Başkan Murat Kaya'dan Alifuatpaşa'ya 2 müjde

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Medyabar Canlı Yayını'nda Alifuatpaşa Mahallesi'nde büyük bir sosyal tesis ve Kurtuluş Savaşı Müzesi projelerini hayata geçireceklerini söyledi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Medyabar'dan canlı yayınlanan programın konuğu oldu.Başkan Kaya, canlı yayındaGeyve'de yapılan ve yapmayı planladıklarıprojeleri anlattı.

Alifuatpaşa'ya 2 müjde

Alifuatpaşa Mahallesi'nde uluslararası kriterlerde bir sosyal tesis ve Kurtuluş Savaşı Müzesi projelerini hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Kaya, "2014 seçimlerinde belde belediyeleri kapatıldı. O dönem Alifuatpaşa'daki arkadaşlarımızın Alifuatpaşa'nın ilçe olmasıyla ilgili çalışmaları vardı. Burası benim için çok ayrı bir yer. Bugüne kadar belki duymuşsunuzdur, Bir Düzce-Bolu arasında bir rekabet vardır. Alifuatpaşa sanki Geyve ile bir bağ kuramıyordu. Ben esnaftım burada 22 yıl bilfiil ticaret yaptım. Seçimlerde kürsülere çıktığımda söylemişimdir. Alifuatpaşa benim için çok ayrı bir yerdir. Uçağın benim için beyni, kafası. Ben lise ve ünviersite eğitim hayatımı İstanbul'da tamamladım. Alifuatpaşa çok önemli. İnşallah Alifuatpaşa'yı kalkındırırsak Geyve'yi de kalkındıracağız diye düşünüyorum. Alifuatpaşa zor bir yer. Nato, karayolu, demiryolu ve hızlı tren hatları Alifuatpaşa'dan geçiyor. Seçimlerde de bir beyanım vardı. Bir sosyal tesis projesi yapmayı planlıyoruz. Bir de Kurtuluş Savaşı müzesi. Bunu yapmak için bir beyannatım var. Çok zor söz veririm, ama verirsem yapmak için canımı ortaya koyarım. Bir kamulaştırma yapacağız, bir aileyle görüşüyorum. Türkiye'nin en büyük Savaş müzesi yapmak için proje yapacağız. 15 milyonluk bir proje daha var. Asfalt derdimden dolayı böyle bir param yok. Bu parayı bulacağıma adım gibi eminim. İçinde kanoların gezebileceği, lokantaların olacağı bir proje hazırladık. Parasını bulduğumda Alifuatpaşa'mızı sadece Geyve ve Sakarya'yı kapsayacak bir proje değil tüm ulusalı kapsayacak bir proje istiyorum. Sakarya'mız ve Türkiye'mizden yerli turist çekeceğimize bende kanaat oluşmuştur. 1 yılda bitecek bir proje parayı bulduğumuzda." dedi.

