Şehirde bu olaylar oldu. Asayiş raporu

İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 19.06.2015 günü saat 00:00'dan 25.06.2015 günü saat 24:00'a kadar şehir genelinde meydana gelen olayların listesini açıkladı.

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü S.A. isimli şahsın sevk ve idaresindeki 34 GH **** plaka sayılı araç ile geri geri manevra yaptığı esnada kazaen elektrik panosuna çarparak zarar vermesi ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ : N.B. isimli şahıs Samsung Galaxy S4 marka cep telefonunu pide salonunda yemek yediğinde unuttuğunu beyan etmiş olup, tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ : S.K. isimli şahıs hakkında düzenlenen adli rapora istinaden alanın ifadesinde; 18.06.2015 günü ekobisle giderken orucunda verdiği halsizlikle düşüp hafif yaralandığını, olayın ertesi günü kontrol amaçlı hastaneye gittiğinde hakkında adli rapor tanzim edildiğini, kimseden şikayetinin olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :08.06.2015 günü B.A. isimli şahıs ikametinin yanındaki sokak üzerine bıraktığı 54 ZE *** plaka sayılı aracına birisinin park halindeyken 54 YD *** plaka sayılı servis aracı şoförünün çarpıp kaçtığından beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

OLAYIN ÖZETİ :18.06.2015 günü E.U. isimli şahıs Y.A. isimli şahıs tarafından küfür edilerek üzerine yürüdüğünü ve kendisini iteklediğini beyan ederek davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü A.B. isimli şahıs öz kızı olan şizofreni hastası H.B.' nin ikametten kendilerine haber vermeden ayrıldığını, Polis marifetiyle bulunmasını istediğini beyan etmiş olup tahkikata başlanmıştır.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :11.06.2015 günü T.K. isimli şahıs işyerinde gözüne yapıştırıcı sıçraması sonucu yaralandığını olayla ilgili olarak kimseden davacı ve şikâyetçi olmadığını beyan etmiş, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :10.06.2015 günü E.U. isimli şahıs kullanmış olduğu hattını arayan 0530 293 ** ** nolu hat kullanıcısının telefonda hakaret ettiğini beyanla şahıstan davacı ve şikâyetçi olduğun beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

OLAYIN ÖZETİ :15.06.2015 günü S.K. ve A.K. isimli şahıslar Traktör arka lastiğini şişirme esnasında lastiğin patlaması sonucu yaralanmış olup, konu ile ilgili hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :17.06.2015 günü E.A. isimli şahıs bir araca selektör yaptığını, aracın kendisine yol verdiğini ancak daha sonra aracın önüne kırarak yolunu kestiğini, araç şoförünün elindeki keseri fırlatarak aracının arka camını kırdığını beyan etmiş, olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü A.Ç. isimli şahıs eşofmanının ceplerini kontrol ettiğini, ancak 1.925 lira parasının cebinde olmadığını tespit ettiğini, çevrede de araştırdığını, ancak parayı bulamadığını, parasını işyerine gelmeden önce yolda veya başka bir yerde de düşürmüş olabileceğini, beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ : 18.05.2015 günü 3 yaşlarındaki M.E.Ö. isimli çocuk şahsın sobanın yanında bulunan sıcak çaydanlığa dokunması sonucu meydana gelen yaralanma olayı ile ilgili olarak hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : 16.06.2015 günü M.Ö. isimli şahıs yapımı devam eden fırın inşaatında çalışırken ayağının altında bulunan alüminyum profili spiral taşlama makinesi ile kestiği esnada makinenin elinden kayması neticesi sol ayağından yaralandığını, beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :17.06.2015 günü E.C. isimli şahıs evde boya badana yaptığı esnada oğlu olan 3 yaşındaki H.B.C.'nun yerde bulunan yağ çözü ağzına götürüp muhtemelen bir yudum aldığını, hemen müdahale edip hastaneye götürdüğünü beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :05.06.2015 günü S.G. isimli şahıs 2011 doğumlu M.M.G.? ün elinde ağrı kesici şurup olduğunu, şurubu içmiş olabileceğinden doktora götürdüklerini, dava ve şikayetlerinin bulunmadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır.

AKYAZI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :19/06/2015 günü F.A. ve S.G. isimli şahısların alınan beyanında aralarında alacak verecek konusuyla ilgili tartıştıklarını, karşılıklı olarak birbirlerinden davacı ve şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler, konuyla ilgili tahkikat başlanmıştır.

KAYNARCA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü U.A. isimli şahsın evinde kafasına ütü düşmesi sonucu yaralandığı ve komşusu tarafından hastaneye getirildiği anlaşılmış olup, konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

KOCAALİ İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü S.İ. isimli şahıs alışveriş yaparken daha önceden husumeti bulunan T.T.'un arkasından bir cisimle kafasına ve sağ omzuna vurduğunu ve kendisinin bayıldığını hastanedeki ilk tedavisinin ardından taburcu edildiğini beyan etmiş, Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SAPANCA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :19/06/2015 günü İkamet girişine göre sol tarafta bahçe ile ikamet arasında kafasından yaralı olarak yerde yatan S.A. isimli şahıs tespit edilmiş olup, konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir.

OLAYIN ÖZETİ :17.06.2015 günü M.F. isimli şahıs ağaçtan alet yapmak için eline aldığı ağacı odun kesme makinesi ile kesmeye başladığı esnada makinenin baş ve işaret parmağına kayıp kestiğini, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :19/06/2015 Günü A.T. isimli şahıs 0 553 458 ** ** nolu telefondan arayan ve kendisini polis olarak tanıtan şahsın bir suçluyu yakalayacağız acil para gönder demesi üzerine kendisinin bir anlık dalgınlıkla postaneye giderek 2100 T.L. para yatırdığını konu ile ilgili olarak kendisini dolandıran kişi yada kişilerden davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

ASAYİŞ OLAYLARI 20/06/2015

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü F.S.B. isimli şahıs A.B. isimli şahsın kendisini darp ettiğini, şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :18.06.2015 günü A.Z. isimli şahıs yağan yağmurdan dolayı ayağının kayması neticesinde düşerek yaralanması ile olayın meydana geldiği anlaşılmış olup, konu ile ilgili tahkikata devam edilmektedir.

