Kampanyaya ''kermes''li destek

''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyasına destek veren AA çalışanlarının eşleri, Suriyeliler için kermes düzenleyecek

Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan, ekonomik zorluklar yaşayan halka yönelik Anadolu Ajansı (AA) bünyesinde kurum çalışanlarının katılımıyla yardım kampanyası başlatılırken, AA çalışanları, kampanyaya maddi destekte bulunacak.

Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan halka yönelik kampanya, Türk Kızılayı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı'nca (TDV) başta olmak üzere Hak-İş, Memur-Sen, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB), Türkiye Gönüllü Teşeküller Vakfı (TGTV), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Yardımlaşma Derneği, Yardımeli Derneği, Kimse Yok mu, Ensar Vakfı, Verenel Derneği ve İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği'nin de aralarında bulunduğu, 200'e yakın sivil toplum kuruluşunun desteğiyle başlatılmıştı.

AA çalışanlarının eşleri de 1-2 Mart'ta Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Kızılay'daki sergi salonunda, kendi emekleriyle hazırladıkları gıda ve giyeceklerin satışa sunulacağı kermes düzenleyecek.
Sivil toplum kuruluşlarının Suriyeli halkın kış günlerinde yaşadığı ''dramı'' durdurmak için başlattığı kampanyada kullanılacak afiş ve filmler, isteyen herkes tarafından ''www.suriyeicinbirekmek.com'' ve ''www.breadforsyria.com'' adlı internet sitelerindeki ''kampanya materyalleri'' bölümünden indirilerek kullanılabiliyor.
Kampanyaya katılmak isteyenler, sitede iletişim bilgileri bulunan katılımcı yardım kuruluşlardan diledikleri birini seçerek yardımlarını ulaştırabiliyor.
Sitede ayrıca, bağışta bulunmak veya destek sağlamak isteyenlerin arayarak bilgi alabileceği çağrı merkezlerinin telefon numaralarına da yer alıyor.
Kampanya, sosyal paylaşım siteleri ''Twitter'' ve ''Facebook'' üzerinden de destekleniyor. Türkiye dışından sivil toplum kuruluşlarının da aktif desteğinin hedeflendiği kampanyanın uluslararası ayağı ise bu ay başlatılmıştı.
Kermese ilişkin açıklamalarda bulunan AA Sakarya Bölge Müdürü Atakan Çelik, ''Suriye'de insanlık dramı yaşanıyor. İnsanlık dramına sessiz kalınmaması gerekir. AA çalışanları olarak bir karınca misali evlerinden, yurtlarından uzak insanlara su götürme çabasındayız. Umarım bu çabamız şu anda bu kış gününde açıkta kalan insanların yüreğini ısıtabilir'' dedi.
Şu anda çocukların çadır kentlerde süt beklediğini ve çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalıştığını vurgulayan Çelik, ''Komşumuz açken tok yatan bizden değildir' inancına sahip insanlar olarak elimizden gelen desteği vermemiz gerekir'' diye konuştu.

11 Şubat 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?