HEPAR adayı Dizer'den ağır eleştiriler...

HEPAR Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Dizer, seçim çalışmaları ve projeleri ile ilgili basın açıklaması yaptı

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Dizer, çalışmaları ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Dizer'in açıklaması şu şekilde:

" Şehrimizin geleceğini belirleyecek kader seçimlerine çok az bir zaman kalmasına rağmen şehir siyaseti yıllardır alışılagelmiş klasik, skolastik, ucuz siyasi söylemlere teslim olmuş durumdadır. 10 yıllardır şehri yöneten siyasi anlayış sanki ilk defa seçime giriyormuş gibi ilçelerimize proje müjdeleri vaat ederek nazar boncuğu dağıtıyor. Kirlenmiş bu siyasi söylemi pohpohlayan, alkışlayan, böyle gelmiş böyle gider düşüncesiyle ne kadar ilan ve reklam kopartabiliriz mantığıyla hareket ederek şehrin gerçek sorunlarını ve eksikliklerini halktan gizleyen tüccar gazetecilik anlayışı da ne yazık ki bu şehri daha da kirletmeye devam ediyor.
Her seçim döneminde olduğu gibi seçimlerden sonra unutulacak, bütçe ve borçlar öne sürülerek hayata geçemeyecek projeler ve vaatler havada uçuyor. Hiçbir vicdan sahibi bu mevcut belediye başkanlarına belediyelerin borçlarını ve ipotekli gelirlerini sormuyor, soramıyor. Çünkü Sakarya siyaseti bir dolap beygiri gibi at gözlüğü nereyi görüyorsa oraya doğru yani kendi etrafında dolanıp duruyor. Halk mı? Kimin umrunda.

YAPAMADIKLARI YAPAMAYACAKLARININ TEMİNATIDIR.

Ampul logolu partinin mevcut belediye başkanları ise halkı proje ile kandırmakta daha mahir ve profesyonel. Çünkü biliyorlar ki, halk şaşaalı, debdebeli ve gösterişli seçim gezilerinde ki lükse ve kalabalığa, ilan ve reklamlarla süslenmiş gazete sayfalarında en çok kimin yer aldığına bakarak oy kullanıyor. Böyle olmasaydı bu kadar parayı neden çöpe atsınlar. Yıllarca bu şehri yönetip hala daha 50-100 proje masalı anlatanlara diyoruz ki; Yapamadıklarınız, yapamayacaklarınızın teminatıdır.

HEPAR MASAL DEĞİL HİZMET ÜRETECEK

Bizler kamu kaynaklarının ve halkın parasının 1 lirasını dahi kutsal ve mukaddes sayan bir siyasi anlayışa sahip olduğumuzdan ve lüks makam araçları ile lüks makam odalarının esiri olmadığımızdan vatandaşımızın gerçek dertlerini herkesten daha iyi biliyoruz. Hak ve Eşitlik Partisi olarak vatandaşı müşteri gibi gören tüccar belediyecilik anlayışına son vereceğiz.

LÜKS MAKAM ARAÇLARINI VE MAKAM ODALARINI TERK EDECEĞİZ.

Belediye başkanları halk adamı olmalıdır. Milletin parası ile saltanat sürme anlayışına son vereceğiz. Büyükşehir Belediyesini yönetme yetkisini halkımızdan aldığım gün ilk yapacağım ilk şey 500-600 bin liralık Mercedes makam aracını satacak ve halkın kasasına koyacağım. Halkın seçtiği başkan değil vatandaşımız lüks içinde yaşamalıdır anlayışı ile yüzbinlerce lira harcanarak döşenen ihtişamlı makam odalarını terk edeceğim.

BU ŞEHRİN MİMARİSİNİ VE ESTETİĞİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Sakarya adeta büyükşehir pavyon belediyesi gibi. Her yerde morlu, mavili, kırmızılı lambalar ışıklar. Estetik yok, zevk yok, mimari anlayış hiç yok. Şehir girişinde ki o iğrenç görüntü bile bu şehre hakarettir. Şehir merkezinde ki kullanışsız ve göz yoran ışıklandırmalar ile banklar şehrimiz mimarlarının katılacağı bir proje çalışması ile yeniden düzenlenecek.

BU ŞEHİRDE HİÇKİMSE KARNI AÇ YATMAYACAK

Belediyeye ait bir çok imaret ve aşevi adeta iktidar partisinin yandaşları tarafından yağmalanmaktadır. Köşe bucak yerlerde çoluk çocuk aç yatan insanlarımız belediyenin sosyal birimi tarafından tespit edilememekte ve bu konuda düzgün bir çalışma yapılmamaktadır. Ayda 380 TL gazi maaşı ile yaşamaya çalışan Kıbrıs gazilerimiz bile yüz üstü bırakılmakta bu yetmezmiş gibi evlerine ekmek götürmeye çalıştıkları seyyar araçları dahi zabıtalar tarafından küstahça alınmaktadır. Yardımları siyasi malzeme yaparak göz boyayanlar bu insanlarımızın sürekli yardıma muhtaç kalmalarını istemektedir. Çünkü bu insanlarımızı oy deposu olarak görmekte ve bu sistemi sürdürmektedirler. Kimseye muhtaç olmayan sıcak ve tok yuvalar kurup vatandaşımızı dilenci gibi devlet kurumlarında dolaştırmayacağız. Bu şehrin çocuklarına yoksulluğun utancını yaşatmayacağız.