Vatandaşlardan özür diliyorum

Başkan Kaya, uzun zamandır ilçede yaptıkları alt yapı çalışmaları yüzünden mağdur ettikleri ilçe halkından özür dilerken, "Tabiki zaman çabuk geçiyor kelimesi doğru bir kelime. Ben bu iki yıllık dönem içinde zamanı çok iyi kullandığımızı düşünüyorum. Belki biz günün 18 saati 20 saati yaşıyoruz. 24 saat esas bizim için. Ben bu iki yıllık zamanımızın dolu dolu geçtiğininin kanaatindeyim. Biz 30 Mart akşamı belediye başkanı olduğumuz zaman, 1 Nisan sabahı bütün her şeye devam ettik. Biz burada teşhisi koydu, tedavi de bizim elimizde. İki yıl dolu dolu geçti diyorum. Biraz sıkıntılı geçti benim için aslında. Bugüne kadar yapılmamış alt yapı çalışmalarını ilçeye kazandırdık. Benim bir avantajım var, ilçe başkanlığından geliyorum 7 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Diğer vekillerimizin de büyük katkısı var. Ben ilçe başkanı olduğumda Şaban Bey Hollanda'da genel müdürdü. O zaman tanıştık kendisiyle. İlçede ciddi yatırımlar yapmaktayız. 2009'la beraber bu işler başlayınca, Şaban Bey siyasi tecrübesi sayesinde ilçeye ciddi yatırımlar aldı. Niye acaba belediyeler bütün yatırımları aynı anda yapmıyor. Doğalgazı getirdiğimizde bütün alt yapıyı getirmek istedim. İlçemize 50 milyona yakın alt yapı yatırımı kazandırmış olduk. Yüzde 50'si hibedir bu yatırımın. Kanalizasyonumıuz çıkardık. Çalışmalarımıza başladık. 1 Nisan sabahı kanalizasyon için çalışmalar başladı. Geyve'nin merkezinde kanalizasyon yoktu. Kanalizasyonumuz dereye akmakta, bu da Sakarya Nehri'ne akmaktaydı, buda bizim için hoş bir görüntü değil. Biz 124 kilometreye yakın kanalizasyon çalışması yaptık. Suyla alakalı eksiklerimiz tamamlandı. Doğalgazdan kalan o yüzde 90'ına getirmiştik, yüzde 10'u kalmıştı bu işlerin yüzde 99'ü bitmiş durumda. Ben insan merkezli çalışan bir belediye başkanıyım. Bizim toplumumuz sessiz ve sakindir. Bu iki yıl boyunca ciddi anlamda üzdük onları. Ben burada onlardan özür diliyorum. Biz hizmet getirdik, getirirken bu sıkıntılar oluyor. Asfaltlamaya başlıyoruz şimdi. Vatandaşımız evladı okula giderken çamura bastıysa, onu gördü. Bu zamana kadar hep çamurla toz konuşulan bir ilçede inşallah bundan sonra yatırımlar konuşulmaya başlanacak." ifadelerini kullandı.

2019'da çamura basılacak yer bırakmayacağım

Başkan Kaya, 2019 yılına kadar ilçede çamura basılacak yer bırakmayacaklarının sözünü vererek, "Şaban Bey bizim için, ilçem için bulunmaz bir kişidir. Bugüne kadar Şaban Bey'in kullanmadığım ikili ilişkisi kalmadı. İller Bankası'ndan krediyi Şaban bey çıkardı. Bir adımlık barutumuz var bizim. Devletin parasıdır, iyi kullanalım dedik. O ihaleyi iptal ettik. 2 Haziran'da yine ihalemiz var. 15 Haziran gibi asfaltı sermeye başlayacağız. Rakam çok büyük 90 Bin ton. Alifuatpaşa'dan, İnciksuyu Mahallesi'ne kadar asfaltlanacak. Geyve'de 2014 ve 2019 yılı arası bittiğinde Geyve'de çamura basacak bir tek vatandaş kalmayacak. İlçenin her yeri. 66 köyümüz var. Ben bir metrekare çamura basacak yer bırakmayacağım. Alifuatpaşa ve Geyve içindeki tüm mahallelerim baştan aşağıya asfalt olacak. Ben ilçeyi terketmem işim olmadığım zaman. Bu çalışma dönemim içinde de vatandaşın sitemine maruz kaldım. Ben 7 yıldır kapısı açık olan bir belediye başkanıyım, kapıları kapatmam. Bu süreci atlattık, vatandaşımıza sabrı için teşekkür ediyorum." dedi.

