Yeşil siyahlılar düşünce...

Ne formaları için, ne Sakaryaspor ruhu için, ne aileleri ne de gelecekleri için oynadılar. Hepsi kendini eğlendirdi, eğlendirmeye de devam ediyor.

Sakaryaspor için hiçbirşey söylemiyorum.

Herkes maçlar bitse de başımızın çaresine baksak diye bekliyor.

Ne formaları için, ne Sakaryaspor ruhu için, ne aileleri ne de gelecekleri için oynadılar. Hepsi kendini eğlendirdi, eğlendirmeye de devam ediyor.

Sorarım size şimdi Pendikspor karşısında siz bazı futbolcuları izlemek için gelseniz hangi futbolcuyu hangi takım ve lig için beğenirsiniz? Hakan Çalışkan'ı mı? Özgür'ü mü? Kerem'i ya da Bünyamin'i mi?Cihan hariç hiçbirini...

Hatta daha ileri gideyim, kaleci Harun'dan başka iki takımdan da hiçbir ismi beğenmem.

Evet doğrudur. Beyaz grup takımlarıyla birlikte, 62 gol ile yani maç başına içerde dışarıda ortalama 3 gol yiyen takımıyız. Ama şunu da unutmayın ki, o Harun her maçta olduğu gibi Pendikspor karşısında da en az 4 gol kurtardı. Allah'tan Pendikspor 4-1 öne geçtikten sonra maçı bıraktı, üstümüze gelmedi. Yoksa maç en az 7-8 gollü biterdi. Bu maçın en net, en kesin ve anlaşılır yorumu bu olur. Daha önceki bir çok maçta olduğu gibi bu maçta da futbolu unuttum, futboldan uykum geldi, midem bulandı! Varın gerisini siz düşünün işte.

Ama bazı taraftarlar ne yaptı? Futbolculara ana avrat küfür etti. Peki o fıtbolcu ve teknik heyet kim? Sakaryasporun şuanki yönetimşndeyer alan yöneticileri. Evet evet aynen öyle. Nasıl olacak o zaman bu iş?

Yetmedi, gazeteci Hamdi Yuluğ'a da küfürleri yağdırdı. Peki neden? Hamdi Yuluğ, geçen Çarşamba günü oynanan Nazilli Belediyespor maçında, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Metin Doğrucan'ın, üstü çıplak ve son derece ateşli bir şekilde taraftarlarla birlikte maç seyrettiği için.

Yanlış olan ne var bunda? Adam eleştirmeyecek mi? Size mi soracak ne yazıp yazmayacağını? Kaldı ki foto çok açık. Ne gerek var buna? Metin Doğrucan o maça tribün lideri olarak değil, Sakaryaspor başkanı olarak gitmedi mi? Bir kulüp başkanı bunu yapmamalı. Gösterin bana başka böyle bir örnek? Doğrucan, madem tribünlerden geldi, halen bir taraftar, o zaman bırakacak başkanlığı, dönecek sineyi millete, yani tribünlere. Zaten geliş biçimi de yanlış şuana kadar ki başkanlığı da. Ne verdi ki ne istiyor, hem o, hem de onun destekçileri bazı taraftarlar. Yine para yok, yine huzursuzluk had safhada. Zaten ona hiç kimsenin yardım etmemesi de bunun en canlı örneği değil mi? Görmüyor musunuz? Tribünler bile bölündü o geldikten sonra. Güven ve inanç yok ona ve yönetimine.Amatör takım yönetmiyorsunuz beyler, şampiyonluk ya da lige kalmasını istediğiniz bir takımı istiyorsunuz? O zaman elektrik, mazot, kömür, yol, otel, yiyecek, içecek parasını başkalarından istemeyeceksiniz. Madem iktidar sizsiniz, siz bulacaksınız. Hem de sonuna kadar.

HEMEN SEÇİME GİDİLMELİDİR

15 gün sonra maç yok, dinleniyoruz. Bu nedenle, bu ay sonuna doğru bir genel kurul kararı alınmalıdır. Hele bir bırakın da birileri çıkar bu takımı alan.

