'Milli iradeye sahip çıkmalıyız'

Sağlık-Sen Sakarya Şubesi Genişletilmiş İl Divanı Toplantısı gerçekleştirildi.Sendikal faaliyetler,toplu sözleşme ve diğer kazanımlardan da bahsedildi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sağlık-Sen Sakarya Şubesi Genişletilmiş İl Divanı Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak ve Abdülaziz Aslan, Kocaeli Şube Başkanı Dt.Kerem Özgüler ve Yönetim Kurulu Sakarya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Yaşar Doğan ve Daire Başkanlar ile şube yönetim kurulu üyeleri ilçe,hastane temsilcileri katıldı.

Şube Başkanı Abdullah Sönmez'in açılış konuşmasında Sakarya'da sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunları dile getirdi.Bu gün siz değerli temsilcilerimiz sorunlarını direk genel başkanımıza aktaracaklar il divan kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dilerim.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş:

Memur sendikacılığı denilince elbette akla Memur-Sen geliyor. Çünkü Memur-Sen kurulduğu günden bu yana sadece ücret sendikacılığı değil, millet adına hizmet sendikacılığı anlayışıyla hareket etti. Rahmetli Akif İnan 1995 yılında bu sendikayı kurarken, sendikayı çağı kurtarmanın eğilimi, ülkeyi yeniden inşa etmenin hareketi ve çocuklarımıza erdemli bir gelecek bırakmanın hareketi olarak kurdu. Onun kurduğu sendika bugün millet adına hizmet eden bir sendika haline geldi. Ülkemizde ne zaman çeteler işbaşına gelmeye çalışsa Memur-Sen onların karşısında dimdik durdu. Bu ülkede darbe yapanlarında, darbeyi getirenlerinde, darbeyi aklından geçirenlerinde karşısında yine Memur-Sen durdu" dedi.

DİĞER SENDİKALAR BRÜKSEL'DE ÜLKEMİZİ KARALADI

Geçtiğimiz aylarda Brüksel'de Türkiye'deki sendikal faaliyetlerle ilgili bir seminere katıldığını ve orada Memur-Sen'in neden Türkiye'de gerekli olduğunu gördüğünü belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "O toplantıda KESK'in temsilcisi bizim ülkemiz demokrasinin özgürlüklerin olmadığı hırsızlıkların yolsuzlukların olduğu bir ülke genellemesi yapmak kaydıyla ülkemizi orada karaladı. Yine DİSK'in temsilcisi, sanki bizim ülkemiz çok geri kalmış bir ülkeymiş gibi orada ülkemizi şikayet etti. Kamu-Sen temsilcisi de özellikle son 11 yılda ülkemizde örgütlenme adına adım atılmadı dedi. Hepsi ülkemizi kara ve geri bir ülke gibi göstermeye çalıştılar. Bende, orada şunu ifade ettim: burada size ülkemizi size şikayet edenler 12 Eylül 2010'da ülkemizi darbecilerin getirdiği anayasayı değiştirmeye evet diyemediler. Bunlar toplu sözleşme hakkının kamu çalışanlarına verilmesine hayır kampanyası başlattılar. Ama Memur-Sen olarak biz ülkemizin demokratikleşmesi adına hem de kamu çalışanlarına hak verilmesi için evet dedik. Bu arkadaşlar yalan söylüyor dedik. Neden Memur-Sen'e gerek var diye düşündüm ve Mehmet Akif İnan ağabeyimize rahmet okudum" dedi.

MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Türkiye'nin gelişmesine tahammül edemeyenlerin, demokrasinin önüne engeller koyduğunu ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Ülkemiz gelişen bir ülke oldu. Buna tahammül edemeyenler Gezi Parkı olaylarını çıkardılar. 12 Eylül öncesinde 5 bin gencimizi sağcı-solcu diye toprağa verdirdiler. 30 yıldır bu ülkede 40 bin cana mal olan Kürt-Türk meselesini ortaya koyarak ülkemizin gelişmesini engellediler. Gezi olaylarıyla birlikte halkı sokağa dökerek Alevi-Sünni çatışması başlatmak ve ülkemizin iradesini elinden almak için mücadele ettiler. Halkımızın sağduyusu ve feraseti sayesinde küresel güçlerin planları tutmadı. Burada yolsuzlukları bahane edip milletin iradesine ipotek koyarsanız bu millet askeri ve yargı vesayetine izin vermedi bundan sonra da uluslararası güçlerin vesayetine izin vermeyecek. Onun için milletin iradesine ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmalıyız" dedi.

Milletten kopuk onların değerlerin uzak hiçbir hareketin başarıya ulaşamayacağını kaydeden Memiş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in milletin bağrından çıkmış bir hareket olduğunu ifade etti.

Sağlık-Sen'in toplu sözleşme ve diğer kazanımlarından da bahseden Metin Memiş, ter akıtarak elde ettikleri başarıdan birilerinin kendilerine pay çıkarmaya çalıştığını, bu emek hırsızlığına da kimsenin izin vermemesi gerektiğini kaydetti.

14 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?