HEPAR'dan sert açıklama!

Hak ve Eşitlik Partisi İl Başkanı Yavuz Reis Fransanın sözde ermeni soykırımı tasarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı..

Ne bir insan, ne bir toplum, ne bir hükümet ve de ne bir devlet; kendisinden güçlü, yetenekli, büyük ve hesap soracağını bildiği kimseye meydan okumayı bırakın, yan gözle bile bakmaya cesaret edemez efelenmeyi göze alamaz... Fransa bunu Türkiye'deki mevcut hükümete göstere göstere yaptı. Yasa bahanedir...

Ermeniler, 1898 – 1909 yılları arasında doğu ve güneydoğuda 32 kez silahlı isyana kalkıştılar. Birinci dünya harbinde ise Hınçak ve Taşnak siyasi örgütlerine mensup ermeniler'de alaylar halinde askeri kuruluşlara geçerek, Rus orduları ile birlikte Anadolu'ya girip mezalim yaptılar. Rus subayları Erzurum'da olup bitenleri anılarına yazarken utanmışlardır. '

Ama bu metnin amacı, koca ülkenin ne hale düşürüldüğüdür. Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı makamında oturan ve gelen 620 küsur kanunu ve kararnameyi yıldırım hızıyla mühürleyen kişi, Fransa Cumhurbaşkanı'nı telefonla birkaç kez aramasına rağmen, karşı taraf tenezzül edip, muhatap bile almaya lüzum görmüyor.. Bu harekette hakir görünen şahıs değil, bir ulus ve devlettir. Sezgisizlik, öngörüsüzlük ve tedbirsizliğin sonu işte budur...

Başka bir garabete de ''Fransızlar K. Afrika neler yapmış!'' Bırak Afrika'yı; Bu Fransızlar, Adana, Urfa, Antep ve Maraş'ı işgal etmediler mi? Fransızlar, buralara Ermeni gönüllüleri askere alarak gelmediler mi? İçerdeki Ermenilerle işbirliği yaparak, Kuvay-ı Milliye ve bu şehirlerimizin halkına karşı savaşmadılar mı? Bu kentler harap olup, halk perişan edilmedi mi? Verdiği örneğe bakın ve hizaya gelin!..

Şimdi sıkı durun: Neredeyse Fransızların her şeyini almayı reddedecek ve güya Fransa'ya karşı yürütülecek ekonomik tedbirleri açıklayan R.Tayyip'in defaatle söylediği sözler, Türkçe değil; Fransızca ( Fr.etape ), yani bizim dilimizde aşama aşama, adım adım, kademeli olarak demek! Bu söylem, konusu ve muhatap alınan ülke itibariyle su katılmamış bir gaflettir. Birinci gün söylüyor ''etap etap uygulayacağız'', ikinci gün de söylüyor ''etap etap..'' Yok mu bunu uyaracak aklı başında bir adam? Vah benim memleketim, vah ki vah... Ne hallere düşürüldün Türk Ulusu!..


Libya'nın çiğnenmesinde ufak tefek çekişmeleriniz olsa da, batının yağmacılığında can ciğerdiniz.. Suriye'nin içişlerine burnunuzu beraber sokuyorsunuz. İşte eloğlu, çeker elenseyi meydanın köşesine kadar yere kapaklanmadan zor gidersin..

Gelelim ekonomik tedbirlere, çok sürmez ya; Fransa ne kadar kaybederse, Türkiye'de en az onun kadar kaybeder. Bunu da biliyorsunuz ama, hamamda türkü söyleyin de bu ahali de sizi sanatçı sansın..

Lübnan, Suriye, Irak, İran, ateşleme zinciri gibi, tek tek patlıyor. Ne oldu dün Bağdat'da? Sağlık Bakanlığı'na saldırı; 69ölü 200 yaralı.. Hepsi, doğrudan ve dolaylı İsrail'e yarıyor ve olup biten her şey ABD'nin politik stratejisinin bir parçası.. ABD'de, olacak ve olması muhtemel şeyleri kontrol edemeyecek, siz de onunla birlikte çöküp gideceksiniz.

Bir gün önce aymazın biri; ''kürtler ne istiyorsa hepsini vereceğiz'' diyor, mecliste, ve tek tek sayıyor., Söylemediği tek şey; ''Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ikinci bir devlet kurmak.'' PKK da zaten bütün bunları istemiyor mu?..

Bu ülkede 13 milyon vatandaş çok yoksul ve sefalet içinde yaşıyor. Bir kesimin kentlerde yaşayanları ayda 300 lira, kırsalda yaşayanları 200 lira ile hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Aslında sürdürmüyorlar sürünüyorlar.. Hal böyleyken, dün gece yarısı mecliste ilaçta katılım payı görüşülürken, aniden başka bir pay kapışıldı. İktidar ve cici muhalif, milletvekillerinin emeklilik maaşını 7.750 liraya çıkartıverdiler.. Vicdanın bittiği yerde ne sözün ne de yazının beş paralık kıymeti yoktur...

Adı yurttaş mı, halk mı, toplum mu, millet mi? Her neyse; cambaza bakmanızı artık kimse yadırgamıyor da, kıçtan karaya oturduk, hala mı '' hop da şinanay'' halleri? Bugün seyreden,yarın ağlar..

25 Aralık 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?