SAÜ Vakfı'nda Tellioğlu konuştu

SAÜ Vakfı Özel Okulları, eğitim seminerleri kapsamında Türkiye'de ilk olacak yeni bir öğrenme modeli hakkında öğretmenlerine seminer verdi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sistemin öncülüğünü ve gerçekleştiriciliğini yapan SAÜ Eğitim Fakültesi' nin öğretim üyeleri tarafından tasarımı ve planlaması yapılan öğretim modelinin, ülkemiz adına ilk olacağı öğretmenlere müjdelendi ''Tam Öğrenme'' eğitim modelini benimseyen, hedef olarak her çocuğun kendine ait öğrenme sistemiyle eğitim ve öğretim göreceği bu projenin içeriği hakkında öğretmenler bilgilendirildi.

Bilgilendirme sunumunu,SAÜ Eğitim Fakültesi' nin hocalarından Doç.Dr.Mustafa KOÇ ve Cevdet TELLİOĞLU gerçekleştirdi.

Projenin önemi,kendi öz benliğimize,kültürümüze yatkın plânlanması,yetenekli öğrencilerin zayî olmayacağı, program kapsamındaki her öğrencinin üniversiteye entegre olacağı, aylık veya üç aylık periyotlarla üniversite, mentör ve farmatör öğretmenlerce kontrol edileceği,öğrenciye özel gelişim dosyası olacağı,öğreneceği bilgiyi tam olarak kendi öğrenme stiline uygun öğreneceği seminerin genelinde ele alınan hususlar olarak öğretmenlere vurgulandı. Öğretmenin rehber olacağı bilgiyi direkt değil de uygulama yöntemiyle öğrenciye benimsetilebileceği demo görsel ve sunumlarla SAÜ Vakfı Okuları öğretmenlerine aktardı.

Seminer sonunda ise bilgilendirme toplantılarının rutin şekilde yapılacağı, amaç ülkemiz adına eğitim sistemine bizden olan bir öğretim modelini ülkemize kazandırmak,yaşamla aidiyet bağı kuracak öğrenciler yetiştirmek olduğu ifadeleriyle seminer toplantısı iyi dilek ve temennilerle kapatıldı.

24 Ağustos 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.937.078 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.