Bu sözler Sakarya için: Hedefimiz hiçbir yerde dilenci görmemek!

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şehirde sayıları iyice artan dilencilerle ilgili düzenlenen toplantıda bu ifadeleri kullandı

Haber Resmi
Haber Resmi
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünce değerlendirme toplantısı düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenliği Yönetim Sistemi Konferans Salonu'nda emniyet ve zabıta personelinin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şehrin bazı sorunlarını görüşmek üzere bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

Kaya, bu yıl "Suçla Sinerjik Mücadele" projesini başlattıklarını ve çok önemli başarılar elde ettiklerini belirtti.

"Suçla Sinerjik Mücadele" projesiyle şehirdeki suçların önlenmesini amaçladıklarını ifade eden Kaya, "Bu hedefe yönelik herkesin katkısını almak ana amacımız. Bu projeyi başlattık ve bir önceki yıla göre suçlarda yüzde 20 azalma kaydettik. 81 ilin her ay bir başarı sıralaması var, bu başarı sıralamasında da ilk 5'lere tırmandık. Bugünkü esas toplantımızın özü kentteki dilenci hareketlerini ve dilenciliklere bir son vermek. Dilenciliğin suç dünyasına birçok olumsuz yansımaları oluyor. Çocuklar tehlikeye açık hale geliyor, art niyetli aileler bu çocukları yönlendiriyor, suça itiyor. Biz istiyoruz ki Sakaryamızın huzur ve barış adası olması yönünde konumu çok güçlensin. Sakarya denince akla huzur ve barış kenti kavramları gelsin. Bu nedenle zabıtamızla bir iş birliği yapmak üzere toplandık. Hedefimiz şehrimizde hiçbir yerde, hiçbir zaman dilenci görmemek. Sosyal yardımlaşmamız hem devletimizin kurallarında hemde toplumumuzun kültüründe var olan ve önde gelen bir devletiz, milletiz. Hem dinimizde, örf ve adetimizde bu böyle. Bunun sömürüsünü ve ticaretini yapan insanlarda var. Kimi kasıtlı, kimi bilinçsiz olarak yapıyor. Biz bu konuda halkın bilinçlenmesine katkı sunmak istiyoruz." diye konuştu.

Devlet, belediyeler ve sosyal toplum örgütlerinin yardıma muhtaç insanlara her zaman yardımcı olduğunu kaydeden Kaya, şunları söyledi:

"Eğer bir insan dileniyorsa ya arsızlığındandır ya da devletin, STK'ların adreslerini bilememesinden ötürüdür. Devlette, belediyelerde, STK'larda yardıma her zaman hazırdır. İnsanlar yardıma muhtaç adresler arıyor. Vatandaşlarımız dilenciye para vermek yerine, bu adreslere o şahısları götürürlerse hiçbir sorun kalmaz. Dilenerek kolay para kazanma yolunu öğrenen insanlar bu sefer başka suç sahalarına karışıyor. Çocuğa yönelik tehlikeler ve tehditler de artıyor. Çocukları dilencilikte aracı olarak kullanmak suçtur. Bunu adliyeyle buluşturmak da bizim görevimiz. Biz bu işe hevesi olanların hevesini kursağında bırakacağız. Kişi muhtaç ise o ihtiyacı en iyi seviyede gidereceğiz. Şehrin sokaklarında dilencileri azaltmak bizim genel suç sayımızda da önemli azalmalara neden olacağını düşünüyoruz. Yarın da güzel bir planlamayla bu işi başlatacağız."

13 Haziran 2019 - Güncel 8 Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.804.870 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

35

Olumlu - Kesinlikle çok güzel düşünülmüş. Bir vatandaş olarak çok memnun oldum. İnşallah bu din istismarcıları ortadan kaybolur. Adamlar bölge tutmuş, işi mesleğe dökmüş.

