TÜMSİAD' ta 7+1 avantajları anlatıldı

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ergen, Doç Dr. Zafer Tatlı ve araştırmacı Tansel Cavit Kulak, SAÜ Teknoloji Fakültesi'nin 7+1 Modelini anlatmak üzere TÜMSİAD Sakarya Şubesi'ni ziyaret ettiler

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik ve Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda; Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Meslek Yüksek okullarındaki 3+1 eğitim modeli projesinden sonra Teknoloji Fakültesinin 7+1 eğitim modeli üzerinde teknik bilgiler derdi. Prof Dr. Sarıbıyık, "Öğrencilerimizin iş dünyasının beklentilerini karşılayacak bilgi ve uygulama becerisine sahip nitelikli elemanlar olarak yetişmelerini sağlamak için eğitim öğretimin bir dönemini işletmede uygulamalı eğitim olarak yapılacak şekilde düzenlendiğini açıkladı.

7+1 Eğitim Modeli ile SAÜ Teknoloji Fakültesi'ndeki eğitim-öğretim; 7 dönemini okulda teorik ve uygulamalı dersler, 1 dönemini de işletmelerde 16 hafta ve tam zamanlı uygulama olarak düzenlendiğini belirten Prof Dr Sarıbıyık; eğitim modeline göre öğrenciler, birinci ikinci ve üçüncü sınıflarda teorik ve uygulamalı dersleri okul ortamında, dördüncü sınıfın 7'inci döneminde işyeri eğitimi dersini İşyeri Eğitimi Yönergesi'ne göre akademik takvime uygun olarak 16 hafta ve tam zamanlı olarak yapacak.. dedi.

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Murat KESİK; Sakarya Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği protokolü çerçevesinde 7+1 eğitim modelinin hem işletmelere hem de istihdama önemli katkılar sağlayacağını belirterek, "gençlerimizin öğrenci çağında iş dünyasıyla tanışmaları gelecekte ülke kalkınmasının da önünü açacaktır" dedi.

18 Eylül 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?