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü Y.T. ve Y.T. isimli şahıslar ile A.A. ve S.A. isimli şahıslar arasında yapılan konuşmada şahısların birbirlerine tehdit ve hakaret türü sözler söylendiği anlaşılmış olup, tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :04.06.2015 günü M.C. isimli şahıs işyerinde çalıştığı esnada başına metal anahtar çarpmasından dolayı yaralanmış olup, olayla ilgili tahkikata devam edilmektedir.

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü F.Y. ve S.A. isimli şahıslar A.Ç. ve R.Ç. 'in ikametlerinin kapısının önüne gelerek tehdit ve hakaret ettiklerini, şahıslardan davacı ve şikayetçi olduklarını beyan etmişler, evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :03.05.2015 günü İ.K. isimli şahıs dişinin ağrıması sebebiyle ismini bilmediği ağrı kesici ilaçlardan birkaç tane içtiğini, daha sonra rahatsızlandığını, hastaneye giderek tedavi olduğunu, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :20.05.2015 günü 2011 doğumlu B.Ö.A.D. isimli çocuğun çamaşır suyu içmesinden dolayı hastaneye götürüldüğü, gerekli tedavisi yapıldıktan sonra taburcu olduğu, sağlık durumunun iyi olduğu, herhangi bir şikayetin olmadığı anlaşılmış olup evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü K.İ. isimli şahıs S.A.H.S. isimli çocuğun kayıp olduğunu tespit ettiğini, çocuğun bulunarak kendisine teslim edilmesini istediğini beyan ederek müracaatta bulunmuş, evrak ikmalen gönderilecektir.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : A.N.S. isimli şahıs 19.06.2015 günü saat 20:30 sıralarında nüfus cüzdanı kaybettiğini beyan etmiş, olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :18.06.2015 günü Y.P. isimli şahıs ailesi ile birlikte mantar yemeği yediğini ve midesinden rahatsızlanarak hastaneye gittiğini, ailesinden sadece kendisinin rahatsızlandığını, şuanda sağlık durumunun iyi olduğunu beyan etmiş, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :17.06.2015 günü E.T. isimli şahıs, peynir keserken bıçak ile sağ elini keserek yaralanmış, şahıs kendi imkanları ile hastaneye giderek tedavi olmuş, evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :17.06.2015 günü N.S. ile Ş.H. isimli şahıslar aralarında tartışıp kavga ederek birbirlerine hakaret etmiş, şahıslar birbirlerinden davacı olmuş evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :04.06.2015 günü iki yaşındaki mağdur M.Y.' nin dedesinin ilaçlarından içmiş olabileceğini düşünen ailesi tedbir amaçlı hastaneye götürmüş ancak sonradan dedesinin ilacını bulduklarından çocuğun ilaç içmediğini anlayarak hastaneden ayrılmışlar, evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :20.05.2015 günü S.D. isimli şahıs, döner bıçağını bilediği sırada sol elini keserek yaralanmış, şahıs hastaneye giderek tedavi olmuş, kimseden davacı olmadığını beyan etmiş evrak ikmalen gönderilecektir.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü H.A. isimli şahıs Hızlı Tren Tünel İnşaatında T9 tüneli içerisinde tünel tavanına kalıp yerleştirdiği esnada yukarıdan yüzüne düşen bir beton parçasının yaralanmasına sebebiyet verdiğini beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

HENDEK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü M.K. isimli şahıs boru fabrikasında çalıştığı esnada ayağına plaka düşürdüğünü beyan etmiş olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü A.D. isimli şahıs, matkapla çalışırken matkabın kaydığını ve sol elinin yaralandığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ : S.K. isimli şahıs 20.06.2015 günü köye gitmek için dolmuşa bineceği sırada tanımadı üç kişinin kendisini darp ettiğini, darp edenleri tanımadığını, bu şahısları F.K. isimli şahsın azmettirdiğini düşündüğünü beyan etmiş, olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

PAMUKOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü M.T. isimli şahıs katı atık fabrikasında araçtan spiral taşı diskini alırken spiral taşını kaydırarak sol bileğini Hafif kestiğini beyan etmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

ASAYİŞ OLAYLARI 21/06/2015

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :11.06.2015 günü H.T. isimli şahıs Y.B. isimli şahıs ve ablası E.D.isimli şahsın kendisine gerek telefon ile mesaj atarak ve internet aracılığı ile hakaret ve tehdit içerikli mesajlar attığını beyan etmiş, olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :15.06.2015 günü N.M. isimli şahıs kendisinin 1 yaşlarında kızının salonda çekmecenin içerisinde bulunan sigara dalını yediğini gördüğünü, alarak hastaneye getirdiğini hastanede bir şeyinin olmadığını söylediğini beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :12.06.2015 günü M.A. isimli şahıs kendisinin mahalle pazarından almış olduğu mantarları eve getirip evde yemek yaparak yediğini karın ağrısı mide bulantısı nedeni ile hastaneye gittiğini tedavisini yaptırdığını kimseden bir şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :16.06.2015 günü K.A. isimli şahıs M.T.? ın üç yaşlarında öz oğlu olduğunu olay tarihinde evde çamaşır astığı esnada oğlunun kapı arkasında bulunan tiner şişesi ile oynadığını gördüğünü kontrol amaçlı hastaneye getirip tedavisini yaptırdığını durumunun iyi olduğunu kimseden bir şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü B.K.ile komşusu M. isimli şahıs arasında tartışma yaşadığı, tartışma sonucunda birbirlerini darp ettikleri anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :18.06.2015 günü O.S. isimli şahıs ayağında paten bulunduğu halde arkadaşının ekobisinin arkasına tutunarak ilerlediğini bir müddet sonra düştüğünü ve bileğinden yaralandığını, kimseden şikayeti olmadığını beyan etmiş olup; konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :19.06.2015 günü A.G. isimli şahıs kendisini 542 232 ** ** numaralı hattın arayan şahsın tehdit ve hakarette bulunduğunu, konu ile ilgili davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup; tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü M.K. ve E.B. isimli şahısların alacak-verecek meselesi nedeniyle birbirlerini darp ettikleri anlaşılmış olup evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü N.A. isimli şahıs E. isimli şahsın telefonla arayarak tehdit ettiğini, davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : H.A. isimli şahıs 09.06.2015 günü saat 16:00 sıralarında fabrikanın saç bölümünde çalışırken sağ elinden yaralandığını, konu ile ilgili olarak kimseden davacı ve şikâyetçi olmadığını beyan etmiş, Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü Ş.O.B. isimli şahıs ikametinde bulunduğu esnada balkon camından içeriye bir adet Torpil tabir edilen patlayıcı madde atıldığın ve bu maddenin patlaması ile ikamet içerisinde bulunan halının bir kısmının yandığı halısının yanmasına neden olan şahıs veya şahıslardan davacı ve şikâyetçi olduğunu beyan etmiş, olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü G.B. isimli şahıs apartman girişinde bulunan merdivenden indiği esnada ayağının burkulmasıyla düşmemek için giriş kapısından tutunmak istediği sırada sağ elinin kapı camına denk gelmesiyle camın kırılarak sağ kol iç kısmını kestiğini hastaneye giderek tedavi olduğunu beyan etmiş, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :21.06.2015 günü Y.G. isimli şahıs kendisine ait olan 54YZ *** plakalı aracını ikametinin önüne park ettiğini, aracının yanına geldiğinde aracının arka camının kırılmış olduğunu fark ettiğini, beyan etmiş, olayla alakalı tahkikat devam etmektedir.

