Başbakan Kent Meydanı'nda konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 30 Mart yerel seçimleri öncesi Kent Meydanında düzenlediği mitingde konuştu

Haber Resmi
Haber Resmi
+7
Haber albümü için resme tıklayın

BAŞBAKAN ERDOĞAN SAKARYA İÇİN BUNLARI SÖYLEDİ

"Abhazlar, Çerkezler, Gürcüler, Adigeler, Manavlar, sizleri selamlıyorum. Boşnaklar, Pomaklar, Tatarlar, Roman kardeşlerim sizleri selamlıyorum. Kardeşlerim Sakarya bir Türkiye haritasıdır. Sakarya bu geniş coğrafyanın zenginlik haritasıdır. Biz yola çıkarken ne dedik? Kardeşlerim ben Türk'ü Türk olduğu için sevmiyorum, Kürt'ü Kürt olduğu için sevmiyorum, ben Abaza'yı, Gürcü'yü, Çerkez'i, Abaza, Gürcü, Çerkez oldukları için sevmiyorum. Pomak'ını, Roman'ını, Tatar'ını ırklarından dolayı sevmiyorum. Beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum. Onun için ne diyoruz, 'tek millet' diyoruz, bizde ayrımcılık yok."

Erdoğan, Yunus'un diliyle "Yaradılanı Yaradan'dan ötürü sevdiklerini" belirterek, şunları kaydetti:

"Ne beyazın siyaha, ne siyahın beyaza üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece ve sadece Hakka yakınlık iledir. Kardeşlerim ikincisi ne dedik 'tek bayrak' dedik. Tek bayrak... İşte bayrağımızın rengi şehidimizin kanıdır. Kardeşlerim hilal bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız şehitlerimizin simgesidir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. İşte bu toprak var ya bu toprak, ah benim kardeşlerim 780 bin kilometrekareyle vatan toprağıdır. Burada kimse ameliyat yapamaz. Kimse operasyon yapamaz. Bunun tamamı tek millet, Türk milletinindir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır. Hepsi ama saydım ya bütün etnik unsurlarla beraber hepimizin."

Sakarya'nın bu coğrafyanın kardeşlik haritası açısından önemine yeniden vurgu yapan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Seninle iftihar ediyoruz Sakarya. Geliyorum dördüncüsüne 'Rabia' dedik ya Rabia... Tek devlet... Devlet içinde devlet olmaz, paralel yapılanma olmaz. Kim bu yola başvuruyorsa bunun bedelini hesabını ağır öder ağır ve ödeyecekler, ödeyecekler... Şu anda bir geçiş dönemindeyiz. Seçim 30 Mart... 30 Mart da bunun başlangıç adımıdır ona göre. Kardeşlerim 10 gün kaldı biliyorsunuz, ablalar kaç gününüz var? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Bildiklerimizi bilmeyenlere anlatmaya var mıyız? Abiler, 10 gün kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Öyle çalışacağız, öyle çalışacağız ki Sakarya'yı Türkiye'de bir numara yapacağız. Siz bizi hiç yalnız bırakmadınız. Yola çıktığımız günden beri yalnız bırakmadınız. Bugün de şu alana baktığım zaman yine aynı şeyi görüyorum."

Modern vagonlarımızı burada üretiyoruz.
Milli elektirikli tren burada üretilecek. Sakarya'da bir eğitim kampüsü daha kuruyoruz.
25 bin kapasiteli bir stat yapıyoruz. Karasu'ya bir liman. Reklamımızı gördünüz değil mi? Neymiş efendim yasakmış. Ya diğer partiler de keşke bayrak propagandası yapsa.
MHP Kocaeli depreminde iktidardı. Ne yaptığınız ortada bırakıp kaçtınız. Biz 1 yıl olmadan biz her yeri onardık.
Üniveriste'de teknoloji geliştirme enstitüsü açıyoruz. Biz öğrencilere aylık 500 TL burs veriyoruz. Sağlık'ta attığım adımlar ortada.
Ballıkaya ile su sorununu çözüyoruz. Kardeşlerim doğalgazı da getirdik.
30 Mart'ta CHP, MHP paralel örgüt dersini alsın. Biz yolları nasıl yaptıysak burda da öyle yapacağız.
İstanbul'da, Kocaeli'de AK Partili belediyelerden haberi yok.
30 Mart'ta Sakarya inşallah ayağa kalkacak.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI:

Niğde'den acı bir haber aldım. Jandarma ve polisimize alçakça bir terör eylemi yapıldı. İki askerimiz ve bir polisimiz şehit oldu. (İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada bir asker ile polisin şehit olduğu, aracı gasp edilen sürücünün de yaşamını yitirdiği açıklandı.) Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı mesajı iletiyorum. Üç saldırgan da, iki sağ olarak yakalandı, biri de yoğun şekilde arıyor. Saldırganların ağır durumda olduklarını söylediler.
Bu olayı tabi size burada anlatmak ağır ama, başbakanın böyle bir şeyden haberi yok mu denmemesi için, bunu her zaman, yüreğimizin nerede çarptığını hatırlatmak için anlatmak istedim.

