Cavit Öztürk'ten insan hakları mesajı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü vesilesiyle yayınladığı mesajında İslam coğrafyasındaki zulümlere dikkat çekti.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesi ile yayınladığı mesajında özellikle İslam coğrafyasındaki zulümlere, katliamlara ve insan onurunun hiçe sayıldığı adaletsizliklere dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi. "Bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü, bugün tüm dünya bu özel günü kutlarken maalesef insanların özelliklede İslam coğrafyasında müslümanların en temel haklarının dahi güvence altına alınamadığı bu günde yine zulüm ve katliamlar devam etmekte. Halkın iradesine karşı darbe yapılan Mısır'da, ambargo altında dünyanın en büyük açık hava cezaevi durumuna gelen Gazze'de, vatanlarından koparılan müslümanların inançlarından dolayı diri diri yakıldığı Myanmar'da, toprakları gasp edilerek zulüm altında inleyen Doğu Türkistan'da ve daha birçok İslam coğrafyasında bugün maalesef insan haklarından söz edilmesi mümkün değil" dedi.

İslam kardeşliği

Başkan Öztürk açıklamasının devamında, "Yüzyıllar boyu İslam kardeşliği ve adaleti ile huzurun ve barışın hâkim olduğu İslam coğrafyasında bugün maalesef ayrımcılık tohumları eken emperyalizmin insan hakları konusunda nasıl bir çifte standart uyguladıkları açıkça ortadadır. İnsan hakları konusunda kendi halkı söz konusu olduğunda adeta aslan kesilen Batı ne yazık ki müslüman halklar söz konusu olduğunda kılını dahi kıpırdatmamakta. Bugün İslam coğrafyasında akan bunca müslüman kanı Birleşmiş Milletler ve insan hakları kuruluşlarının umurunda bile olmamaktadır. Hiçbir ırkın, rengin veya dilin birbiri üzerinde üstün görülmediği, insan haklarının sadece lafının edilmediği barışın ve huzurun hâkim olduğu bir dünya dileğimle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutlarım" dedi.

10 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?