Sapanca gölü oyuncakları oldu!

MHP Milletvekili aday adayı Alirıza Acartürk,ilçe gezilerine devam ediyor. SASKİ ve İSU'yu eleştiren Acartürk, gezilerinde büyük destek görüyor..

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

MHP Milletvekili aday adayı Alirıza Acartürk, ilçe ziyaretleri kapsamında Sapanca İlçesini ziyaret etti.Ziyarette Milletvekili aday adayı Bahattin Furuncuncuoğlu, MHP Akyazı İlçe Başkanı Ahmet Birinci, Serdivan eski İlçe Başkanı Burhan Yangın'da yer aldı.
Ziyaretlerde ilçe halkının sorunlarını ve sıkıntılarını dinleme fırsatı bulan Acartürk, ülkenin gelinen noktada zor şartlar içerisinde bulunduğunu, ekonomik siyasi çalkantı yaşandığını, bu çöküntüden ancak MHP'nin iktidarı ile çıkılabileceğini belirtti
MHP iktidarında, eğitimden sağlığa, istihdamdan dış politikaya kadar her alanda ciddi atılımlar içerisinde olunacağını söyleyen Acartürk, "Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Önümüzdeki seçimler onun için çok önemli. Ülkede her şey gösterildiği gibi değil. Ülkenin sorunları MHP iktidarı ile çözüme kavuşacak. Tarlasını ekime hazırlayan çiftçi mazot alamazken, esnaflar siftah yapamadan dükkan kapatıyor. Memurun, emeklinin, işçinin kısacası bu ülkede yaşayan tüm insanların alım gücü giderek düşüyor"
Sapanca İlçesi'nin dünyanın en önemli içilebilir su kaynağı olan Sapanca Gölü'ne ev sahipliği yaptığını belirten Acartürk, "Bu gün Sapanca Gölü ilgili bir su politikası yok. Gölümüz, İSU ve SASKİ'nin elinde oyuncak olmuş durumda. Herkes İzmit suyumuzu alıyor, göl drenaj yapamıyor diye yakınıyor ama bu gün Sapanca Gölü'nden korkunç boyutta su çeken Sakarya'dır. Gölün drenajına engel olan biziz. Peki bu konuda SASKİ ne yapıyor? Allah'ın suyu parayla satılır mı? diyen bir zihniyetin mirasçıları Allahın suyunu para ile satarak dev bütçeler hazırlamaktadırlar"
Sapanca?da ki diğer içme suyu kaynaklarının da yok pahasına birilerine peşkeş çekildiğini anlatan Acartürk, "Kiraya verilen su kaynaklarından, herkes istediği kadar su çekiyor. Bu ilin kaynakları gasp edilip ambalajlanıp bu ilden kaçırtılıyor. Talan edilen kaynaklarımız için kim ne yapıyor. Hırsızlığı meşrulaştırmak için imar planları yapıyorlar. Sakarya?nın kaynaklarının talan edilmesine müsaade etmeyeceğiz"dedi.

31 Mart 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.982.770 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?