Sakaryalıların belirlediği meydan projesi için ihaleye çıkılıyor

Demokrasi Meydan'ı projesi Sakaryalıların yoğun katılımıyla belirlendi. Kısa süre içerisinde Meydan için ihaleye çıkılacağını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Meydanda yapacağımız bu değişiklik Sakaryalıların ihtiyaçları doğrultusunda onların projeye olan katılımıyla belirlendi." ifadelerini kullandı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Şehir merkezine yeni inşa edilecek Demokrasi Meydanı'yla ilgili yaptığı açıklamada, Meydanın proje kısmının tamamlandığını ve en kısa süre içerisinde projenin ihalesine çıkacaklarını belirtti. Toçoğlu, Akıllı Şehir Uygulamaları donatılacak meydanın Türkiye'ye örnek olacağına değindi.

Yoğun çalışmalar sonucunda

Başkan Toçoğlu, "Büyükşehir Belediyesi olarak Demokrasi Meydanı'nın yenilenmesi konusunda bir çalışma başlattığımızı daha önce kamuoyuyla paylaşmıştık. Meydan'da bir takım yenilikler yaparak meydanın daha kullanışlı hale gelmesi için yoğun bir çalışma sonucu projemizi tamamladık. Projemiz hazırlanırken ilk olarak anket çalışması yaparak vatandaşlarımıza ihtiyaç duyulan alanları sorduk. Talepleri ele aldık. STK temsilcilerimizle, siyasilerimizle ve toplumumuzun farklı kesimleriyle görüştük. Mimar ve mühendislerimizi dinledik. Akademisyenlerimizle bir araya geldik. Çalışmalar neticesinde ortaya yeni bir proje çıkardık"dedi.

Katılımcı Belediyecilik örneği

Toçoğlu, "Meydanda yapacağımız bu değişikliği Sakaryalıların ihtiyaçları doğrultusunda onların projeye olan fikirsel katılımıyla belirledik. Meydanın 24 saat videolarını çekerek gün içerisinde oluşan yoğunluğu ölçümledik. Proje tasarım aşamasında çok değerli fikirlerini bizimle paylaşan STK'lara, akademisyenlerimize, basınımıza ve kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Projemiz'in Katılımcı Belediyecilik adına güzel bir örnek sergilediğini düşünüyorum. İnşallah vatandaş odaklı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şehrin ihtiyaçlarını vatandaşlarımızla birlikte belirleyip bu ihtiyaçlara yine beraberce çözüm üreteceğiz"ifadelerini kullandı.

Birçok değişiklik

Açıklamalarına devam eden Başkan Toçoğlu, "Zeminde iyileştirmeler yapıp yeşil alanları arttıracağız. En önemlisi meydandaki yüksekliği ortadan kaldırıyoruz. Meydanı düz hale getirip yürüyüş yolları inşa edeceğiz. Modern aydınlatmalar yaparak vatandaşlarımız için dinlenme mekânları oluşturacağız. Katlı Pazar Yeri'nin önündeki yapıyı yıkarak Meydan'ın bulvar tarafından yeni bir yapı inşa edeceğiz. Halkımızın topluca faaliyet düzenleyebileceği bir dev ekranı da proje bitiminde Kitap kafeyle birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Türkiye'ye örnek bir meydan

"Vatandaşlarımızın değerli görüşleriyle birlikte meydanımızın son hali böyle olacak. Ayrıca Meydanımız'da vatandaşlarımızın yaşamına kolaylık sağlayacak Akıllı Şehir Uygulamaları'da yer alacak. İnşallah Türkiye'ye örnek bir şehir meydanı inşa edeceğiz. Çok yakında meydan çalışmalarına başlamak için ihaleye çıkacağız. Hedefimiz 2018 yılında çalışamalara başlayıp Meydan'ı en kısa sürede halkın hizmetine sunmak."

