Kutluata'dan '18 Mart Şehitler Günü' mesajı

MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata 18 Mart Şehitler Günü nedeni ile bir basın mesajı yayımladı.

MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata;"Türk Milleti olarak Çanakkale Zaferi?nin 99. Yıldönümünü kutluyoruz.Bundan 99 yıl önce Çanakkale Zaferi ile başlayan Türk Milleti'nin diriliş hareketi 92 yıl önceki kurtuluş savaşı ile taçlandırılmıştır.Türk İstiklal ve Cumhuriyeti 93. Yıldönümünü bir hafta önce kutladığımız istiklal marşımızdaki bağımsızlık ruhu ile dünya durdukça devam edecek olan bir teminata kavuşmuş oldu.Garb'ın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar;Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,''Medeniyet!'' dediğin tek dişi kalmış canavar? Dizeleri ile Mehmet Akif?in tercüman olduğu milli his bundan nasibini alamamış olanların bütün çabalarına rağmen güçlenerek devam etmektedir.

Çanakkale'de şahlanan bu milli ruhun, son yıllarda maalesef yok edilmek istendiğini görüyoruz. Kurtuluş ruhunun kaynaklandığı milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyecek kadar milletine yabancılaşmış bir iktidarın her türlü milli değerle mücadele etmekte olduğu görülmektedir. Yolsuzlukların üstünün kapatılması çabalarının yeni istiklal savaşı olarak nitelendirilmesinin, istiklal savaşına ve Türk Milleti?ne ne büyük bir saygısızlık olduğunu idrak edemeyen bir şuursuzluk, Türkiye gündemini etkisi altına almış bulunuyor.
Aziz milletimizin dün dışarıdan gelen bugün ağırlıkla içeriden yürütülen her türlü saldırıyı göğüsleyecek kabiliyeti ve gücü olduğundan kimse şüphe etmemelidir.

Çanakkale Zaferi'mizin 99. Yılı vesilesi ile başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz"dedi.

17 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?