Toçoğlu; "Hizmet Bizim İşimiz"

AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Hizmet bizim işimiz. Hizmet konusunda bizim elimize kimse su dökemez" dedi

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Düğün Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıya; AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Sakarya Milletvekilleri; Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli ve Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediye ve ilçe başkanları, belediye ve meclis üyeleri ile birlikte teşkilat üyeleri katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun okunmasıyla başlayan programda AK Parti Serdivan İlçe Yönetimi tarafından hazırlanan, Serdivan İlçe Teşkilatı'nın faaliyetlerini içeren sunum ile devam etti.

Aktif Bir Teşkilat

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik yaptı. Osman Çelik Serdivan'da yapılan çalışmaları anlattı. Her alanda aktif bir teşkilat olmayı hedeflediklerini ve bu uğurda çalışmalarını aralıksız sürdüklerini ifade eden Çelik, "Göreve geldiğimiz günden bugüne çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Üye sayımız 2587 iken şimdi 7100' çıkmış vaziyette. Yerelde Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve Serdivan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar'ın hizmetlerini takip ediyor ve onlara desteklerimizi sürdürüyoruz. Her alanda çok önemli çalışmalara imza atıyoruz ve atmaya da devam edeceğiz. Bizlere desteklerini esirgemeyen İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve İlçe Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Alnımız AK, Başımız Dik

Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik'in konuşmasının ardından Serdivan İlçe Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Serdivan Belediyesi'nde yapılan hizmetleri içeren bir konuşma yaptı. Göreve geldiklerinden bugüne daha yeni ve güzel projeler için çalıştıklarını ifade eden Alemdar, "Seçim zamanı verdiğimiz sözleri tutarak bize güvenenleri mahcup etmedik. Serdivan caddeleriyle, bağlantı yollarıyla, yeni sağlık ocakları ve tematik parklarıyla çok daha güzel" dedi. Daha sonra AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Seyfullah Özçolakoğlu teşkilatlarının faaliyetlerini içeren birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Serdivanlılarla buluşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Yerel seçimlerden bugüne olan değişimi ve dönüşümü anlattığı konuşmasında Başkan Zeki Toçoğlu, "Yerel seçimlerden bugüne tam 3 yıl geçti. Bugünlerde hep beraber yerel seçimlerden bugüne geçen zamanın muhasebesini yapıyoruz. Allah'a hamdolsun hükümetimiz, milletvekillerimiz, teşkilatlarımız, ilçe belediye başkanlarımızla, hep beraber, alnımız ak, başımız dik dolaşıyoruz" dedi.

Hizmet konusunda elimize kimse su dökemez

Belediyeciliğin 7 gün 24 saat hizmet olduğunu ifade eden Başkan Zeki Toçoğlu, "Hizmet bizim işimiz. Hizmet konusunda bizim elimize kimse su dökemez. Bu iddialı sözlerimi her platformda dile getiriyorum. Elimizi vicdanımıza koyarak sadece kendi bölgelerimizde 10 yıl öncesinden şimdiye olan değişimi ve dönüşümü fark edersek, el birliği ile nasıl hizmetler ortaya koymuşuz, çok daha rahat anlamış oluruz. Bütün bunların başarısı, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik duyguları içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekten geçer. Biz başka partilere benzemeyiz. Bizde her şey yeri ve zamanı geldiğinde kuralına ve kaidesine uygun olarak gerçekleşir. Herkesin içi rahat olsun. Bu anlamda herkesi kardeşliğimizi ve dayanışmamızı her daim devam ettirmeye davet ediyorum" diye konuştu.

Sakarya'mız yenileniyor

Çok daha güzel bir Sakarya için durmadan çalıştıklarını belirterek konuşmasını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Sakarya'mıza hizmet etmek için sürekli mesai harcıyoruz. Bakanlarımızla görüşüyoruz. Milletvekillerimizle, il başkanımızla birlikte Sakarya'mızın sorunlarına çözüm arıyor, projeler tasarlıyor, çözüm üretiyoruz. Programlı ve gündemli ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Allah'a hamdolsun istediklerimizi de alarak şehrimize dönüyoruz. Şehrimiz yenileniyor, yeniden yapılanıyor" dedi.

