Hayalimdeki Erenler'de final heyecanı

Hayalimdeki Erenler" Kompozisyon yarışmasında dereceye giren yarışmacılar ödüllerini, meclis toplantı salonunda yapılan programla aldılar.

Erenler İlçe Kaymakamlığı, Erenler Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği "Hayalimdeki Erenler" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler ve sahipleri ödüllerini düzenlenen bir programla aldılar.

Ortaokullarda 95, liselerde 41, veliler de ise 14 eser, olmak üzere toplamda 150 eserin katıldığı yarışma da dereceye giren eser sahipleri, Erenler Belediyesi Meclis Toplantı salonunda ödüllerini aldı. Düzenlenen programa; Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, öğrenci velileri, öğrenciler ve eser sahipleri katıldı.
Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten konuşmasında; "Sayın Kaymakamımıza fikir babalığından dolayı, sayın başkanımıza da maddi manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bizim böyle yerel yönetimlerimiz ve mülki amirlerimiz olduğu sürece daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Başkanımız bu zamana kadar bizleri hiç yalnız bırakmadı bundan sonrada öyle olacağına inanıyorum" dedi.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk selamlama konuşmasında "yapılan değerlendirmeler sonucunda bu projenin bir kitap haline getirilmesi ile projenin kalıcılığı sağlanmıştır" dedi ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Öztürk ayrıca projede emeği geçen komisyon üyelerine de özel hediyeler verdi.

Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak konuşmasında; "daha önce Mersin'de görev yaparken de böyle bir projeyi hayata geçirmek istemiştik. Maalesef ilçe milli eğitimin kendi arasında birlik beraberlik içinde olmaması ve belediyenin ayrı telden çalması ile bu projeyi hayata geçiremedik. Daha sonra buraya geldim ve kısa sürede bu işin olması beni de şaşkınlığa düşürdü. Erenler'in farkını bir kez daha da burada görmüş olduk. Bu proje ile ortaya güzel bir kitap çıktı. Erenler'in istikbali çok iyi. Özellikle kentsel dönüşüm projesi başta olmak üzere bu projeler olduğu zaman vatandaşlarımızda şaşıracaklar. Bambaşka bir Erenler ortaya çıkacak" dedi.

Dereceye giren eser sahibleri ;
Orta Okullar'da; Elif Yağmur Yavuz (1), Sare Zülal Duman (2), Zeynep Gülmez (3) Berra Durgun (Mansiyon), Merve Nur Aysu ( Mansiyon), Ece Köş (Mansiyon )
Liselerde; İpek Evcili (1), Enes Durmuş (2), B. Berika Yavuz (3), M. Muzaffer Geyve (Mansiyon), Tuğçe Aydın ( Mansiyon) N. Enes Yalçın ( Mansiyon)
Veliler; Nuray Üçcan (1), Firdevs Öziş (2), Seher Çakırbaş (3) Cemil Ayaz (Mansiyon ) TuğbaMıhçı (Mansiyon ) Yakup Ayrak (Mansiyon)

13 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?