OLAYIN ÖZETİ :02.06.2015 günü M.K. isimli şahıs; ikametinde istirahat ettiği sırada oğlu G.K.'nın arkadaşlarının ikametine gelerek oğlunun bisikletten düştüğünü söylemeleri üzerine evden çıkarak hemen oğlunun yanına gittiğini, ambulans çağırarak oğlunu hastaneye götürdüğünü beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :04.06.2015 günü B.B. isimli şahıs kendisinin yemek fabrikasında yemek yapmak için hazırlık yaparken sebzeleri kestiği bıçağın kör olması ve elindeki bıçak bileme aletiyle bıçağı bilediği sırada bıçağın kaydığı ve sağ işaret parmağını kestiğini ve hastaneye gittiğini beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :14.05.2015 günü S.K. isimli şahısın alınan ifadesinde; D.K. isimli şahısın kendisinin oğlu olduğunu, evde odada oyun oynadığı esnada sandalyeden düştüğünü, sol ayağına basamadığını, hemen hastaneye götürdüğünü, ayağını alçıya alındığını, sağlık durumunun iyi olduğunu, beyan etmiş, Konu hakkında tanzim edilen tahkikat ikmalen gönderilmiştir.

AKYAZI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : Y.A. isimli şahıs 14.06.2015 günü saat 14.00 sıralarında köy minibüsü içerisinde Nokıa Lumia 520 marka cep telefonunu düşürmek suretiyle kaybettiğini, beyan etmiş, olayla ilgili hazırlanan tahkikat evrakları ikmalen gönderilecektir.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :21/06/15 günü 2007 doğumlu E.F. isimli şahsın ayağı traktörün kuyruk miline sıkıştırdığı anlaşılmış, yapılan ilk müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi amacıyla hayati tehlike olmaksızın Araştırma Hastanesine sevk edilmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.

HENDEK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü Ş.B. isimli şahıs A.T.? in ikamet çatısına çanak anten takarken ayağının kayması sonucu yüksekten düşerek yaralandığı anlaşılmış, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

KARASU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :10/06/2015 günü E.K. isimli şahıs İnşaatta çalışırken cep telefonunu kaybettiğini, cep telefonunun bulunduğunda tarafına bildirilerek teslim edilmesi istediğini beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ : M.K. isimli şahıs 10/06/2015 günü para çekinin cebinde olmadığını fark ettiğini, para çekinin bulunduğunda tarafına haber verilerek teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

