Bu haber yaylada evi bulunanları çok yakından ilgilendiriyor

Sakarya'ya gelerek bir dizi incelemeler yapan Orman Genel Müdürü Karacabey, çalışmalarla ilgili direktiflerini verdi. Fidan üretimi, yayla evleri ve ormanlarla ilgili talimatlarını sıraladı.

MEDYABAR.COM

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde bir dizi incelemelerde bulundu.Karacabey'e ziyaretinde Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Fidanlık Ve Tohum İşleri Dairesi Başkanı Salim Sığırcı, İnşaat ve İkmal Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun eşlik etti.

Ülkemizin ilk ve tek fidan borsası olarak tescil edilen Sapanca Fidan Borsası ile bölge ormancılık çalışmalarını yerinde incelemek ve denetlemek için ziyarette bulunan Genel Müdürünü, Sakarya Orman Bölge MüdürüOkan Kurşun, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri, Fidanlık Müdürü ve kurum personeli karşıladı.

Genel MüdürBekir Karacabey,'Sakarya yoğun ormancılığın yapıldığı, ormancılık uygulamalarında ilklerin yeri. İlk amenajman planı 1917 yılında Sakarya'da yapılmış, 2015 yılında mülkiyet tabanlı planlar ile ilk tür bazlı meşe planlaması, ilk fidan borsası, aynı zamanda Sakarya fidan üretiminde önde olan, hem de emval üretimi bakımından önemli bir merkez. 178 yıllık köklü bir kültürü olan bir kurumun mensuplarıyız. Yaptığımız işe inanarak, kaliteli iş yapmalıyız. Her işimizde adaletli olmalıyız' dedi.

Karacabey, 'Sakarya 1709 hektar kayında çok ciddi gençleştirme çalışmaları yapılmış bir bölge. 2 yıldır orman ürünlerini iyi fiyata satıyoruz. İmkânlar ölçüsünde üretim yapıp en az 2 ay kadar stok yapıp kışın piyasaya ürün sürebilmeliyiz. Orman köylüsünün yakacak odun ihtiyacını mutlaka zamanında karşılayalım. Valiliklerden kömür yardımı konusunda destek isteyelim. Dikili satış bölmelerinin kontrolünde hassas davranalım. Yayla evleri konusunda yaşadığımız sorunlar için ayrı bir toplantı yapacağız.Yapılan tensil çalışmaları teknik gözlem defterlerine düzenli işlensin'dedi.

Toplantıya katılan personelin öneri ve taleplerini dinleyen Genel Müdürü daha sonra Sapanca Fidan Borsası yerleşkesini gezerek incelemelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Başkanlığında; Sakarya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, SAKARYABİR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar ve fidan üreticilerinin katılımlarıyla fidan borsası işletim modeli ile müzayede salonu konularında bir toplantı yapıldı.

20 Ekim 2017 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.901.119 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

send işçi - ne demiş ben anlamadım 2019 dan sonra mı yıkacakmış yayladaki kaçak yapıları ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ekim 19:35
01

Efraim ÜFLER - Orman Genel Müdürü adam gibi adam.Ensesi kalın ortamları sevmez. Ayrıca yemekhaneyi 1 gunlugune tadilat bahanesi ile kapatmaya çalışanları akşamdan haşladı gündüz de personele haşlama ikram etti. Velhasıl Son yıllarda atanmış en mütevazı genel mudurdur. Darısı diğer kurumlara diyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ekim 19:35


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?