Verdiğimiz sözleri bir bir tutuyoruz

Serdivan ile ilgili muhalefet partilerinin yaptığı eleştirilere de cevap veren Başkan Toçoğlu, "Serdivan'ın imarı ile ilgili eleştiride bulunanlara da cevap vermeye her zaman hazırız. Depremin en acılı gününde 38 tane belediye, afet kararnamesi kapsamına alınırken MHP'li Bakan Koray Aydın'ın talimatıyla Serdivan afet kararnamesinin dışında kaldı. Biz o günleri unutmadık. İmar konusunda hassasiyetim var. Biz her alanda en iyi hizmet için dürüstlükle ve kendimizi vererek, milletimizin emeğini ve parasını israf etmeden çalışmalarımızı gece gündüz sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam edeceğiz. Destekleriniz için, dualarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sapasağlam bir teşkilat

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun ardından kürsüye çıkan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz meclis çalışmalarında gelinen noktaları içeren bir konuşma yaptı. Konuşmasında ayrıca teşkilata da değinen Yavuz, "Bizim partimizde herkes işini yapıyor. Biz sapasağlam bir teşkilatız. Disiplinli ve ilkeli bir partiyiz. Sakarya'mıza hizmet için varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. İl Başkanımızla, Milletvekili arkadaşlarımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte Sakarya'mızın geleceği için Bakanlarımızla görüşüyoruz ve güzel müjdelerle Sakarya'mıza dönüyoruz. Hizmet bizim partimizin işidir. İnşallah bu güzel projelerle Sakarya'mız çok daha güzel olacak" ifadelerini kullandı.

Sakarya'mıza bir giriş kapısı daha

Sakarya'da çok güzel ve olumlu gelişmelerin olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Türkiye'de ve Sakarya'da hızlı bir değişim ve dönüşümün yaşandığını söyledi. Üstün, "Hükümetimiz, belediyemiz, teşkilatlarımız hiç durmadan çalışıyor. Herkes kendi alanlarında elinden gelenin en iyisini yapıyor. Sakarya'mızda incelemelerde bulunurken fark ediyorum. Kısa sürede çok önemli çalışmalar yapılıyor. Sakarya'mız güzelleşiyor. Burada biz müjde daha vermek istiyorum. Serdivan Kazımpaşa çok önemli olacak. Beşevler'e çok güzel bir baraj yapacağız. Sakarya'mıza Akmeşe Kavşağı, Beşevler, Kazımpaşa istikametinden bir giriş kapısı daha olacak. Bizim görevimiz hizmet, Sakaryalıların işini kolaylaştırmak. Büyükşehir Belediye Başkanımız da izah etti. Bakanlarımızla görüşüyoruz. Sakarya'ya muhteşem projeler kazandırıyoruz. Son olarak Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç ile birlikteydik. Toplantıdan Sakarya'mıza güzel haberlerle döndük. Yeni stadın ihalesine çıkılacak, Atletizm Pisti yapılacak, Mollaköy Göletleri'nde uluslararası kürek, kano ve olimpik kanal parkuru inşa edilecek, Kocaali'ye sentetik saha, Akyazı'ya 400, Sapanca'ya 500, Pamukova'ya 350, Karasu'ya 300, Geyve'ye 500 yataklı öğrenci yurtları inşa edilecek. Mesele iş bilen, iş yapanların görevde olmasıdır. Biz Sayın Başbakanımızın önderliğinde memleketimizin geleceği için hiç durmadan çalışıyoruz. Hedefimiz 16 ilçesi ve onları koordine eden büyükşehiriyle halkımızın teveccühünü alarak çok daha güzel Sakarya'ya hep birlikte ulaşmaktır" dedi.

Daha çok eğitim daha hızlı hizmet

Danışma Meclisi'nde son olarak AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu bir konuşma yaptı. Hükümetin çalışmalarını anlatmak için danışma meclislerinin yeterli olmadığının anlaşılır olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Uncuoğlu, "İcraatlarımızı bir çırpıda anlatmak çok çok zor. Birbirinden rol kapmaya çalışmayan, birbirinin önüne geçmeyen, gerçeği gizlemekten yana uğraşları olmayan, milletimizin gönüllerinin yanında zihinlerini de fethetmeye çalışan, kendini tamamen ülke menfaatleri için feda etmiş, 7 gün 24 saat samimiyetle çözüm arayan ve dert ortağı olan, vatandaşına küsmeyen ve onlarla istişare eden bireylerden oluşan bir teşkilatız. Biz tevazu sahibi ve kendini eğiten, geliştiren, daha çok eğitim daha hızlı ve faydalı hizmet anlayışıyla çalışan bir teşkilatız. İnşallah tecrübelerimizi daha da ileriye taşıyarak bu istikrarı sürdüreceğiz. 6 milyonu aşkın üye sayımızı görüp rehavete kapılmadan, inancını ve ülke meselelerine çözümlerini daha da geliştirerek bu milletin ufkunu genişletmek için çaba sarf etmeye devam edeceğiz. İnşallah yarınlarımız hem Türkiye'miz hem Sakarya'mız için çok daha güzel olacak" diye konuştu.

25 Mar 2012 - 18:49 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.755.093 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sakaryaspor'un yüzde 49 hissesinin satılmasını destekliyor musunuz?