Elvan Bey Zaviyesine restorasyon

Geyve'de bulunan Elvan Bey Zaviyesi'nin restora çalışmalarına kısa süre içinde başlayacaklarını söyleyen Başkan Kaya, "Türkiye'de şöyle bir anlayış var, heralde geç kaldı tarihe saygı. Her gittiğimiz ülkede büyük saygı var. Ben belediye başkanım olduğumda, ilçemizi tarihi kentlere üye yaptım hemen. Biz korumamışız ama. Biz bunları görünce Kuvayi Milliye müzemizin, park ve mezarla ilgili bir proje yapmak istedim ben. Bizim bir eksiğimiz var orada, eksiği gidereceğim. Sakarya Nehri'nin su sesini duyarak çayınızı yudumlayarak ciddi bir hava oluşuyor. Projem onunla alakalı. Hem eski tarih hem yenisiyle güzel bir proje olacak. Bununla ilgili Namık Cihan abimize teşekkür ediyorum. 24 milyonluk Osmanlı'da 50 eser var. Bir taneside Geyve'deki zaviye. Baktık duvarlara sular sıçrıyor, bacası yok. Hemen Vali Bey'e gittim anıtlar müdürlüğüne başvurdum. Sayın valim beni kırmayarak parayı temin etmeme yardımcı oldu. Elvan Bey zaviyesinin restorasyon projesiyle ilgili 1 milyon civarında bir ihtiyacım oldu. MARKA'ya projeyi teslim ettik. Proje şu anda MARKA'da, Temmuz sonu itibariyle derecelendirilerek açılayacaklar. Seçim beyannamemizde bu da var. Elvan Bey zaviyemizin kazandırılması diye. Etnografya müzesi olarka değerlendirelim istiyoruz, bahçeyi de açık hava müzesi olarka değerlendirelim istiyoruz. İnşallah bu projemiz geçtiğinzde 300 günlük bir sürede Elvan Bey Zaviyemizi ciddi anlamda Sakarya'nın turizm rehberi olarak halkımıza kazandırmak isiyoruz." diye konuştu.

Karaçay Deresi ıslah edilecek

Başkan Kaya, 2 yıl önce selde taşan Karaçay Deresi'nde ıslah çalışmalarına başlanacağını kaydederek, "Biz orada Büyükşehir'e top atmamız söz konusu değil. Kanunla da Büyükşehir Belediye Başkanımız yapacağı belli. Bizim sadece orada bekleme amacımız tabiki vatandaş aslında gelip bize bunları burada da sorabilirler. Biz oraya açık hava müzesi yapmak için bekliyoruz. 6 Haziran'da biz burada ciddi bir sel geçirdik. Bakan beye kongre merkezinde durumu ilettim. Bakan beni hiç kırmadı. Talimat verdi, Karaçam ıslahıyla ilgili 5 milyon para çıkardı. Bu işin tekniğini sizler biliyorsunuz dedik. Buradaki dereye ıslah çalışmasıyla ilgili bir proje başladı. Bizim talebimiz Geyve'nin içinden geçen derenin ıslahı. Ben sadece siyası gücümüzü kullanarak maddi ödeneklerle alakalı uğraşıyorum. İnşallah yeni Karaçay Deremizin ıslah çalışmaları da hızlı bir şekilde başlayacak." şeklinde konuştu.

Zeki başkanla aramda bir sorun yok

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'yla aralarının bozuk olduğu iddialarını yanıtlayan Başkan Kaya, "Tekrar bahsedeyim. Biz 2009 yılı içinde Büyükşehir sınırları içinde olmayan bir belediyeydik. Çıkan kanunla bütün ilçelerimiz Büyükşehir'in ağına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız kendi görevlerini yapmakla mükellef. Bizi işimizi yaptığımız sürece aramızda problem olamaz. Biz üstümüze düşen vazifemizi yapmakla mükellefim. Gayet uyum içindeyim, bir sorunumuz yok." dedi.

Tarımsal alanları imara açtırmayacağım

Başkan Kaya, ilçedeki tarımsal alanların imara açılmasına müsade etmeyeceğini vurgularken, "Geyve acayip bir yer. Böyle bir ova, böyle bir nehir, böyle bir yayla Allah buraya nasip etmiş. Ben hiçbir tarımsal bölgenin imara açılmasıyla ilgili bir gayretim olmadı. İnşallah bundan sonra da olmayacak. Yerleşim yeri olacak yerlerimizin tarımsal üretimden tamamen uzak olmasını sağlayacağız. Tarımsal bölgede imar planı yapılmasına müsaade etmedim. 11 ay ürün çıkıyor. Ispanakla başlıyoruz, şeftali, elma, üzüm, ayva böyle bir ilçe olabilir mi. Tarımsal alanlarda hiçbir faaliyete müsaade etmiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ayva festivali düzenleyeceğiz

