Ankara mülakat hatırası!

Saadet Partisi Sakarya milletvekili aday adayları Ankara'da mülakata katıldı. Mülakat öncesinde de aday adayları bu fotoğraf karesinde biraraya geldiler

Saadet Partisi 12 Haziran Genel Seçimler öncesi milletvekili aday belirleme çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ankara'da başlayan 'Aday Belirleme Toplantısı'nın ilk gününde Sakarya'dan 18 adet aday adayı mülakatlarda ter döktü. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Sakarya milletvekili adayı İsmet Aksoy, ilk olarak 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin önemine değindi. Aksoy , "Bu seçim Türkiye için son derece önemlidir. Çünkü bu seçimle Türkiye sadece milletvekillerini seçmiyor, aynı zamanda Türkiye'nin gideceği yönü de seçmektedir. Türkiye Avrupa şemsiyesi altında İsrail'in bir eyaleti mi olacak yoksa kendi bağımsızlığını sürdürerek lider bir ülke mi olacak. Buna karar verecektir. Yollar ya doğuya, ya batıya yönelecektir" dedi.
Libya'ya Türkiye'nin NATO aracılığıyla askeri güç göndermesine sert tepki gösteren Aksoy , "Batılı ülkeler dün Irak'a bugün Libya'ya olduğu gibi yarın da Suudi Arabistan'a müdahale kararı alırlarsa Türkiye ne yapacak? Türkiye NATO'nun üyesi. Türkiye ben muhalifim diyebilir, Libya için de muhalifti. Yarın Allah korusun, telaffuzu bile ürkütüyor insanı ama Mekke, Medine bombalanmaya kalksa Türkiye ne yapacak? Bu sebepledir ki, Muhterem Hocamız Necmettin Erbakan 1970'li yıllardan beri bugünleri gördüğü için ısrarla İslam Barış Gücü'nün kurulmasını öngörüyordu. Bunun için çırpındı, D-8'leri kurdu" dedi.

Aksoy, Türkiye'nin yanlış yolda olduğunun altını çizerek, "Batılı ülkeler dün Irak'a bu gün Libya'ya olduğu gibi yarın da Suudi Arabistan'a müdahale kararı alırlarsa Türkiye ne yapacak? Türkiye NATO'nun üyesi. Türkiye ben muhalifim diyebilir, Libya içinde muhalifti. Yarın Allah korusun telaffuzu bile ürkütüyor insanı ama Mekke, Medine bombalanmaya kalksa Türkiye ne yapacak. Bu sebepledir ki, Muhterem Hocamız Necmettin Erbakan 1970'li yıllardan beri bugünleri gördüğü için ısrarla İslam Barış Gücü'nün kurulmasını öngörüyordu. Bunun için çırpındı, D-8'leri kurdu" diye konuştu.

31 Mart 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.961.145 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?