MÜSİAD İl şubesinden Batman ve Diyarbakır ziyareti

MÜSİAD İl Şubesi Mardin, Batman ve Diyarbakır illerini kapsayan üç günlük ziyaretin ardından Sakarya'ya döndü.

MÜSİAD İl Şubesi Mardin, Batman ve Diyarbakır illerini kapsayan üç günlük ziyaretin ardından Sakarya'ya döndü.

İlk olarak 29 Mart 2013 Cuma günü Mardin'e ulaşan MÜSİAD heyeti gündüz Mardin'de gerçekleştirdikleri turun ardından akşam MÜSİAD Mardin Şubesi'ni ziyaret etti. Mardin Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar, şube kurucu başkanı Kazım Aksoy ve üyelerin karşıladığı toplantıda güneydoğu sorunu ile ilgili son dönemde yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar, İl heyetine hoş geldiniz diyerek söze başladı ve Mardin ekonomisinden bahsetti. Mardin'de ekonomi konusunda danışılacak tek yerin MÜSİAD olduğunu belirten şube başkanı Dündar, "İnşaat, tarım, turizm ve sınır ticaretine dayalı Mardin ekonomisinin geçtiğimiz yıl yaşadığı sıkıntıları aşarak 2013'ün 3. çeyreğinde istenilen seviyelere geleceğini umuyoruz." dedi. Çözüm sürecinin önemine de değinen Dündar, "Siyasilerin çözüme yönelik atmış oldukları küçük adımlar hemen silahların susmasını sağlıyorsa bu işin siyaset yoluyla çözülmesi gerektiği görülmektedir. Gelişmeler neticesinde doğudaki insanların algıları değişmeye başlamıştır. Devlete olan aidiyet duygusu tekrar yeşermeye başlamıştır. Bunda siyaset kurumunun samimi girişimlerinin etkisi büyüktür. Uygulanan politika kimseye zarar vermeyecek, taraflara fayda sağlayacaktır." dedi. Ekonomide beklenen iyileşmenin temel dinamiğinin çözüm sürecinde olduğunu belirten Dündar, sürecin yeni anayasa ile sözleşme haline getirilebileceğini söyledi.

MÜSİAD İl Şube başkanı Halit İnci çözüm sürecinin olumlu sonuçlanacağını belirterek "Cumhuriyet tarihinin en önemli sorunlarından birinin çözümü olarak gördüğümüz gelişmeler, Türkiye'nin geleceği adına bizi umutlandırıyor." dedi. Son yıllarda dış politikada etkinliğimizin arttığını belirten İnci, "Türkiye'nin İslâm dünyası için liderlik potansiyeli kendi sorunlarını halletmesiyle birlikte daha da ortaya çıkacaktır. 2013 ve sonrası daha güzel bir Türkiye olacaktır." dedi.

02 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?