İLÇELERE TOPLU TAŞIMA

Ampul logolu partinin büyükşehir belediye başkanı her yerde toplu taşıma araçları satın aldıklarını söyleyerek, şehrin trafiğine uygun olmayan bu araçları kullanarak zaten yapmakla mükellef olduğu bu hizmeti kendisine minnet göstergesi olarak sunmaktadır. Fakat bu şehirde hiç kimse bu toplu taşıma araçlarının neden ilçelerimize de hizmet vermediğini sormamakta ya da soramamaktadır. Şehir merkezine gelip ilçelerine dönmek isteyen vatandaşlarımızın çektiği rezilliği bu şehirde gören yok mu? Balık istifi şeklinde tıka basa doldurulmuş özel otobüslerle ellerinde ki poşetlerle her gün çile çeken bu vatandaşlarımızın günahı ne? Yoksa bu insanlar özel halk otobüslerine siyasi destek peşinde koşan Zeki Toçoğlu tarafından mı mahkum edilmiştir. Zeki Toçoğlu özel halk otobüsleri temsilcilerine 'bakın ben ilçelere otobüs koymadım, rakiplerim koymak istiyor. Beni desteklemezseniz rekabet edemezsiniz' diye bir söylemde bulunmuş mudur?

Tüm ilçelerimize belediyeye ait toplu taşıma araçları koyacağız ve vatandaşımızı insan gibi evine ulaştıracağız.

SAKARYASPOR BU ŞEHRİN NAMUSUDUR, KURTARACAĞIZ

Çok açık ve net söylüyoruz; Sakaryaspor'u tüm borç ve yüklerinden kurtarıp tüccarlara değil profesyonel futbol yöneticilerine teslim edip bu utancı bitireceğiz. Sakarya eskiden olduğu gibi futbolun cazibe merkezi olacak. Şehrimizde düzenleyeceğimiz festivallerden biri olan, 'Futbol Festivalleri' ile 'Futbol Turizmi' oluşturup Sakaryasporun söndürülen yıldızını yeniden parlatacağız.

BELEDİYE KASALARINDAN GAZETECİLİK YAPMA DEVRİ KAPANACAK

Milletin parası ile belediye kasalarından dağıtılan ilan ve reklam bedellerin rakamları bugüne kadar hiç kimseye sorulmamıştır. Hak ve Eşitlik Partisi olarak bizden başka hiç kimse bu yağmaya dikkat çekmemiştir. Bu alanda ki rant o kadar büyüktür ki, bazı besleme ve yandaş yayın organları sadece akp'li belediyelerden aldıkları reklam ve ilanlarla özellikle seçim dönemlerinde tek taraflı ve yandaş yayınlar yaparak halkımızı yanlış yönlendirmekte ve diğer siyasi rakiplere en küçük fırsatta saldırarak seçim sonuçlarını etkilemektedirler.
Çok açık söylüyoruz; Belediye kasalarından gazetecilik ticareti yapma devrini kapatacak ve bugüne kadar akpli belediye başkanları döneminde kimlere ne kadar ilan ve reklam dağıtılmış tek tek açıklayacağız.

MAHALLE MAHALLE DEPREME HAZIR OLACAĞIZ

Sakarya'mızın en büyük sorunu deprem sorunudur. Şehrimiz ve belediyelerimiz hazır değildir. Bugüne kadar hiçbir hazırlık ve proje üretilmemiştir. Bağnaz, mutaassıp kaderci anlayış vatandaşlarımızı kaderine terk etmiştir. Kimsenin mal ve can güvenliği yoktur. Bu şehri mahalle mahalle depreme hazır hale getirecek özel ekipler kuracak ve vatandaşlarımızı hane hane deprem öncesi ve sonrası için hazırlayacağız. Yılın her ayı için, tüm acil müdahale, toplanma, iaşe, barınma, kurtarma ve ulaşım planlarımız hazır olacak. Bu şehri bir daha aciz ve yeteneksiz yöneticiler yüzünden sefalet içinde kimse göremeyecek.

VATANDAŞIN HER ŞİKAYETİNİ 6 SAAT İÇİNDE BİTİRECEĞİZ

Şehrin her tarafında başta trafik, çöp ve çevre düzenlemeleri ile alakalı yüzlerce şikayet mevcut. Belediyeye şikayetini ulaştıran hiçbir vatandaşımız şikayetinin akıbetinden haberdar değil. Hala daha pislik ve yağmur suları içinde yaşayan insanlarımız var. Vatandaşlarımıza söz veriyoruz; en ufak bir şikayetiniz dahi bizlere ulaştığı andan itibaren 6 saat içinde tamamlanmış ve bitirilmiş olacaktır. Tüm imkan ve olanakları vatandaşımızın huzurlu bir şehirde yaşaması için seferber edeceğiz.

Sözümüz söz ve namusumuzdur.

Yaşasın Vatan
Yaşasın Türk Milleti"

10 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?