Bu yıl Ekim ayının 1 ve 2'sinde ilçede Ayva Festivali gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Kaya, "Uyum bu işin esası. Ben üstüme vazife olmayan hiçbir işe karışmam. Kendi çocuğumuz gibi büyüttük burada. Kadın kolları başkanımız, gençlik kolları başkanımızla haddinden fazla bir uyum var. Allah'ta bereketini arttırdı. Biz Ak Parti'nin mensuplarıyız. İlçenin tanıtımıyla ilgili ciddi çalışmalarımız var. Ayva ayva olalı böyle hürmet görmemiştir. 7 yıldır çalışıyorum. Çabalıyoruz biz. Bir yarışma düzenledim logo için belediyenin. 65 bin ton kayıtlı ayvadan bahsediyoruz bu ilçede. Türkiye'de üretilen ayva ise 112 bin ton, bizim oranımız %70'i Türkiye'nin. Yaptığımız tüm çalışmalarda bu ilçeyi tanıtmakla ilgili çalışmlarımız var. Uluslararası ayva fevsivalı yapıyoruz. 1 ve 2 Ekim tarihlerinde. Şiir akşamları düzenliyoruz. Ayvayla ilgili 2 günlük program olacak. Şiir akşamları için anlaştık bir ismimizle. En profesyonellerden biriyle anlaştık. Festival akşamında eğlence yapmayı planlıyorduk ama ülkenin durumu ortada. O akşam farklı bir etkinlikle değerlendirmek istiyoruz. Bu da Geyve'nin çıkarıdığı tarımsal ürünleri tanıtmak için. Bu ilçede tamamı erik, kiraz, üzüm, elma, ayva olmak üzere 200 bin ton tarımsal ürün çıkıyor. Bunlar da çıkardıkları ürünlerle bu işin karşılığını alıyorlar. Geyve'nin adını kullanarak meyve suyu çıkaran firma bizi tebrik etti, ayvanın tescilini de aldım." diye konuştu.

Geyve'ye fakülte kazandıracağız

Başkan Kaya, Geyve'ye fakülte binası getirmek için gerekli çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, "Bizim bir fakülte projemiz var. Ben şanslı bir belediye başkanıyım. Konu yine Şaban Dişli'ye geliyor. Ben bu bahsettiğim kelimeleri şahsım adına konuşmuyorum. Şaban Dişli bu ilçe için çok şey ifade ediyor. Biz yerel politikacılar olarak vatandaşın içindeyiz. Bu hafta sonu 40'a yakın programa katıldım. Çağırıldığım her yere gitmeye çalışırım. Her cenazeye katılmayı tercih ederim. Her duyduğum hastaya giderim. Biz yerel politikacılarız, halkımızla beraber olmak zorundayız. Belki vekilimiz içinde böyle bir beklenti olabilir. Şaban Bey bu ilçe için verimli mi? Evet. Şaban Bey sayesinde Pamukova ve Geyve arasında 42 milyonluk yol yaptık. Şu anda Geyve'de 200 yataklı öğrenci yurdu çıkardık. İmam hatip okulumuzu 5 dakikada Şaban bey sayesinde aldık. Geyve'ye devlet hastanesi yapılıyor. 18 milyonluk bir yatırım. Bölge Devlet Hastanesi yapılıyor şu anda. Yüzlerce işe soktuğumuz Geyve evladımız var bizim. Geyveli diye Şaban beyi anlatıyorum. Fakülte projemiz var. İlçeye açılacak fakülteyle alakalı rektörlüklerimizin ciddi projesi yok. Dediler ki fakülte binasını yaparsanız bir YÖK'ten izin çıkarırız. Geyve esnafımızın hepsini belediyeye davet ettim. Tüm esnafımızı dinledim orada. ?Ben belediye başkanı olsaydım şunu yapardım' dediğiniz her şeyi yazın dedim, orada fakülte meselesi oluştu. Siz katkı sağlarsanız, ben de katkı sağlayacağım, gelin bu ilçeye bir fakülte binası kazandıralım dedim. Geyve'nin önümüzdeki 50 yıl içinde neresinde sağlık, eğitim alanı olacak hepsine müdahale ettim. 270 dönümlük bir alanımız var onun içine fakülteyi de koydurdum. Ödenek sorunum var ama, onu da çözeceğiz. Türkiye'de işlevselliği olan, tarıma, hayvancılığa katkı sağlayacak insanların yetiştiği fakülteyi bu ilçeye sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Yeraltı otoparkı