Bu iş zabıtanın işi diyenler, durum ortada... Polis bu işi halleder...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
34

ahmet rasim - Çark caddesi çocuk dilenci dolu, ne yazık ki yarısından fazlası türk. Herhangi bir yere 5 dk'a oturun elinde sembolik peçete sakız veya hiç bir şey satmadan yalnızca para dilenen çocuklar hemen yanınıza geliyor.

Çocuklar zaafımız ama vereceğimiz para çocuk dilencilerin sayısını arttırıyor.. Kimse vicdanını soğutmak için dilencilere hele çocuk dilencilere para vermesin. Yardım değil sokakta dilenmesine vesile olduğuna sebebiyet verdiğini unutmasın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
32

MEŞELİ - Dilencileri gece yarısı sapanca dağlarına bırakın yayan gelsinler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
31

dörtyol merkez - E5 üstü yani mordern sanayi ışıklardaki dilenciler karşılıklı, bölge trafike 200 metre mesafede nerdeyse her 2 günde bir ordalar bu kadar gözönündeler, ayrıca toz toprak içinde açıkta ışıklarda simit satanada bir yetkili dur demeli...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
30

arifiyeli - yaratıcı olun hep aynı ''abi bi bakarmısın?''

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
29

Sakaryalı 54 - İl emniyet müdürümüz bir kez daha farkını ortaya koydu,İlimizin güvenliği ile suçlarla mücadeledeki emeğinin yanınada polislerin moral ve motivasyonunu yükselttiğini duyuyor ve görüyoruz.reklamdan uzak işinde kurumunun başında tüm Sakaryalının yanında içinde ele ele.kensini çok seviyor saygılarımızı gönderiyoruz iyi ki geldiniz iyiki varsınız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
28

Saskin - Buradan bir ceza yazıldığı için bu şehre çok sayıda katkısı olan ve gene bu şehir için katkı sunacak birşey yaptığı için haber olan sayın il emniyet müdürüyle alakalı ileri geri hakarete varan yorum yapan arifiyeli53 rumuzlu şahıs bu yorumun ekran görüntüsü alınarak ilgili yerlere verileceğinden emin olabilirsin. Nasıl ki senin ettiğin hakaretlerin inceleme merciisi adliye olacak ise yediğin cezanın itiraz merciisi de BURASI ve ettiğin hakaretler değil sulh ceza hakimligidir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
27

Yaşar Yıldırım - Syn Müdürümüz bu çalışmaya İl ve İlçe Müftülükleri de katarsa etkin bir çalışma olacaktır..Her cuma günü cuma namazında camilerde hutbe okunuyor, her imam hutbe sonrası bu konu ile ilgili 2 dk.öğretici ve eğitici konuşma yapsa dilenciye para vermenin hiçbir kutsal yanı olmadığını ve bu işin farz olmadığını anlatsalar çok isabetli olacaktır..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
26

Yaşar Yıldırım - Syn Müdürümüz Fatih Kaya bey Şehrimize geldiğinden bugüne güvenlik anlamında gözle görülür iyileşmeler oldu.inş.bu yeni çalışma ile de hemşehrilerimizi bezdiren ve duygu sömürüsü yaparak aşırı bir şekilde nema elde eden dilencilerinde bitirileceğini inancımız tam.Tabiki de bu çalışmaya Sakarya Bykşhr Belediyesi ve İlçe belediyelerinn değerli yöneticileri özverili bir şekilde destek vermesi gerek..şimdiden kolay gelsin..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
25

Kod adı 54 - Dilencileri yakalamak yerine dilenciliği yok edebilseniz kimse dilenmez. Buda önce eğitim ve istihdam ile iş vererek olur. Insanlar işsiz para yok aç herkes bunalimda Allah yardimcimiz olsun. Gerçekten düşeni değilde, dilenciligi meslek yapanları yakalarsanız seviniriz. Bir de boş gezen serserilik yapan bazı suriyelileri. Bunlarin icindeki organizeler torbadan fuhuşa kadar uzanıyor. Hatta bazilari tüm alt iş kesimini ele gecirmiş durumda, şimdi degil ama 5 sene sonra sokak çeteleri,10 sene sonrada zemin kazarak narko-mafya/devlet yapılanması halinde içeriye sızmalarını istemiyoruz, lütfen önlem alın, saygılar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
24