KOCAALİ İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

OLAYIN ÖZETİ :21.06.2015 günü H.A. isimli şahıs kullanmış olduğu telefonuna 0507 155 ** ** numaralı bir hattan yaklaşık 20 gündür mesaj geldiğini şahsın kendisini tehdit ettiğini, bu şahsın kim olduğunu bilmediğini ve davacı şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :02.06.2015 günü 17.14 sıralarında F.Y. isimli şahıs aralarında mahkemelik olan A.Y. isimli şahsın kendisini telefon ile arayarak tehdit ettiğini beyan ederek şikayetçi olmuş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :08.06.2015 günü M.Y.B. isimli şahsın küçük kardeşine sinirlenerek tuvaletin camına sağ eli ile vurmak suretiyle elinin üstünden yaralanmış, müşteki hastaneye gidip kontrollerini ve tedavisini yaptırdığını şikâyetinin olmadığını beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :08.06.2015 günü yaşı küçük olan F.Y. isimli şahsın avukat huzurunda mağdur olarak aldıkları beyanında kendisinin olay tarihinde 21.30 sıralarında evlerinin önünde oyun oynadığını eve gelmek için apartmanın dış kapısını hızlıca ittirdiğinde camın kırıldığını ve sağ elinin bilek kısmından yaralandığını kontrol amaçlı hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını olayın bir anlık dikkatsizliği nedeni ile olduğunu şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :23.06.2015 günü 17.00 sıralarında M.Ş. isimli şahsın müşteki olarak alınan beyanında eşi olan R.Ş. ile iki yaşında olan oğlu M.E.Ş. ın ikametten ayrıldığını haber alamadığını beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :23.06.2015 günü saat 18:00 sıralarında Müşteki L.T. ifadesinde;560 Tl ye aldığı cep telefonunu nerde ve nasıl kaybettiğini bilmediğini düşmüş olabileceğini, telefonun bulunması halinde tarafına teslim edilmesini beyan etmiş, Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ : Müşteki T.B.B. isimli şahıs eski çalıştığı iş yeri sahibi C.B. isimli şahsın telefonla kendisine küfür ve tehditte bulunduğu iddiasıyla Sakarya C. Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş, Şüpheli C.B. ın ifadesi alınmış, alınan ifadesinde küfür ve tehditte bulunmadığını beyan etmiş olup, düzenlenen tahkikat evrakı ekte gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :22.06.2015 günü saat 00:30 sıralarında Müşteki B.M. ifadesinde; cüzdanını kaybettiğini fakat nerde ve nasıl şekilde kaybettiğini bilmediğini, cüzdanın içerisinde 80 Tl para, Türkiye ikamet tezkeresi, öğrenci kimlik kartının olduğunu bulunması halinde tarafına teslim edilmesini beyan etmiş, Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :22.06.2015 günü saat 12:00 sıralarında Müşteki A.Ç. ifadesinde; 2100 TL ye almış olduğu cep telefonu nerde ve nasıl şekilde kaybettiğini bilmediğini, bulunması halinde teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :15.06.2015 günü saat;10.00 sıralarında M.U. isimli şahıs kendisinin işte olduğu esnada eşi G.U.'ın çocuğu ile birlikte evden ayrılmış olduğunu halen kayıp olduklarını beyan etmiş olup tahkikata başlanmıştır.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :13.06.2015 günü saat:10.00 sıraları Müşteki Y.A. ifadesinde; dengesini kaybederek merdivenlerden aşağı düşmesi sonucu sağ elini yaraladığını olayla ilgili olarak kimseden şikâyetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :10.06.2015 günü saat:12.00 sıraları Müşteki Y.T. ifadesinde; kaynak işi yaparken dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu parmağını incittiğini olayla ilgili olarak kimseden davacı ve şikâyetçi olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :Müşteki Ö.K. 23.06.2015 günü saat 07:50 sıralarına iş yerinde boyahane bölümünde çalışırken ayağı kayması sonucu sağ elinin üzerine düşerek yaralandığını, kimseden davacı ve şikâyetçi olmadığını beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :24.06.2015 günü saat 12:20 sıralarında A.M. ile F.Y. isimli şahıslar bir birlerini karşılıklı olarak darp ettiklerini, Konu ile ilgili olarak bir birlerinden davacı ve şikayetci olduklarını beyan etmişlerdir. Tahkikat başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :24.06.2015 günü saat 11:00 sıralarında müşteki M.M. fabrikada güneş enerjisi bölümünde matkap ile çalışırken matkabın kayması sonucu sol el serçe parmağından yaralandığını, kimseden davacı ve şikâyetçi olmadığını beyan etmiştir.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :24.06.2015 günü saat:11.00 sıralarında Müşteki H.B. isimli erkek şahıs Polis Merkezine gelerek 23.06.2015 günü saat:13.30 sıralarında cüzdanının kayıp olduğunu fark etmesi üzerine Kayıp eşya müracaatında bulunmuş olup olayla ilgili tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ : 24.06.2015 günü saat: 18.30 sıralarında idaremiz dahilinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili olarak müşteki G.K. isimli şahıs cüzdanını içinde Axess kredi kartı, Samsung E500 White markalı telefonun yerinde olmadığı veya çalındığını beyan etmiş olup, Konu ile ilgili tahkikat başlamıştır.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :05/06/2015 günü saat:01.50 sıralarında Y.G. merdivenlerden inerken ayağı kaydığını ve düştüğünü akabinde hastanede gerekli tedavilerini olduğunu, olayın tamamen kendi dikkatsizliğinden kaynaklandığını beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :02/06/2015 Günü Saat:21.30 sıralarında Müşteki Ş.Ö. oturmuş olduğu sandalyeden yere düşerek yaralanmış, hastanede gerekli tedavilerini olduktan sonra taburcu olmuş, konu ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü saat:10.00 sıralarında 1 yaşındaki T.T., lavabo koku giderici tablet yutmuş, ailesi fark ederek kendisini hastaneye götürüp tedavi ettirmiş, babası N.T. olayın kaza ile olduğunu beyanla davacı olmamış evrak ikmalen gönderilecektir.

AKYAZI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :24/06/2015 günü saat 16:45 sırlarında Müşteki-Şüpheli sıfatıyla İ.K. ın alınan ifadesinde aralarında önceden husumet bulunan F.Z.isimli şahıs ile çarşı içerisinde karşılaştıklarını, kendisine küfür ederek gözüne yumruk attığından dolayı davacı ve şikayetçi olmuş, uzlaşmak istememiş, Müşteki-Şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan F.Z. isimli şahıs kendisini darp eden İ.K. dan davacı ve şikayetçi olmuştur. Konu ile ilgili olarak tahkikata başlanılmıştır

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :24/06/2015 günü saat 13.30 sıralarında 155 Polis İmdat hattı Devlet Hastanesi görevlilerince aranarak ikametinde tiner için 2014 doğumlu A.Y. isimli çocuğun getirildiğini ve yapılan ilk müdahale sonrasında hayati tehlike kaydı ile Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine sevk edildiği bildirilmesi üzerine C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

HENDEK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :04.06.2015 günü G.Ç. isimli şahıs çalışmış olduğu aracın arızasını gidermek için elindeki bıçakla boru kestiği sırada bıçakla kendi elini hayati tehlike olmaksızın yaralamış ve gerekli tedavisi yapılmıştır. Şahsın alınan ifadesinde kimseden davacı olmadığını beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :12.06.2015 günü Müşteki M.Y. evinin önünde evin bahçe temizliği ve ağaçların bakımını yaptığı sırada düştüğünü konuyla ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

KARAPÜRÇEK İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

OLAYIN ÖZETİ :24.06.2015 günü Akyazı Devlet Hastanesi görevlileri polis merkezimizi arayarak H.A. isimli şahsın böcek ilacından zehirlenmesi nedeni ile hastanede tedavi gördüğünü bildirilmiş, mağdura? hayati tehlike mevcut btm ile giderilemez kati raporun dahiliye uzmanı tarafından verilmesi uygundur? şeklinde geçici rapor düzenlenmiş ve konu ile ilgili çalışmalara başlanmıştır.

KARASU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :28.05.2015 günü saat:19.15 sıralarında 34 ES ** plakalı aracın sürücüsü T.S. isimli şahıs üzerinden 1 adet ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarjör,7 adet 7.65mm fişek ele geçirilmiş olup, günün nöbetçi C.Savcısı talimatları doğrultusunda tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :30.05.2015 günü saat:09.00 sıralarında A.O.Ö. isimli şahıs, inşaatta çalıştığı esnada M.C. isimli şahsın av tüfeği ile kargalara ateş etmesi sonucu, av tüfeği saçmalarının yanlışlıkla A.O.G. in bacağına ve koltuk altına isabet ettiği alınan beyanlardan anlaşılmış, şahıslar dava ve şikayetlerinin olmadıklarını beyan etmiş olup, günün nöbetçi C.Savcısı talimatları doğrultusunda hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :30.05.2015 günü saat:09.00 sıralarında av tüfeği ile Taksirle Yaralama olayının Şüphelisi M.C. isimli şahıs hakkında Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması suçundan tahkikat yapılmış olup, günün nöbetçi C.Savcısı talimatları doğrultusunda tahkikat başlatılmıştır.

