Amatör Spor Kulüpleri Bayraktepe'de toplandı

Hendek'te bulunan Amatör spor kulüpleri başkan ve yöneticileri ile ortaklaşa yapılan değerlendirme ve kaynaşma gecesinin ikincisi Hendek Bayraktepe Tesisleri'nde yapıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Düzenlenen toplantıya Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ev sahipliği yaparken, Kaymakam Mustafa Ayhan, Stajyet KaymakamAbdülkadir Cürebal, Hendek ilçe Milli Eğitim MüdürüSabri Doğan, İlçe Gençlik Spor Müdürü Feyzullah Köstereli ve Sakarya Amatör Spor Kulüpleri BaşkanıHüseyin Kama ile birlikte, Hendek'te mevcut 15 amatör spor kulübü başkan ve yöneticileri hazır bulundu.

Toplantıya ev sahipliği yapanHendekBelediye Başkanı Ali İnci misafirlerine yemek ikramında bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hendek İlçe Gençlik Spor Müdürü Köstereli; "İlçemizdeki tüm spor kulübü başkan, temsilci ve antrenörlerimizin toplantıya iştirak etmesinden büyük mutluluk duydum. İlçemizde spor faaliyetlerini daha ileri seviyelere çıkartmak adına mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu birlikteliği sağlayan sporseverkulüp yöneticilerimize teşekkür ediyorum" Dedi.

Hedef Olimpiyat Şampiyonluğu

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'de yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak; "Hendek gerek bireysel gerekse salon sporlarında hep ön planda olmuştur bu anlayış devam ettiği sürece bu çıtayı daha yükseğe çıkarmanın gayretini ve çabasını hep birlikte yapacağız. Bütün hedefimiz 2020 Olimpiyatlarında ilçemizdenolimpiyat şampiyonu çıkartmaktır. Sizler köyünüzde spora yatkın çocuklarımızı daha yakından tanıyorsunuz. Ellerinden tutun bize getirin ve belediyemiz imkânlarını önlerine serelim, önleri açılsın ilçemize şampiyonluklar kazandırsınlar" Diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Desteğimiz devam edecek

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Hüseyin Kama'da yaptığı konuşmasındaamatör spor kulüplerine malzeme desteğinin dün olduğu gibi yarında devam edeceğini belirterek" Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ile güzel bir uyum içersinde çalışıyoruz. Belediye başkanımızın benden istediği her dileği emir telakki ederim" Diye konuştu.

Hendek Sporun merkezi

Toplantıdakonuşma yapan Kaymakam Mustafa Ayhan da"Hendek'in sporun içinden gelen bir belediye başkanına sahip olması ilçemiz adına büyük şanstır.Bu fırsatı Hendek olarak iyi değerlendirmeliyiz. Hendek, 17-29 yaş arası genç nüfus sıralamasındailk üç içersindedir. Bu gençlerimizi spora kanale ederek hem sağlıklı bir nesil yetiştirmehemde topluma yararlı insanlar yetiştirme adına üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu birlik ve beraberliğimiz devam ettiği süresince Hendek sporun merkezi olacaktır "Dedi.

Toplantı sonunda önümüzdeki Ocak ayının ilk Perşembe günü akşamıbenzer toplantıyıYeşilyurt, Hacıkışla, Dereköy ve Kocatöngel spor kulüplerininevsahipliğinde ortaklaşa düzenleyecekleri kararı alındı. Konuşmaların ardından şömine başında muhabbet eden katılımcılar içilen sıcak çaylar ile Hendek'igece atmosferinde seyretmenin tadını çıkardı.

06 Aralık 2013 - Spor --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?