Milli İrade Derneği'nden Vali Balkanlıoğlu'na ziyaret

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği Başkanı Ali İnci ve yönetim kurulu üyeleri, gerçekleştirdikleri ilk kongre sonrası Vali irfan Balkanlıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Vali Balkanlıoğlu tarafından Valilik Toplantı Salonunda ağırlanan Dernek Başkanı İnci ve yeni yönetimi, kendilerine verdikleri desteklerden dolayı Sayın Valimize teşekkürlerini iletti.

Dernek olarak Afrin operasyonu için sınıra gittiklerini ve oralardan canlı yayın yaparak desteklerini gösterdiklerini belirten Başkan İnci, derneğin yerinin Yenicami'de olduğunu ve ileride şubelerini de açıp gençlik kollarına kadar genişleyeceğini ifade etti. Tabela derneği değil, insanların 15 Temmuz günü ile geçmişlerini bulabilecekleri bir yer olarak anılacaklarını kaydederken, Milli İradenin; 15 Temmuz gecesi bir siyasi parti olarak değil, tüm siyasi partilerini içine katarak sokağa çıkan bir irade olduğunu da sözlerine ekledi.

Sakaryamızın da 15 Temmuz gecesi İstanbul ve Ankara gibi önemli iller ile beraber çok büyük badireler atlattığını ve işgal edilmek istendiğini belirten Vali Balkanlıoğlu,"Ancak Allah'a çok şükür, sizlerin de desteği ile bu hainler geri püskürtülerek adalete hesap veriyorlar. Kendilerince ellerinde bulunan Milletimizin sahibi olduğu tankları, topları, silahları yine Milletimize doğrultmuş, hatta alçak uçuşlar ile korkutmaya çalışmış ve başta büyüklerimiz olmak üzere herkesin korkacağını zannetmişlerdi. Geçmiş dönemlerdeki darbeler gibi olacağını düşündüler ama hesaplayamadıkları, tanka, topa, silaha karşı Milletimizin iman gücünün ve şehadet arzusunun yoğunluğu idi.

Artık tüm dünya biliyor ki; Türk Milleti göğsünü Vatanı için her şeye siper eder, zaten Amerikalı Komutan da geçenlerde böyle bir açıklama yapmış. Türk Milleti ile savaşmak çok zor, hatta mümkün bile değil diye. Artık tüm ihanet çeteleri de dâhil kimse seçilmiş hükümetleri kum havuzuna koyup, ülkeyi kendilerinin yöneteceğini düşünemez. İnsanlarımızın seçtiği ve milli iradesini tecelli ettirdiği Meclis ile halkın seçtiği hükümet, ülkeyi halkımızın istek ve iradesi doğrultusunda, yasalar muvacehesinde yönetecek, yönetime katılmak isteyenler meşru yoldan aday olup seçilmekten başka yola başvuramayacak. Artık dikte devri sizlerin, yani halkımızın sayesinde tamamen bitti. Sizler o tankların önünde durmasaydınız, Osmanlının son dönemlerinden itibaren var olan kazan kaldırma süreci devam edecekti. 28 Şubat eşkıyaları; 'Bu süreç 1000 yıl sürecek' demişlerdi. Ama gördüler ki, kim darbe yapmaya cesaret ederse ömür boyu cezasını çekecek. Ayrıca 'Bir musibet, bin nasihatten iyidir' sözü tam da bu konuyu anlatıyor. Eğer bugün çok güçlü bir hükümetimiz olmasaydı, biz Afrin'e de giremezdik, sınırlarımızı bile koruyamazdık. 28 Şubatta okuduğum bir manşette rahmetli Necmettin Erbakan; 'Demokratik ülkelerde ordu hükümetin emrindedir' demişti. Ertesi gün ismi açıklanmayan üst düzey bir ordu mensubu, 'Biz kimsenin emrinde değil, Milletin emrindeyiz' demişti. Ama şükürler olsun ki, şuan böyle bir şey söz konusu değil, hükümetimiz, ordumuz, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, hiyerarşik bir şekilde, birlik, beraberlik içerisinde tüm Milletimizin emrindedir"dedi.

Derneğin çalışmaları hakkında Başkan İnci'den bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, devlet olarak milletinin yanında olan tüm STK'larımızın her zaman destekleyeceklerini belirterek ziyaretleri için de dernek üyelerine teşekkür etti.

27 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?