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : 24.06.2015 günü A.O. isimli şahıs A.A. ile aralarında çıkan tartışmada şahsın kendisine hakaret ve tehdit ettiğini beyan etmiş olup, olayla ilgili tahkikata devam edilmektedir.

OLAYIN ÖZETİ :F.H. isimli şahıs 26.05.2015 günü N.A. isimli şahsın kendisine hakaret ve tehditte bulunduğu iddiası ile şikayette bulunmuş, tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :23.06.2015 günü M.Ş. isimli şahıs şirkete ait kiralık olan 06 FB **** plaka sayılı aracı ile seyir halinde iken aşırı yağmur yağması sonucunda yolda meydana gelen yağmur suyu seli nedeni ile önündeki ve arkasındaki araçlar ile birlikte kendi aracının da su içerisinde kaldığını ve çalışmadığını aracının sudan dolayı hasar gördüğünü, beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :H.K. isimli şahıs 24.06.2015 günü tartışma yaşadığı E.C. 'un olayın devamı olarak; babası İ.A. ile birlikte kendisini tehdit ettiği, hakaretlerde bulunduğunu beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :24.06.2015 günü M.G. isimli şahıs 54 D **** plakalı ve 54 UF *** plakalı araçtan inen, kim olduklarını bilmediği 5-6 erkek şahıs tarafından darp edildiğini, bu şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

OLAYIN ÖZETİ : G.K. isimli şahıs 24.05.2015 günü bisiklet sürdüğünü, yolun rampa ve çakıl taşlı olduğundan dengesini kaybederek düştüğünü, kafasını betona vurduğunu, daha sonra hastaneye geldiğini, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :23.05.2015 günü Ö.A. isimli şahsın köyünün ormanlık alanında topladığı mantarlardan yemek yaparak yediği ve zehirlenme şüphesiyle hastaneye giderek tedavi olduğu alınan beyandan anlaşılmış olup tahkikat devam etmektedir.

OLAYIN ÖZETİ :12.06.2015 günü F.D. isimli şahıs sosyal medya adresine H.K.Y. isimli kullanıcıdan tehdit ve hakaret mesajları geldiğini beyanla müracaatta bulunmuş olup tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :25.06.2015 günü İ.D. isimli şahıs 54 DF *** plaka sayılı otobüsü ile seyrettiği esnada karşı taraftan gelen 54 FY *** plaka sayılı araç içerisinde yolcu olarak bulunan bir erkek şahıs araçtan inerek otobüsün camına yumruk atarak kırdığını ve tehdit ettiğini davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiştir, tahkikat devam etmekte olup, evrak ikmalen gönderilecektir.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : C.Ö. isimli şahıs 13.06.2015 günü saat 19:00 sıralarında iş yerinin sigara içme yerinde sigara içerken kafasının panele vurduğunu ve kafasından kan gelmesi sonucundan sorumlusu olan E.D. kendisini tedavi için acil servise getirdiğini, Konu ile ilgili olarak davacı ve şikâyetçi olmadıklarını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ : B.M. isimli şahıs 15.06.2015 günü saat 11:00 sıralarında spiral makinesi ile alüminyum parça keserken bir an dikkatsizliğinden dolayı sol elinin bilek kısmından kestiğini beyan etmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :20.06.2015 günü bir buçuk yaşındaki D.A.'un ninesine ait ilaçtan içtiği gerekçesi ile hayati tehlike arz etmeyecek şekilde rahatsızlanması sureti ile meydana gelen yaralanma olayı ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :24.06.2015 günü H.Ç. isimli şahıs üzerine tescilli M.A.'ın sevk ve idaresindeki 41 RA *** plaka sayılı çekicinin, cadde üzerindeki mazgallardan geçerken, ön lastiklerinin mazgallardan iki tanesinin yerinden çıkarak, çekicinin yakıt deposunu deposunun kullanılamaz hale gelmesine sebebiyet vermesi sonucu meydana gelen olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :23.06.2015 günü Z.Ş. ve D.B. isimli şahıslar arasında darp olayı meydana geldiği anlaşılmış olup, evrak ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :24.06.2015 günü İ.K. isimli şahıs eşi M.Z.K.? nın kullandığı 50 KC *** plaka sayılı otomobil ile eşinin sola dönüş yapmaya başladığını, bu sırada 34 DB **** plaka sayılı motosiklet sürücüsünün kendilerine çarptığını ve ambulans ile hastaneye götürüldüğünü beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

AKYAZI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : 25/06/2015 günü meydana gelen inşaattan düşme olayı ile ilgili olarak olayın mağduru T.K. isimli şahsın hastanesine sevk olduğu anlaşılmış olup, konuyla ilgili olarak tahkikata başlanmıştır.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : 22.06.2015 günü M.Ö. isimli şahıs işyerinde traktörün römorkunu taktığı esnada çevirme kolunun elinden kaydığını, elinin kenarda bulunan keskin yere çarptığını ve sağ elinin iç kısmında kesi oluştuğunu, şikâyetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

KAYNARCA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

OLAYIN ÖZETİ : Tavuk üretim çiftliğinde 24.06.2015 günü saat 17:00 sıralarında yangın çıktığı ve söndürüldüğü, 2 numaralı kümes olarak tabir edilen kümesin çıkan yangından dolayı tamamen yandığı ve içerisinde bulunan malzemelerin kullanılamaz hale geldiği görülerek konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

KOCAALİ İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

OLAYIN ÖZETİ :24.06.2015 günü Ö.G. isimli şahıs R.D' nin ikametine gelerek kendisini tehdit ettiğini, hakaret ettiğini evinin camlarını kırdığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SAPANCA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ : Z.A. isimli şahıs fabrikada bakım bölümünde çalıştığı, 25.06.2015 günü saat 14:30 sıralarında valsin miline rulman çakarken çekiç ile vuracağı esnada bin anlık dikkatsizliği sonucu sol el işaret parmağının üst kısmına vurduğunu, hastaneye giderek gerekli tedavisini yaptırdığını, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :25/06/2015 günü L.Ç. isimli şahıs Y.G. isimli şahıstan kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle şikayetçi olmuş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

01.

