Sapanca'da kentsel dönüşüm son aşamaya geldi

Sapanca Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığı ile başlatılan Kentsel Yenileme Projesi tüm hızıyla sürüyor.

Bilindiği üzere hak sahiplerinin itirazları sonrasında mahkeme kararı ile görevlendirilen bilirkişiler, yeniden değer tespit çalışması yaptı. Yapılan bu değerlendirmeler sonrasında bilirkişi raporundaki fiyatlar üzerinden hak sahiplerinin hesaplarına kamulaştırma bedelleri yatırıldı. Yüklenici firma GEDAŞ yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde 513 hak sahibinden 35 hak sahibi ile uzlaşıldı. Fakat bazı hak sahibi vatandaşlarımız süre bittiği halde, proje kapsamındaki konutlardan yararlanmak istedi.

Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, TOKİ ve GEDAŞ yetkilileri ile yaptığı görüşme sonrasında yeniden uzlaşmak isteyen hak sahipleri için ek süre verilmesini sağladı. GEDAŞ ve Sapanca Belediyesi'nden birer personel ile tekrardan hak sahipleri ile görüşmeler yapıldı.

Verilen ek süre zarfında 21 hak sahibi vatandaşımızla daha uzlaşmaya varıldı. Toplamda 56 hak sahibi vatandaşımız TOKİ'den konut sahibi olmak için sözleşme imzaladı.
Konu üzerine bir açıklama yapan Başkan Uslu " 120 dönümlük alanda 513 hak sahibi için dönüşüm başlattık. Kentsel dönüşümle vatandaşlarımız için konutlar yaparak güzel bir alan oluşturacağız. Projenin başlangıcında hak sahipleri ile birebir görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler neticesinde bazı vatandaşlarımız konut sahibi olmak için uzlaştı.

Görüşmelerin tamamlanması sonrasında bazı hak sahibi vatandaşlarımız müracaat ederek bu projeden yararlanmak istediklerini belirttiler. Bunu üzerine yaptığım görüşmeler sonucu uzlaşmak isteyen vatandaşlarımızın projeden yararlanabilmesi için ek süre istedik.

Görevlendirdiğimiz personel ile yapılan görüşmelerde 21 vatandaşımız uzlaşmaya vardı. Önümüzdeki süreçte uzlaşma sağlayan hak sahipleri tapu devirlerini yapacak. Uzlaşma sağlanamayanlar için ise mahkeme kararı ile tapu devir işlemleri gerçekleşecek. Bakanlar Kurulu'ndan çıkan acele kamulaştırma kararı neticesinde, tapu devir işlemleri sürerken bölgedeki yapıların kentsel dönüşüm çalışmaları başlayacak" dedi.

06 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?