Mehmet - Herkes kendi işini yapsın.Zabıtanın işi ne peki. Reklam

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
23

Koca Sinan - Dolmuş minibüs terörü bitti dilencilere sıra geldi! Bravooo Fatih Bey.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
22

Herkes işini yapsın - Dilenci zabıtanın işi herkes işini yapsın zabıta sayısı azsa zabıta alınsın çoğaltılsın polis dilenciyi alıp işlem yaparken harcayacağı 1 saat yüzünden daha ciddi olaylara geç kalacaktır

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
21

Sakaryalı - Sadece dilenci değil suriyelilerede operasyon yapın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
20

Adalı - Sayın müdürüm güllük camii istikametinden kapalı spor salonu istikametine giderken sağ taraftaki büyükçe boş alan uyuşturucu bağımlıları ile dolu en az sürekli 20 30 kişilik guruplarla gece gündüz dolu bu işe allah rızası için bi el atarmısınız sürekli ekipler gelip dağıtıp gidiyorlar 10 dk sonra yine doluyor çok tedirginiz ciddi sıkıntılıyız sadece bir gün ansızın bi baskın yapın göreceksiniz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
19

Çark Caddesi - Syn il emniyet müdürüm sadece dilencilerle değil A-Z ye tüm suçlularla mücadele edelim 7 göbekten Sakaryalı olarak yazıyorum özellikle son 1 senede Sakarya da ölümle ve yaralanmayla sonuçlanan Yüzlerce olaylar la karşılaştık bunlar içinde önlemler alınmalı diye düşünüyorum eskiden polislerimiz devamlı GBT yapıyordu ve insanları psikolojik olarak baskı altında bırakıyordu tabii bu durum bizlerde negatif etki gösteriyordu ama bu kadar olaylarla karşılaşmıyorduk tekrardan bu konunun ele alınması dileklerimle selam ve dua ile

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
18

sangarius - Şimdi kardeş anam babam yok param da yok işverende yok. Mecbur dilenmem gerek devletin zaten umurunda değil günlüğü 500 tl vallahi iyi para ben de düşünüyorum dilenmeyi .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
17

Ramazan olur - Birde müdürüm ışıklarda piskopat gibi bekleyen gençler var ver 1lira derler bilginize

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
16

Tolga can - Meslek kapsamına alınıp vergi ve yer kirası alinmali

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
15

Büşra Arslan - Biz degismedikce her dilenciye bir polis verilse bile bu yara kapanmaz , insanlarimiz hala dilenciye para vermekte önce bu kırılması lazım , neden veriyorsunuz diye sorunca İslam'ın bir şartı olduğunu savunanlar bile mevcut

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
14

ahmet - Ankara Caddesi üzerindeki İş Bankası'nın önünde bi kadın oturuyor. Benim çocukluğumdan beri o kadın orada. Ve günün belli saatlerinde bi araç oraya gelip kadından bir tomar para alıp gidiyor. Bütün bunlar ise mobese kamerasının altında oluyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
13

Hakan bolat - İmdattttttttttt saski soygun yapıyor 11 ay boyunca normal gelen şu faturası iki kişi 1 ay 13 tl ...11 ay 43 tl 12 ay faturası 124.50 tl en fazla 10 metreküp şu kullanırken 12 fatura 28 ton su kullanmışım .itiraz ettim ..ödeyeceksin diyorlar git kime şikayet edersen et diyorlar. ..nerde bu devlet nerde bu millet. ..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
12

Sertli - Dilenci zabıtanın görevi.Polis kendi göreviyle uğraşsın.Zabıta akşama kadar klima karşısında uyuyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
11

