BTP'den medya için proje!

Bağımsız Türkiye Partisi Adapazarı Belediye Başkanı Mehmet Sağlam projeleri arasında yer alan'Sakarya Medya Merkezi'ni anlattı. İşte Sağlam'ın açıklamaları

''Bizi ilgilendiren kısmına gelirsek, Sakarya'mızda, medya denince, gazeteler, radyolar televizyon kanalları ve internet siteleri başı çekmektedir.
Kısmen de olsa medyanın içinde olan ben, medyanın sıkıntılarını çok iyi bilmekteyim.
Dürüst ve adil medya,insanlık ailesi için büyük bir nimettir.
Başta siyasi yöneticiler olmak üzere yöneticileri, yeri geldiğinde öven, yeri geldiğinde atmış oldukları manşetleriyle döven, güçlü bir eldir.
Peki, medya olmasaydı ne olurdu?
Ülkemizden örnek verecek olursak, gücü elinde bulunduran iradeler, kendi ideallerine muhalefet olan herkesi ve her şeyi, kitabına uysun veya uymasın bertaraf etmekten çekinmeyecekler ve ülkemizi demokratik diktatörlükle yönetmeye devam edeceklerdi. Bu açıdan değerlendirirsek medya en büyük bağımsız muhalefettir.

Bağımsız Türkiye Partisi olarak biz, Adapazarı belediyesi yönetimini devraldığımızda, şehrin en uygun yerine "Sakarya medya merkezi" binasını inşa edip ilimizde, medya alanında faaliyet gösteren tüm kurumlarımıza bu merkezimizde kira parası ödemeden, en kutsal değerlerden biri olan bağımsız haberciliği, tam bağımsız yapabilmeleri için önlerini açmış olacağız.
Peki, bu kurumun yönetim işlevi nasıl olacak?
Örnek vermek gerekirse, gazeteciler cemiyeti veya derneği örneğinde olduğu gibi,
Dernek, vakıf veya cemiyet üzerinden oluşturulacak yönetime devredilecektir.
Biz milyarlarca lira seçim yardımı alamadığımız için, yerel medyaya da, seçimden seçime de olsa,destek olamadığımızdan dolayı, ömür boyu medya destek projemizi devreye koyduk. Başkanlık bize nasip olursa Sakarya medyasına şimdiden "Sakarya medya merkezi" binamız hayırlı olsun.

04 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?