ASAYİŞ OLAYLARI :

a. İNTİHARA TEŞEBBÜS (YÖNLENDİRME OLMAYAN)

Sakarya/Taraklı-Akçapınar mahallesinde 23 Haziran 2015 Salı günü saat 22.15 sıralarında; M.Ç. (1992 d.lu.E.) isimli şahsın girdiği ruhi bunalım neticesinde tiner içmek suretiyle intihara teşebbüs ettiği ve hayati tehlikesinin olduğu tespit edilmiştir.

b. KÖTÜ MUAMELE

Sakarya/Kaynarca-Büyükyanık mahallesinde 23 Haziran 2015 Salı günü saat 21.30 sıralarında; Ü.S. (1996 d.lu.E.) ?nin aralarında çıkan tartışmada evlilik dışı yaşadığı eşi S.B. (1997 d.lu.K.)? yi tokatlamak suretiyle darp ettiği tespit edilmiştir.

c. KASTEN YARALAMA

Sakarya/Pamukova-Büyükyanık mahallesinde 23 Haziran 2015 Salı günü saat 17.30 sıralarında; S.K. ile Z.E. isimli bayanların aralarında çıkan tartışmada karşılıklı olarak birbirlerini darp ettikleri tespit edilmiştir.

ç. KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME

Sakarya/Geyve-Şerefiye mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 15.30 sıralarında Ş.T tartışmış olduğu İ.İ.? nin aracının ön camını kırarak zarar verdiği tespit edilmiştir.

d. KONUT DOKUNULMAZLIĞINI İHLAL

Sakarya/Ferizli-Doğancı mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında M.Ö.? nün evine izinsiz olarak T.G.ve K.C.? nin girdikleri tespit edilmiştir.

e. HÜRRİYETE VE ŞEREFE KARŞI DİĞER SUÇLAR

Sakarya/Adapazarı-Kavaklıorman mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 07.00 sıralarında; B.T.?nin telefon ile arayarak B.A.?yi sürekli olarak rahatsız ettiği tespit edilmiştir.

f. KAYIP ŞAHIS

Sakarya/Akyazı-Kuzuluk mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 16.00 sıralarında S.Y. (1982 d.lu/E) yaklaşık bir aydan beri kendisinden haber alınamadığını kız kardeşi P.C. tarafından bildirilmiştir.

g. KAYIP ŞAHIS

Sakarya/Adapazarı-Çamyolu mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 15.00 sıralarında Z.D. (1994 d.lu/E) yaklaşık (5) gündür kendisinden haber alınamadığını babası Z.D tarafından bildirilmiştir.

h. KAYIP EŞYA VE MAL

Sakarya/Hendek-Kargalıyeniköy mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 14.10 sıralarında; K.Y.?nin müracaatında kendisine ait Kırıkkale marka tabancanın ruhsatını kaybettiği tespit edilmiştir.

ı. İŞ KAZASI

Sakarya/Arifiye-Adliye mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 11.00 sıralarında T. A.Ş. isimli fabrikada çalışan M.M.?nin elini makineye sıkıştırması sonucu hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

i. İŞ KAZASI

Sakarya/Arifiye-Adliye mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 10.00 sıralarında M. A.Ş. isimli fabrikada çalışan E.D.?nin kolunu makineye çarpması sonucu hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

j. İŞ KAZASI

Sakarya/Taraklı-Hacıyakup mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 14.40 sıralarında Termal tesiste çalışan T.T.? nin yüksekten düşmesi hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

k. YÜKSEKTEN DÜŞME

Sakarya/Taraklı-Yeniköy mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 09.00 sıralarında; M.B. isimli şahsın dikkatsizlik neticesinde yaklaşık (3) metre yükseklikteki duvardan düşmesi sonucu hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

l. DİĞER KAZALAR

Sakarya/Adapazarı-Bağlar mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 12.00 sıralarında; B.A.?nın şakalaştığı L.B.?yi itmesi sonucu düşürerek hafif şekilde yaraladığı tespit edilmiştir.

m. DİĞER KAZALAR

Sakarya/Geyve-Bağlarbaşı mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 16.30 sıralarında; S.Y.? nin bahçede oynarken çalışır durumda makineye elini sıkıştırması sonucu yaralandığı tespit edilmiştir.

n. DİĞER KABAHATLER

Sakarya/Sapanca-Muradiye mahallesinde 23 Haziran 2015 Salı günü saat 23.30 sıralarında; K.B.? nin işlettiği kahvehanenin iş yeri açma ve çalışma ruhsatının olmaması nedeniyle cezai işlem uygulanmak üzere tutanak tanzim edildiği tespit edilmiştir.

02.

KAÇAKÇILIK OLAYLARI :

a. 5015 SAYILI PETROL PİYASASI KANUNUNA MUHALEFET

Sakarya/Akyazı-Kabakulak mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 12.05 sıralarında E.T.? nin işletmiş olduğu akaryakıt istasyonunda otomasyon sisteminin çalışmadığı halde pompalardan akaryakıt satışının yapıldığı tespit edilmiştir.

03.

TRAFİK
OLAYLARI :

a. YARALAMALI TRAFİK KAZASI

Sakarya/Söğütlü-Tokmaklıdere mahallesinde 23 Haziran 2015 Salı günü saat 17.30 sıralarında; T.A. isimli şahsın kullandığı otomobil, dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle R.B. isimli şahsın kullandığı otomobile çarpmıştır. Meydana gelen kaza sonucu (5) şahıs yaralanmıştır. (540056081)

01.

ASAYİŞ OLAYLARI :

a. AKYAZI?DA TEHDİT

Sakarya/Akyazı-Kuzuluk mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 17.20 sıralarında E.Ş. tartışmış olduğu B.D.? yi tehdit ettiği tespit edilmiştir.

b. FERİZLİ?DE KASTEN YARALAMA

Sakarya/Ferizli-Ağacık mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 21.00 sıralarında S.K. ve B.B. aralarında çıkan tartışma sonucu birbirlerini darp ettikleri tespit edilmiştir.

c. GEYVE?DE DİĞER KAZALAR

Sakarya/Geyve-Karaçam mahallesinde 25 Haziran 2015 Perşembe günü saat 01.30 sıralarında T.K.?nin karşıdan karşıya geçmek isterken ayağının korkuluklara takılması sonucu düşerek hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

ç. ARİFİYE?DE İŞ KAZASI

Sakarya/Arifiye-Adliye mahallesinde 25 Haziran 2015 Perşembe günü saat 09.00 sıralarında T. A.Ş. fabrikasında çalışan T.E.?nin kaynak makinesinden çıkan kıvılcım ile yüzünden hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

02.