NİYE KENDİ ÜLKENDE İNZİVAYA ÇEKİLMEDİN
Tek ceketim var deyip, o ceketin içine dünyayı sığdıranlara milletim itiraz ediyor. Pensilvanya'da inzivaya çekildim deyip, oradaki malikanesinden Türkiyemi karıştıranlara milletim itiraz ediyor. Ne diyor "Pensilvanya'da inzivaya çekildim" Yahu neden kendi ülkende inzivaya çekilmedin? Niye Pensilvanya? Bu nasıl bir inziva? İnzivadayım diyor, holding yönetiyor, şirket yönetiyor, milyarlarca doları yönetiyor. Türkiye'de insanların telefon konuşmalarını dinliyor, hatta yatak odalarını izliyor. Spordan darbelere, hukuktan siyasete, atamalardan görev almalara kadar her meseleye müdahale ediyor.
Mehmet Selami Şimşek adında Sakarya'da bir gönül insanı yetişti. Ömrünü talebe yetiştirmeye adamıştı. Karşılık beklemeden tamamen hak için halk için çalıştı, geride şerefli bir isim bırakarak hakkın rahmetine kavuştu. Ne diyordu Şimşek, burası çok manidar
"Hakikatler yapraklarını hiçbir sonbaharın dökemediği asırlık ağaçlardır. Ölçüleri yanlış olanların bütün ölçümleri de yanlış olur" diyordu.

HADİ ORADAN CANIM

İşte bu Pensilvanya'daki zat, hakikat asırlık çınarların yapraklarını dökebileceğini zannetti. Yanlış ölçülerden yola çıkarak yanlış hesaplar yaptı.
"Hoca efendi dediyse bir keramet vardır" Hadi oradan canım. Allah'ın hükmünün üzerinde hiçbir hüküm yoktur. Yani o yanlış yapmıyor mu? Onun her söylediği doğru mu? Geç bunları geç.

HOCA MISIN, İSTİHBARAT ŞEFİ MİSİN

Bir Başbakan'ı dinleyemezsiniz, cumhurbaşkanını dinleyemezsiniz, bakanları dinleyemezsiniz. Ama bunlar dinlediler. Dün akşam bunları açıkladım. Bunlarda ahlak diye bir şey yok. Seviye diye bir şey yok. Bunlar insanlıktan nasibini almamış.
Bunu dini olarak otoritelerle konuştum, biraz da biliriz. Bir Müslüman bir Müslümanı dinleyemez, gözetleyemez. Yahu bunlar bunu yaptı. Neymiş hoca efendi. Hoca efendi diyor ki, gece yarısı diyor, bir alüfteyi bir siyasiye muhatap edeceklerdi. Hemen aradım onunla bir araya gelmesini engelledim diyor. Sen bir hocaefendi misin istihbarat şefi misin? Nesin sen ya, nesin sen. Yahu bunlar bir şantaj şebekesi.
10-15yıl önce benim bir saygım vardı, ama saygımı kaybettim. Gece beddua seansları yapıyorlar. Allah ıslah etsin ya.

EY GÜLEN, O 9 ŞEHİDİMİZE AĞLADIN MI?

Ey Fethullah Gülen, o 9 tane şehidimizle ilgili ağladın mı? Onların vurulmasını haklı çıkaracak açıklamalarda bulundular. Suriye'deki mazlumların lehine bir açıklama duydunuz mu?Filistin'deki Gazze'deki kardeşlerimizle ilgili hepsi aleyhte. Lütfen buraya gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Samimi dürüst olan kardeşlerimiz de var. Maalesef oraya inanmışlar. Başınızı iki elinizin arasına alın bir düşünün. Yahu bu adam Suriye'deki 160 bin mazlum kardeşimiz şehit edildi, bunlar için niye ağlamıyor? Mısır'da Sisi'nin tanklarıyla öldürülen kardeşlerimiz, Esma yavrumuz için niçin ağlamıyor?

İNLERİNE GİRECEĞİZ İNLERİNE

Dün geceki TRT'deki yayından sonra, Türkiye'de okuyan yurtdışından gençler yanımıza geldi. Myanmar'lı bir genç sarıldı hüngür hüngür ağlamaya başladı. Dışişleri bakanım, eşim, Myanmar'a gitmişlerdi. Ve ya bizi bırakma diyor. Ama bunların kılı kıpırdamıyor. Sen o topladığın zekatları, kurbanları ne yaptın ya? O milyarlarca dolarları ne yaptın ya? Bunların hesabını soracağız, bunu bırakmayacağız. İnlerine gireceğiz inlerine.

