Özel Neva'lılar Polanya'dan döndü

Avrupa Birliği Okul Ortaklıkları projesi kapsamında gerçekleştirilen Commenius programında ilimizi temsil eden okullardan biri olarak ÖZEL NEVA ORTAOKULU Polonya'nın Olsztyn şehrinde 4-10 Şubat tarihleri arasında projenin 2. Toplantısını gerçekleştirdi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye, Polonya ve Almanya'nın katılımıyla devam eden projenin ikinci ayağınaÖzel Neva Ortaokulundan, 7 öğretmen ve 8 öğrenci katıldı. Hazırladıkları çalışmada var olmanın saygı ile bağlantısı kapsamında, Mevlana'nın 7 öğüdünü genel çerçeve olarak kullanan Özel Nevalılar çalışmalarıyla büyük beğeni topladılar. Öğrencilerin okul çalışmaları,okulların hazırladığı sunumların gösterilmesi, ,ardından yapılan resmi ziyaretler ve kültürel gezilerleprojenin 2. Toplantısıbaşarıyla tamamlandı.
4 Şubat'ta Atatürk Hava Limanından Polanya'nın başkenti Varşova'ya uçan ekip, Polonya'nın kuzeyinde bulunan Olsztyn şehrinde 5 günlük yoğun bir çalışma ve gezi programına dahil oldu. Projenin6. gününü Varşova'da geçiren ekibimiz başkent Varşova'nın önemli kültür yerlerine bir gezi düzenledi.
Özel Nevalılar aldıkları yoğun dil eğitiminin karşılığı olarak oldukça iyi bir performans sergileyerek diğer ülke öğretmen ve öğrencilerinden de büyük takdir topladılar.
10 şubat Pazar günü yurda dönen proje ekibi, önemli bir kültür gezisi düzenlediklerini, batı dünyasınınyakın bir dönemdirönemsediği çok kültürlülük meselesinin geçmişten günümüze hoşgörü kavramı çerçevesinde Türk insanının özünde bulunduğunu, okulumuzun ilimiz ve ülkemiz adına gerek saygı, gerek hoşgörü ve gerekse ötekini anlamak bağlamında önemli bir projeyi devam ettirdiğini belirttiler.
Projenin 3. toplantısının Almanya'nınWallenhorstşehrinde gerçekleşeceğini belirten Özel Neva OkullarıMüdürü Ali Çelik çalışmaların 11 şubat pazartesi günü itibariyle başladığını ve yoğun bir iki ayın kendilerini beklediğini belirtti.

13 Şubat 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?