Geyve ilçe merkezindeki meydanı genişleterek altına yeraltı otoparkı yapacaklarını ifade eden Başkan Kaya, "Park yeriyle ilgili bir çalışma var. Hükümet sarayı için ihale yapıldığı anda, bu ilçe meydanını genişletiyorum ve altına da otopark projesi yapacağım. Belediye kanunları içindeki ticaret kafasıyla yönetirseniz bu işler kolay. Ben belediyeye geldiğimde çöp toplayamıyoruz, araç yok. Şakir Bey ilk çöp kamyonumuzu verdi, hibe aldım ondan ben. 2 buçuk ay Geyve Belediyesi'nin çöp toplayıp toplamaması konuşuldu. 22 trilyon borç, çalışmayan personel , sanayide tamir yaptıramayan bir Geyve Belediyesi. Bunlar hep kayıtlarda. Hemen dedim ki, buraya acilen bir kaynak üretmem lazım dedim . Safibey köyü halkıyla görüştüm. Taş ocağı açtım, kilitli parke tesisi kurdum. 6 yıldan bu yana her gün 400 bin parke basıyor. Kürsüde konuşmak kolaydır. 2 yılda 176 bin metrekare kilitli asfalt yaptım. 90 kilometre asfalt attım. Borcu var belediyenin, borcu olmayan belediye olur mu? 10-12 milyon arası borcumuz var. Asfalt kredisi kullanıyorum tekrar. Ödenebilir borca bakıyoruz biz." dedi.

Hırka Tepesi'ne mesire alanı

Başkan Kaya, ilçede Hırka Tepesi olarak bilinen bölgeye mesire alanı yapıldığını söyleyerek, "Hırka Tepemizde bir mesire alanı projesine başladım. Orman Genel Müdürlüğümüze 50 bin metrekare alanın ihalesini yaptım. 1 milyon 340 bin ve KDV'ye bir firmamız aldım. 14 Mayıs'ta sözleşmeyi imzaladım. 50 Bin metrekare alana seyir terası, kır lokantası, çat bahçesi, hayvanat bahçesi, mesire alanı, barbeküler, fitness aletleri, mescidine kadar planlanmış şekilde bugüne kadar güneyde olmamış devasa bir proje planlıyoruz. Geyve'ye yukarıdan bakacağız. Seçim beyannamesindeki 20 sözden 18'ini tamamladık." diye konuştu.

Gıda OSB girişimleri sürüyor

İlçeye gıda ihtisas sanayi bölgesi yapılması için girişimlerde bulunduklarını söyleyen Başkan Kaya, "Cumhurbaşkanı 2011'de il binasına geldi seçimlerde. 200 bin ton ürün çıkaran bir ilçemizde meyveyle ilgili bir fabrikamız yok. Uluslararası bir firma geliyor, bunu keşfediyor. Ben gıda ihtisas organize sanayi istiyorum dedim. Türkiye'de bürokrasiyi açmakta zor arkadaşlar. Türkiye'nin en büyük içecek firması buraya geldi, burası OSB olursa 300 dönüm araziyi almak istiyorum diye talepte bulunmuştu kayıtlarımda var. İki hanımefendi gelmiş kahvehaneye vatandaşa burada deprem oldu mu diye sormuş , o da var demiş. Bunlar da deprem fay hattı demişler bu iş bu yüzden bitti, iki hanımefendi yüzünden bitti." şeklinde konuştu.

Bu memlekete taş ocağı da lazım

Başkan Kaya, bölgede vatandaşlardan tepki gören taş ocaklarının doğaya bir zarar vermeden çalışmasında bir sakınca olmadığını belirterek, "Bu memlekete taş ocağı da lazım. Hızlı trenle alakalı nereden kullanılacak taş? Bize bir şey sorulmuyor. Ben ihtiyaç olduğu kanaatindeyim. Doğal güzelliğimizi bozmamak şartıyla bunun yapılmasını tavsiye ediyorum. Yetkili Geyve Belediyesi değil. Yetkili yerle görüşüyoruz. Bizim ruhsat vermemiz, izin verme yetkimiz yok. Çok zarar vermeden de bu hizmetin bir şekilde devam etmesinde bir sorun yok." dedi.

