Denetimli serbest hükümlülere eğitim

Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Sakarya Barosu tarafından denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülere verilen eğitimler devam ediyor.

Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert tarafından denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler için verilen eğitimde "Başkalarının Haklarına Saygı, Hukuki Hak ve Sorumluluklar, İnsan Hakları ve Adalet, Adil Yargılama" konuları işleniyor.

TOPLUM DÜZENİNE UYUM

2016 yılından itibaren uygulanmaya başlayan "denetimli serbestlik" ile hükümlüler yasa kapsamı dahilindeki suçların infazının bir kısmını dışarıda denetim altında tutularak tamamlıyor. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Sakarya Barosu'nun vermiş olduğu bu eğitimlerle hükümlülerin, sosyal hayata kazandırılması ve toplum düzenine uyumunun sağlanması amaçlanıyor.

04 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?