Veteriner mehmet - Kagit uzerinde istatistik olarak şu siradayiz bu siradayiz hikayelerini gecelim , en fazla cinayetin islendigi, en cok uyusturucu trafigibin yapildigi, en cok bosanma yasanan, parasini en cok faize yatiran il onlarida söyleyin. Başarı insanları kodese tıkmak degil birdaha suc islemeye egilimi olmamaya tesvik etmektir. Adami at iceri disari cikinca sabikali diyr kimse is vermesin sonra bu adam evine coluk cocuguna neyle bakacak? Ya hirsiz ya torbaci ya kadin ticareti? Yalansa yalan de sayın müdürüm. Cok calistiginizi herkes goruyor ama bos islere fazla mesai harcaniyor. Insanlari suc islememeye yoneltin is verin , gelen sikayetleri degerlendirin adalet bulamayan adam kendi isini kendisi halletmesin.baklava calan 10 sene tir çalan serbest???

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
10

OĞUZHAN ARSLAN - Emin olun bunu sizden çok biz istiyoruz...Dar sokak esnafı olarak çocuğundan yaşlısına sabahtan akşama kadar dilenip sağa sola salça oluyorlar zabıta ekipleri sadece yürüyüp geçiyor görmezden geliyor şikayet ettiğimizde çocuk oldukları için bir şey yapamayız diyorlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
09

LDM - yeni trendleride market önleri atm önleri . ve hep aynı hikaye biz suri ..

bencede önlem alınmalı hemde en kısa sürede!!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
08

doğrucu - dilenci kovalamak polisin işi değil zaten iş yükü yeterince fazla birde bunlarla uğraşmamalı zabıtalara gerekli eğitimleri verip bütün gün temizlik yapması sağlanmalı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
07

Falcı ali - Belediye 1 ay dilencilerin gelirlerine el koysun yada kendine maaşla calistirsin 1 bilemedin 2 ayda tüm borcu biter..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
06

ykş - gerçekten fakir olan Müslüman , zaten el açıp dilenemez.

Sokakta gördüğünüz dilencileri %90 sahtekar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
05

aslan - cami yakınına otomobilleyle gelip ailecek dilenen insanlar görüyorum.. biri tekerlekli sandalyede nine, ana kucakta bebeyle, baba değnekle, çocuk kitap parası die dilenıyor, tam bir aile şirketi,,

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
04

Kenan - Cami çıkışında dilenci görmekten nefret ediyorum. Özellikle kucağında bebeklerle bekleyenlerden. Kaç kere aradım, polis zabıtaya, zabıta belediyeye yönlendiriyor. İstismarcı dolu ortam, mücadele eden ise yok!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
03

Misafir - Sayın müdür dilenmenin suçu yok.yakalarsın üzerindeki parayı alır geri salarsın.Önceliği fuhuş,fuhuşa yer temini edenlere ve zehir tuccarlarına verin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
02

Size güveniyoruz - sayın müdür zabıtayı arıyoruz hangisini arasak öbür belediyeyi arayın diyor arıyoruz polisi arayın diyorlar çarşı pazar sokaklar güvensiz ortam oldu dilencilerin gözlemcileri var vermeyince küfür ediyorlar birde ahlaksız kadın ve erkekler ortaliklarda biraz soluklanayım desek banka otursak etrafta sözlü taciz yapan sahıslar dolanıyor yaşça büyüğüm utanmaları yok yaşa başa bakmıyorlar lütfen kalıcı çözüm getirilsin ahlâksızlık suç sayılsın keza dilencilikte kolay gelsin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51
01

Sakry - Sayin sakarya emniyet müdürümüze ve tüm ekip ve çalışanlarına başarılar diliyorum başarılı çalışmalarınızın devamını bekliyorum sizden tek bir ricam olacak serdivan kafeler caddesinde dilenci sayısı çok fazla,yaya kaldırımlarına araç parketme,yaya kaldırımlarında masa sandalyeler mevcut,yol kenarlarına dubalama çok teşekkür ederim kolay gelsin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:51