BUNLARIN YALANLARINI DİNLEMEKTEN BIKTIM

Bahçeli, okyanus ötesinin şerefsizlikleri diyerek ağır ithamlarda bulundu. Şimdi beraberler. Ama aynı MHP okyanus ötesinin ceketinin altına girmiş durumdalar.
Sakarya'ya geldi, burada mı yaptı mitingi? Diyor ki, AK Partili belediye buraya bir otopark yapmamış diyor. Fakat bu CHP'nin belediye başkanına da yazıklar olsun. Yahu demek ki onlar da söylemedi. Yahu kulağına fısılda be. Şuranın altı otopark be otopark. Yani mitingi yaptığı yerin ne olduğundan haberi yok.
En önemli mesleği yalan. Bunlarda fitne fesat yalan var. Fetvayı nerden almışlar? Pensilvanya'dan. Orda da aynı şekilde takiye yalan var iftira var. Hatta göreve geldiği andan itibaren 'Çarkçı Kemal' dediler. Sakarya'nın Çarkçı Caddesiyle alakası yok ha karıştırmayalım. Ben artık bıktım bunun yalanlarını dinlemekten.
2011'de bir TV kanalına çıktı. Seçimlerde yüzde 40'tan az oy alırsak, başarısız olursak hadi bana eyvallah diyor, istifa edeceğini söylüyor. Ne kadar oy aldı? Yüzde 26. İstifa etti mi? Etmedi. Bugüne kadar söylediği doğru tek bir şey var. "Yalancıdan başbakan olmaz." O doğru.

NEREDESİN ŞİMDİ? PARİS'TE

Önceki gün CHP'nin Genel Müdürü Akşehir'e gitmiş. Sürekli Dersimliyim demekten kaçıyor, çünkü orada katliam yaptılar. Sadece Dersim'e gittiğinde hatırlıyor. Onun dışında Akşehir'liyim diyor. Akşehir'i il yapacağım diyor, hızını alamıyor mazotu 1,5 lira yapacağım diyor, her aileye maaş bağlayacağım diyor.
Sakarya'dan bir ara böyle bir politikacı çıkmıştı. O da ne diyordu? Mazotu bir liraya düşürecekti, çaldı çırptı bu ülkeyi soydu. Kaçıp gitti. Neredesin şimdi? Paris'te.
Mersin'de diyor ki, AK Partili belediyeleri alacağız, bunların içerisinde Mersin çok önemli diyor, ya halbuki Mersin CHP'li belediye. Mersin Güneydoğu'nun incisidir diyor. Böyle güzel sahil başka yerde yok diyor. İnsaf yahu. Mersin'le ne alakası var ya.

ÇARKÇI KEMAL

Bugün Pensilvanya'nın yanında olan medya "Kaosa kalkan 411 el" diye yazdılar. Hatırlıyorsunuz değil mi? Katsayı vardı biliyorsunuz, kalktı mı? İstediği üniversiteye yavrularımız gidebiliyor mu? İstediği devlet dairesinde çalışma şansı var mı? Kılıçdaroğlu geçenlerde bir yalan daha söylüyor. Başörtüsü sorununu ben çözdüm diyor. Diyorum ya Çarkçı Kemal. Artık bu ülkede başörtüsüyle ilgili sorun kalktı da, başıaçık-başıörtülü kardeşim arasında düşmanlık mı var? Normalleşme bu ya. Bunlar çok zulmettiler ya. 15 yıl okullara gidemediler. Bunlar kızlarımıza çok zulüm ettiler. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Çıkacak çıkacak...

EY KILIÇDAROĞLU BİR TEŞKİLATINIZ BİLE YOK HAKKARİ'DE

Eyy Kılıçdaroğlu eyyy. Hakkari'de Türk bayrağı neredeydi söyle bakalım. İzmir'e gelince gösteriyorsun değil mi? İstanbul'a gelince gösteriyorsun değil mi? Bir teşkilatınız bile yok Hakkari'de...

KALKMIŞLAR YASAKLIYORLAR YA

Reklamımız güzel değil mi? Milletimiz nasıl bayrağına sahip çıkıyor gördünüz değil mi? Kalkmışlar onu yasaklıyorlar ya
Yeter ki diğer partiler de buna yönelik propaganda yapsın ya... Propagandası yapılan bayrağımız olsun ya

PENSİLVANYA DERSİNİ ALSIN

Son 10 gün kaldı. Pensilvanya dersini alsın. Gözetleyenler dersini alsın. CHP, MHP de dersini alsın
Bunların kafası basmaz bu işe. Biz yolları İstanbul'da nasıl yaptıysak burada da öyle yapacağız. Yapılan hizmetleri bilmezsiniz. Bunlar yolsuzlukların belediyesi
Koaceli'de baraj yolsuzluğunu bilirsiniz. İSKİ yolszuluğunu bilirsiniz

20 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?