İlçe stadı için çalışmalar başladı

Mevcut ilçe statları ters bir bölgede ve eski olduğu için Spor Bakanlığı'na farklı bir yerden yer tahsisi yapıldığını dile getiren Başkan Kaya, ilçeye yeni bir stad yapılacağını söyleyerek, "İlçe stadımız çok kötü bir yerde, burada misafirlerimizi ağırlamaktan üzüntü duyuyoruz. Spor Bakanı, İçişleri Bakanı Sapanca'ya geldi. Şaban Bey beni aradı, ben konuştum bakanımızla dosyayı teslim eder misin sayın bakana dedi. Ben degittim ve teslim ettim. Geyve'deki 79 Bin metrekarelik alanı şehir stadı için bakanlığa teslim edeceğiz."ifadelerini kullandı.

Canlı yayının tamamını linke tıklayarak izleyebilirsiniz

Haberin Videosu

17 May 2016 - 15:25 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.778.672 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

09

osman - YALAKALAR İŞ BAŞINDA NE ÇABUK UNUTTUNUZ YUTTUĞUNUZ TOZLARI HALA BİRÇOK MAHALLE VE SOKAK YOLLARI BERBAT

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:25
07

adalı - Geyve Murat Kaya ile Güzel..Durmak yok yola devam BAŞKAN KAYA...Allah yolunuzu açık etsin başarılarınızın devamını diliyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:25
06

alma mazlumun ağını başkan - Basın karşısına çıkıp bende onlarca proje sayabilirim önemli olan icraat,üç yıl oldu hala mahallemin yolları köstebek yuvası biri de gelip bakmıyor.2019 da bitireceğini söylüyor başkan, bu insanlar yaşadıkları zulmüde çektikleri sıkıntılarıda unutmazlar.sen yolları bitir veya bitirme ama bu halk 31 mart 2019 da gereken cevabı verecek..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:25
05

misafir54 - ''ADAMAKLA MAL TÜKENMEZ'' CAĞIZLA , CEĞİZLE BU İŞLER OLMAZ. ASFALT YAPIM ÇALIŞMASI 15 HAZİRAN 2016 TARİHİNE ERTELENMİŞ, HİÇ SÖZ ETMİYORSUNUZ. TEPECİKLER MAHALLESİNDE BİR ÇOK SOKAK KÖSTEBEK YUVASI GİBİ BEYEFENDİ MERDEDESLE DOLAŞIYOR YOLLARIN BOZUK OLDUĞUNU FARKI ETMİYOR. GEYVENİN BİR ÇOK SOKAĞI BAKIMSIZ. GEYVEDE YAŞAMAKTAN UTANIR HALE GELDİK. TAM BİR KÖY GÖRÜNÜMÜ VAR. AKSEKİ KÖYÜNÜN KARŞISINDAKİ ALİ BEYİN TAŞ OCAĞI SAĞ OLSUN .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:25
04

Usta - Ankarada Recep Tayyip Erdoğan , Geyvede Murat Kaya olduğu müddetçe önümüzdeki seçimlerde kimse boşuna heveslenmesin derim... :))

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:25
03

beş dakikalık iş - sayın murat kaya, bu işler beş dakikacıkta oluveriyorsa , şu şaban dişli' ye rica edinde şu beşer dakikalarını ayırıp geyve sağlık meslek lisesi ve geyve metemin ek binasını da aldırıversin, onyıllardır geyvenin çöplüğünde sağlık alanına insan yetiştiriyoruz, laboratuvarsız okulda geyvenin çocuklarına meslek edindiriyoruz, hadi beş dakikayı geçtik 5 ay 15 ay veriyoruz, bu senede geyveye eğitim alanında güme gitti, 2016 milli eğitimde yine hiç bir şey yok, atmasyon umutlar başka bahara...

geyve sağlık sevenler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:25
02

yunus emre özkan - Geyvede yapılması planlanan ayva festivali seyir tepesi gıda osb meydan için otopark projesi gerçekten geyvenin uzun yıllardır ihtiyacı olan projelerdi Geyve belediye başkanımız Murat Kayayı tebrik ediyoruz bir geyveli olarak daha iyi yaşanılabilir bir geyve için yaptıklarından dolayı degerli başkanımıza teşekkürediyoruz allah yolunu açık etsin inşallah

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:25
01

hakansahip - genç dinamik vizyonu geniş bir başkan allah kolaylık versin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:25Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?