KAÇAKÇILIK OLAYLARI :

a. PAMUKOVA?DA İZİNSİZ KAZI YAPMAK

Sakarya/Pamukova-Paşalar mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında sit alanı olan kale mevkiinde izinsiz kazı yapan Z.G., R.K., M.H., S.K., A.A., B.Y., İ.E. ve D.Ö. isimli şüpheliler yakalanmış olup, yanlarında bulunan (1) adet Jeneratör, (1) adet hilti, (2) adet el dürbünü, (2) adet balta, (1) adet kazma, (1) adet boru anahtarı, (1) adet orta boy çekiç, (3) kutu barut, (1) adet fünye barut patlatmada kullanılan 100m. uzunluğunda kablo ile (1) adet priz malzemeleri ele geçirilmiştir.

(Şahıslar ifadeleri alınmalarını müteakip 25.06.2015 günü serbest bırakılmışlardır)

03.

TRAFİK
OLAYLARI :

a. KOCAALİ?DE YARALAMALI TRAFİK KAZASI

Sakarya/Kocaali-Kirazlı mahallesinde 24 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 18.20 sıralarında E.Ö.? nün kullandığı aracın direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yolun sağ tarafından bulunan bariyere çarparak (1) kişinin yaralandığı tespit edilmiştir.

. KARAPÜRÇEK?TE EVDEN HIRSIZLIK

Sakarya/Karapürçek-Küçükkarapürçek mahallesinde 25 Haziran 2015 Perşembe günü saat 22.00 sıralarında; kimliği belirsiz fail ya da faillerce S.Ç. isimli şahsa ait evin deposundan (1) adet tırpan motorunun çalınması olayını aydınlatmaya yönelik çalışmalara devam edilmektedir.

b. HENDEK?TE KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET

Sakarya/Hendek-Paşaköy mahallesinde 25 Haziran 2015 Perşembe günü saat 21.00 sıralarında; A.D.?nin tartıştığı komşusu Z.K.? ye sözlü olarak hakarette bulunduğu tespit edilmiştir.

c. ARİFİYE?DE RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK

Sakarya/Arifiye-Adliye mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 14.30 sıralarında; yapılan kontrollerde İ.K. ?ın kullandığı çekicinin 41 SS ? plakasının bahse konu araca ait olmadığı tespit edilmiştir.

ç. ERENLER?DE KAYIP EŞYA VEYA MAL (BELGE)

Sakarya/Erenler-Yazılı mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 11.30 sıralarında; R.U. (Kırgızistan Uyruklu) ?nun valilik tarafından verilen uluslar arası koruma kimliğini kaybettiği tespit edilmiştir.

d. SÖĞÜTLÜ?DE İŞ KAZASI

Sakarya/Söğütlü-Soğucak mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 09.05 sıralarında; G?A.Ş.?de çalışan Y.T. ?nin gözüne laktik asit sıçraması sonucu hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

e. SAPANCA?DA TÜTÜN MAMÜLLERİNİN ZARARLARININ ÖNLENMESİNE DAİR KANUNUDAKİ KABAHATLER

Sakarya/Sapanca-Muradiye mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 00.10 sıralarında; K.B.?ye ait kahvehanede sigara içildiği tespit edilerek idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiştir.

f. SAPANCA?DA DİGER KABAHATLER

Sakarya/Sapanca-Muradiye mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 00.10 sıralarında; K.B.?ye ait kahvehanenin kapanış saatine uymadığı tespit edilerek idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiştir.

g. SAPANCA?DA KİMLİK BİLDİRME KANUNUNDAKİ KABAHATLER

Sakarya/Sapanca-Muradiye mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 00.10 sıralarında; K.B.? nin işlettiği kahvehanede çalışanlara ait kimlik bildiriminde bulunmadığı tespit edilerek tutanak tanzim edilmiştir.

ğ. KARASU?DA TEHDİT

Sakarya/Karasu-Küçükkarasu mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10.00 sıralarında; M.D.? nin aralarında eskiye dayalı husumet bulunan M.Y.? yi av tüfeği ile sözlü olarak tehdit ettiği, suçta kullanılan (1) adet ruhsatlı av tüfeğinin muhafaza altına alındığı tespit edilmiştir.

h. KARAPÜRÇEK?TE TEHDİT

Sakarya/Karapürçek-Mesudiye mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 17.00 sıralarında; C.G.? nin aralarında ağaç kesme meselesi nedeniyle Ş.G. isimli şahsı sözlü olarak tehdit ettiği tespit edilmiştir.

ı. ARİFİYE?DE HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ

Sakarya/Arifiye-Karaçomaklar mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 08.20 sıralarında; R.D. müracaatında; komşusu olan H.G.? nin iki tarla arasında müşterek olarak kullanılan yolu çit çekerek işgal ettiğini iddia ederek şikayetçi olduğu tespit edilmiştir.

i. PAMUKOVA?DA KAMU MALINA ZARAR VERME

Sakarya/Pamukova-Mekece mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 02.30 sıralarında;Kimliği belirsiz fail ya da faillerceNato Boru hattından boru üzerine kelepçe vana takılmak suretiyle zarar verildiği akaryakıt alınmadığı tespit edilmiştir.

j. AKYAZI?DA KAYBOLMA (KAYIP ŞAHIS)

Sakarya/Akyazı-Haydarlar mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 19.00 sıralarında; M.Y. müracaatında; eşi Y.Y. (1979 d.lu/K) ?nin evden çıktığı ve bir daha dönmediğini, tüm aramalarına rağmen bulamadığını beyan ettiği tespit edilmiştir.

k. AKYAZI?DA KAYBOLMA (KAYIP ŞAHIS)

Sakarya/Akyazı-Haydarlar mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10.30 sıralarında; Ş.Y. müracaatında; evlilik dışı yaşadığı S.Ü. (1980 d.lu/K) ?nin 26 Haziran 2015 günü saat 12.00? da evden çıktığı ve bir daha dönmediğini, tüm aramalarına rağmen bulamadığını beyan ettiği tespit edilmiştir.