04 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13

Keskin Dil - Eskiden esnaf kapısının önüne bir malını çıkarsa zabıtalarca hemen ceza yazılırdı.Şimdi ise sokak aralarında olsun meydanlarda olsun masa tabure atan her tarafı çay ocağına çevirmiş.Hele ORHAN CAMİ nin bulunduğu yerin hali ne öyle.Bu ne pejmurdelik?Bu ne rezillik?Bu ne kepazelik?Bir çay ocağı, cami avlusuna olsun ,meydana olsun,sokağa olsun vatandaşların geçiş güzargahlarınıda engelleyecek şekilde yüzlerce mini masa ve oturaklar atarak adeta babasının malıymış gibi kamu alanlarını işgal edip kullanmaktadır.İşsizler,güçsüzler,emekliler burada pinekleyip vakit geçirmekte ve son derece kötü görüntüler oluşmaktadır.Bu düzensiz durum görüntü kirliliği yaratmaktadır.Burayı kullananların haricinde herkes şikayetçidir.MEDYABAR bu işe el atmalıdır

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
12

Keskin Dil - Adapazarı ilçesinin(merkez) nüfusu 2000 kişi azalmış..Buna karşı Serdivan mahallesinin nüfusu 5000 kişi artmış..Adapazarı belediyesi ne iş yapar?...Belediye başkanının adını duyan hiç kimse varmı?..Prestij caddesi denilen ÇARK CADDESİ ve ESNAFI öldürülmeye mi çalışılıyor?..Daha doğrusu komple merkez öldürülmeyemi çalışılıyor?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
10

DOĞRUCU DAVUT - 45 yıllık sakaryada yaşayan vatandaş olmama rağmen.. bir suriyeli kadar meydanı kullanmamışımdır. yeni meydan projesi hazırlanırken inşallah suriyeli kişilerein fikirleri alınmıştır. nihayetinde meydanın kullanıcısı onlar. nasıl rahat edeceklerse öyle yapılmalı.

mesela köşe koltuk... sürekli çay kahve ikramı...canlarının sıkılmaması için dev ekran tv yada ücretsiz internet kullanımı gibi. bu arad meydanın ihalesini kazanan firmadan da garanti ıalınması. kırılınca bozulunca bidaha yaptırırız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
09

bu da neyin nesi - taslak olarak çizilmiş saçma sapan bir proje orası gar meydanı ile aynı değil. ziyanlıktan başka bir şey değil.altı otopark olan bir alanın neresinde o çınarlar büyüyecek yetişecek,sen oraya o ağaçları dik ya, üç gün sonra alayı kurur yada otopark ilk yağmurda göl olur.bırak bu işleri zeki bırak oraya harcıyacağın para ile nice sokakların asvalt işini çözersin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
08

Ke mal - Meydanin altina otopark yaptırmayı unutmayin ;)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
07

projeler şehri - bizde heyecanla bu projeyi bekliyorduk.meydanımız olmasa napardık bilmiyorum helal olsun başkana !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
06

Adalı - Seçime kadar vaad ettiginiz otoparkları yapınız başkan bey takipteyiz !!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
05

hasan demir - Sayın Başkan,hergün binlerce insanımızın geçtiği Yazlık sapağındaki proje hakkında kamuoyuna bilgi verilse de,bizlerde bilsek durumu.Bu şekilde kalmıyacak herhalde?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
04

budaklar - suriyelilerden yer bulabilirsek ailelerimiz ile otururuz inşallah

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
03

Kemal - Ziraat bankasi ve ona bitisik binalarin goruntusu cok cirkin.ayrica meydandaki 3 gönderdeki bayraklar göndere tam çekilmiş değil.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17
01

Yasin - Desenize Suriyelilerle gün doğdu yine kent park yetmiyor ya o yüzden şehrin merkezine onlar için yeni yer yapıyor Sakarya?nın Başkanı sanılan ama serdivanın Başkanı olan zatı muhterem.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 16:17


Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?