Afet bilinci eğitmenleri eğitildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca düzenlenen "Afetlere Hazır Bir Türkiye için Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği" kapsamında, Sakarya İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen Afet Bilinci Eğitmen Eğitimleri tamamlandı.

Bu kapsamda hazırlanan program çerçevesinde eğitimler, 3-6 Nisan tarihleri arasında planlanan 1'nci oturum ile başlarken, 8-10 Nisan tarihinde yapılan 2'nci oturum ile sona erdi.
Eğitimin sonunda düzenlenen törende, Sakarya İl Afet Acil Durum Müdürü İsmail Dilaver, eğitime katılan tüm personeli ve eğitmenleri tebrik ederek çalışmalar hakkında başarılar dilerken yapılan eğitim çalışmasının ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.

Eğitim seferberliği boyunca gerçekleştirilen her iki oturum sonunda: Sakarya, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinden oluşturulan 64 personele eğitmenlik eğitimi verildi.
Sakarya İl Müdürlüğünden 8 personele eğitim verilirken eğitim verilen 8 personelin, 12 bin 500 kişiye afet bilinci eğitimi vereceği öğrenildi.

12 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?