Belediye ‘yap’tırdı mahkeme ‘yık’ diyor!

Karasu'da 1984 yılında Belediye izniyle Hazine arazisine ruh­sat­sız ev yapan in­şa­at iş­çi­si Ab­dur­rah­man Ak­bu­lut, 32 yıl sonra mah­ke­me ka­ra­rıy­la evinin yıkılması du­ru­muy­la karşı kar­şı­ya

Su­şeh­ri do­ğum­lu olan Ab­dur­rah­man Ak­bu­lut (60) in­şa­at­lar­da ça­lış­mak üzere gel­di­ği Ada­pa­za­rından ta­nış­tı­ğı Emine Küçükle ev­len­dik­ten sonra ka­yın­pe­de­ri­nin ya­şa­dı­ğı Ka­ra­suya yer­leş­ti.

İnşa­at­lar­da ka­le­bo­dur ve fa­yans iş­çi­li­ği ya­pa­rak iki oğ­lu­nu bü­yü­ten Ak­bu­lut ki­ra­dan kur­tul­mak için ev yap­mak is­te­di. Ab­dur­rah­man Ak­bu­lut Ali Tüfek isim­li va­tan­da­şın ara­cı­lı­ğı ile 1984 yı­lın­da dö­ne­min Be­le­di­ye Baş­ka­nı Se­la­hat­tin Tatlıya baş­vu­rup arsa ta­le­bin­de bu­lun­du. Be­le­di­ye Ak­bu­lutaYe­ni­ma­hal­ledeki bir Ha­zi­ne ara­zi­si­ne ev yapma izni verdi.

Par­se­le dö­nüş­tü

Ne var ki Ab­dur­rah­man Ak­bu­lutun tek katlı bir ev inşa et­ti­ği evin bu­lun­du­ğu yer, Ha­zi­ne ara­zi­le­ri­nin be­le­di­ye­ye dev­rin­den sonra ya­pı­lan imar dü­zen­le­me­siy­le ar­sa­ya dö­nüş­tü­rül­dü ve va­tan­da­şa sa­tıl­dı.

Ak­bu­luta ait evin bir bö­lü­mü­nü içine alan ma­hal­le içi mev­kii 737 ada 8 nolu par­sel yurt dı­şın­da ça­lı­şan Yusuf Al­tun­baş ta­ra­fın­dan satın alın­dı. Sa­tış­tan ha­be­ri ol­ma­dı­ğı­nı iddia eden Ab­dur­rah­man Ak­bu­lut bu ge­liş­me­nin ar­dın­dan mah­ke­me sü­re­ciy­le mü­ca­de­le et­me­ye baş­la­dı.

Yıkım ka­ra­rı

Ola­yın daha son­ra­ki sey­ri­ni an­la­tan Ab­dur­rah­man Ak­bu­lut şun­la­rı söy­le­di:

Yusuf Altunbaş tecavüzün kaldırılması için dava açtı. Ka­ra­su As­li­ye Hukuk Mah­ke­me­si ver­di­ği ka­rar­da beni haklı buldu. Ancak Yar­gı­tay bu ka­ra­rı bozdu. Mah­ke­me bu kez evi­min yı­kıl­ma­sı yö­nün­de karar verdi. Bunun üze­ri­ne evi­min bu­lun­du­ğu yere isa­bet eden mik­ta­rı satın almak için gi­ri­şim­de bu­lun­dum ancak Yusuf Al­tun­baş kabul et­me­di.

Baş­kan söz verdi

Arsa sahibi Yusuf Altunbaşın avu­ka­tı­nın 29 Ağus­tos 2016 ta­ri­hin­de noter ka­na­lıy­la ken­di­si­ne ihtar gön­der­di­ği­ni be­lir­ten Ab­dur­rah­man Ak­bu­lut Ve­ri­len süre 15 Ekimde do­lu­yordiye ko­nuş­tu.

Biri işsiz iki çocuk sa­hi­bi Ak­bu­lut Oğlum balık mev­si­min­de tek­ne­ler­de ça­lı­şı­yor. Ben şeker has­ta­sı­yım ve ça­lı­şa­maz du­rum­da­yım. Tarım si­gor­ta­sın­dan ma­aşım var o kadar. Ka­ra­su Be­le­di­ye­sine baş­vu­rup du­ru­mu­mu an­lat­tım. İmar dü­zen­le­me­siy­le evi­min kur­ta­rıl­ma­sı­nı talep ettim. Ol­ma­dı bir arsa gös­te­rin dedim. Sağ olsun Baş­kan il­gi­len­di ve il­gi­li bi­rim­le­re ta­li­mat verdidiye ku­nuş­tu.

29 Eyl 2016 - 00:27 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.505 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

03

ali akıncı - BAŞKAN SÖZMÜ VERMİŞ.....HİH,HİH,HİH,Hİ,Hİ,Hİ,,,,,SÖZ HA Hİ,Hİ,Hİ,,BAŞKAN,,,Hİ,Hİ,Hİ,,,

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 00:27
02

ali akıncı - NEDİR BU KARASUNUN HALİ...GÜN GEÇMİYOR Kİ BİR YOLSUZLUK HABERİ ÇIKMASIN...YOKMU MEMLEKETTE HİÇ DÜRÜST İNSAN...EEYY YUKARIDAKİLER,,HİÇ Mİ ALLAH KORKUSU KALMADI SİZDE...HİÇ Mİ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 00:27
01

karasu - İlginç bu haberi servis edenler o vatandaşa evi yaptırmış olmasın.olabilirmi olur.Olmuşturda.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 00:27Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?