l. AKYAZI?DA KAYBOLMA (KAYIP ŞAHIS)

Sakarya/Akyazı-Yuvalak mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 17.00 sıralarında; E.B. müracaatında; oğlu S.B. (1992 d.lu/E) ?nin evden çıktığı ve bir daha dönmediğini, tüm aramalarına rağmen bulamadığı tespit edilmiştir.

m. KAYIP EŞYA VE MAL (PLAKA)

Sakarya/Geyve-Safibey mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 13.00 sıralarında; M.G. müracaatında; babası adına kayıtlı 54 LD ? plakalı traktörün arka plakasını 01.12.2013 tarihinde belirsiz saatte kaybettiğini beyan etmiştir.

n. GEYVE?DE KAYIP EŞYA VE MAL (BELGE )

Sakarya/Geyve-Safibey mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 13.00 sıralarında; M.I. müracaatında; kendisine ait ( C ) sınıfı sürücü belgesini 18.06.2015 tarihinde belirsiz saatte kaybettiğini beyan etmiştir.

o. HENDEK?TE İŞ KAZASI

Sakarya/Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10.30 sıralarında; Ç. S. fabrikasında çalışan A.Ç. isimli şahsın ayağının takılarak yere düşmesi sonucu sağ elinden hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

ö. HENDEK?TE İŞ KAZASI

Sakarya/Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10.00 sıralarında; A?. A. fabrikasında çalışan V.U. isimli şahsın sol kolunu pres kalıbına çarpması sonucu hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.

p. ERENLER?DE KAMU SAĞLIĞINA KARŞI SUÇLAR

Sakarya/Erenler-Hasanbey mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 18.00 sıralarında; A. A. istasyonu hizmet binası altında Y.K. isimli şahıs tarafından (480) adet ruhsatsız kesilmiş tavuk tespit edilerek, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Belediye Zabıta ekipleri nezaretinde hayvanların gömülmek suretiyle itlaf edildiği, İlçe Tarım Müdürlüğünce şüpheli hakkında idari yaptırım uygulandığı tespit edilmiştir.( 540056125)

r. SÖĞÜTLÜ?DE KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKUNUNU BOZMA

Sakarya/Söğütlü-İmamlar mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 22.00 sıralarında; A.K. müracaatında; bir süre ayrı yaşadığı eşi ile barıştığını bu durumu kabullenmeyen eşinin kız kardeşi C.K. ?nin evini sürekli arayarak ablasına neden barıştın bırak o adamı diyerek evinde huzursuzluk çıktığını iddia ederek baldızından şikayetçi olduğu tespit edilmiştir.

s. KARASU?DA KASTEN YARALAMA

Sakarya/Karasu-Limandere mahallesinde 28 Haziran 2015 Pazar günü saat 18.30 sıralarında A.Ç tartışmış olduğu U.Ç.? yi darp ettiği tespit edilmiştir.

ş. KAYNARCA?DA KÖTÜ MUAMELE

Sakarya/Kaynarca-Eğrioğlu mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 20.30 sıralarında; E.Ç. (1970 d.lu E.)? nin tartıştığı kızı M.Ç. (1993 d.lu.K.)? yi tokatlamak suretiyle darp ettiği tespit edilmiştir.

t. FERİZLİ?DE TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMAK

Sakarya/Ferizli-Gölkent mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 22.50 sıralarında; F.Ç. isimli şahsın (145) promil alkollü olarak araç kullandığı tespit edilmiştir.

u. KARASU?DA İNTİHARA TEŞEBBÜS (YÖNLENDİRME OLMAYAN)

Sakarya/Karasu-Adatepe mahallesinde 28 Haziran 2015 Pazar günü saat 10.20 sıralarında O.A. (1985 d.lu/E) girmiş olduğu psikolojik sorunlarından dolayı sol el bileği ve boğazına kesi atmak suretiyle intihara teşebbüs ettiği tespit edilmiştir.

v. ADAPAZARI?NDA ZEHİRLENME

Sakarya/Adapazarı-Kayrancık mahallesinde 28 Haziran 2015 Pazar günü saat 14.00 sıralarında A.K.? nın ormandan toplamış olduğu mantarları evde temizleyerek yemesi üzerine mantardan zehirlendiği tespit edilmiştir.

y. GEYVE?DE KAYIP EŞYA VEYA MAL (BELGE)

Sakarya/Geyve-Karacaören mahallesinde 28 Haziran 2015 Pazar günü saat 08.30 sıralarında; A.D. müracaatında; kendisine ait 54 FU .. plakalı aracının ruhsatını kaybettiği tespit edilmiştir.

z. GEYVE?DE KAYIP EŞYA VEYA MAL (PLAKA)

Sakarya/Geyve-Karacaören mahallesinde 28 Haziran 2015 Pazar günü saat 08.30 sıralarında; H.Ü. müracaatında; kendisine ait 54 FA .. plakalı aracının plakasını kaybettiği tespit edilmiştir.

02.

CEZAEVİ OLAYLARI :

03.

KAÇAKÇILIK OLAYLARI :


04.
TRAFİK
OLAYLARI :

a. KOCAALİ?DE YARALAMALI TRAFİK KAZASI

Sakarya/Kocaaali-Açmabaşı mahallesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 16.00 sıralarında; F.İ.?nin kullandığı araç karşı istikametten gelen A.K.?nin kullandığı araçla çarpışması sonucu meydana gelen kazada (1) şahsın yaralandığı tespit edilmiştir.

b. ADAPAZARI?NDA ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI

Sakarya/Adapazarı-Budaklar mahallesinde 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 22.00 sıralarında; E.G. kullandığı otomobil ile karşıdan karşıya geçmekte olan K.K. (1933 d.lu/E) çarpması sonucu mağdurun kaldırıldığı hastanedevefatettiği, şüpheli Cumhuriyet Savcılığınca ifadesi alınıp serbest bırakılmıştır.

c. AKYAZI?DA YARALAMALI TRAFİK KAZASI

Sakarya/Akyazı-Tem otoyolunda 28 Haziran 2015 Pazar günü saat 07.30 sıralarında; O.E. kullandığı otomobilin direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelen kazada (3) kişinin yaralandığı tespit edilmiştir.

01 Tem 2015 - 11:08 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.778.672 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?