Bu arada, program yorumcum ve yerel bir gazetenin Yazı İşleri Müdürü olan Hamdi Yuluğ'a edilen küfür ve hakaretler ise bu işin ne kadar ayaklar altına alındığını, kimlere kaldığını çok net ortaya koydu.

Orman kanunu mu geçerli Sakarya'da ve Sakaryaspor'da.

Yuluğ'un haber yapma hakkı da var köşe yazma hakkı da. Size mi soracak neyi yazıp yazmayacağını?Hele hele O...... Ç...... demeleri yok mu? İşte tepkim de bunu yapanlaradır ve hiç kimsenin buna hakkı yoktur. Yuluğ, hemen şikayetçi olmalı Şiddet Yasası gereği hemen Polis ve Savcılık aracılığıyla işlem yaptırmalıdır. Çıkarttırmalıdır maraton tribünü kayıtlarını. Hem Hakim, hem Savcı ve hem de Cellat olmak nerede görülmüş? Hem de bir Sakaryasporlu başka bir Sakaryasporluya yapıyor. Bu kadar mı düştük yahu biz?

"BAŞIMIZA NE GELDİYSE BU TARAFTARLAR YÜZÜNDEN GELDİ!"

Maç bitimi kaleci Harun beni cep telefonumdan aradı.

"Abi, hakkını helal et. Bundan sonra Sakaryaspor forması giymeyeceğim. Bırakıp gidiyorum. Zaten aylardır kaldığım evin kira parasını bile ödeyemedim. Ev sahibi de çıkmamı istedi. Buna rağmen bu taraftar, bu maçta da, tıpkı daha önceki maçlarda olduğu gibi yine küfür etti. Ama aynı taraftar, bu takımı satıp giden ve Pendikspor forması giyen İlkay Demir'i çıkarken alkışladı. Maç boyunca hepimiz küfür yerken, kaptan Levent'i de tribüne çağırdı, alkışladı. Kimin kaptanı o? Bu takımda sadece o mu oynuyor?Hani hepimiz çağırsalar da orada iken Levent'e özel bir alkış gösterseler eyvallah ama bunu bile yapmadılar. O zaman Levent geçer kaleye. Gidiyorum abi, ama hakkımı da asla helal etmiyorum. Bu takımdan 250 bin TL alacağım var. İnşallah yarın öbürgün bu alacağımda anlaşmak için bana gelirler. Eğer bir kuruş inersem O.Ç'yim. Kuruşuna kadar alacağım. Zaten bu takımın başına ne geldiyse bu taraftarların yüzünden geldi" dedi.

Kaldı ki bu takıma Muslera gelse ne olur, Volkan gelse ne olur? Ne yapabilir ki?

Sizin ananız, bacınız, aileniz yok mu? Size edilse o küfürler siz ne yaparsınız? Kaldı ki siz eleştiriye bile dayanamıyorsunuz, küfürlere nasıl dayanacaksınız? Unutmayın ki bu maçı küfür ettiğiniz kişilerin eşleri ve çocukları da izledi, babaları ve kardeşleri de.

Bu mu yani Sakaryasporluluk?

Madem o kadar çok seviyordunuz bu takımı, maraton tribününün dörtte üçünü neden boşalttınız?

Siz gelmeyeceksiniz maçlara, sonra da başkalarından medet umacaksınız öyle mi? Daha çok beklersiniz?

Bize, bu takımı gerçekten seven, küfür etmeyen, sabırlı, ahlaklı, menfaat beklemeyen, cebini para ile doldurmayan, bu işi ticaret haline getirmeyen gerçek Sakaryasporlular lazım.

"Bu takımın başkanını, yönetimini, teknik heyetini, futbolcusunu biz belirleriz" diyen ve kavga, şiddet ve küfür peşinde koşan değil.Şöyle son 4 seneye bir bakın bakalım kim neler yapmış. Bu takım bu hale neden gelmiş, kim bu duruma getirmiş?

Hasan Gökdemir sporexpres.com

07 Nisan 2013 - Spor --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?