam eden Ünver, "Bu vizyon çerçevesinde SATSO, TÜMSİAD ve diğer iş adamları dernekleri, Ziraat Odaları, Kültür dernekleri hepsi bu işin bir parçası olacak. Yani 3T Sakarya'nın ortak vizyonu olacak" dedi. Mobilya ve makine imalatının desteklenerek ulusal ve uluslar arası bir marka haline gelmesi için adımlar atılacağını anlatan Ünver, şehre Uluslar arası Fuar, Kültür ve Kongre Merkezi kazandırmak istediklerini söyleyerek yatırımın önündeki engellerin kaldırılacağını vurguladı.

Haberin Videosu

19 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?