Dün bu olaylar oldu. Sakarya için asayiş raporu

İl Emniyet Müdürlüğü Merkez ve İlçeler sorumluluk bölgesinde meydana gelen olayların listesini açıkladı.

Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.10.00 sıralarında meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili müşteki M.B.' ın alınan beyanında öz oğlu E.Ç. in kaybolduğunu başına kötü bir durum gelmesi halinde sorumlu şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat başlatılmıştır.

İstiklal Polis Merkezi Amirliği
23.12.2012 günü saat 19:30 sıralarındakahvehanede sigara içme meselesi nedeniyleMüşteki-Şüpheli S.Y. ile sigara içen Şüpheli-Müşteki M.K. karşılıklı birbirini darp etmiş olup olayla ilgili tahkikat evrakı C.Başsavcılığınaikmalen gönderilecektir.

İstiklal Polis Merkezi Amirliği
22.12.2012 günü saat.16.45 sıralarında müşteki K.F.' in alınan beyanında avm içerisinde oyun salonunda çalıştığını ve belirtmiş olduğu tarih ve saatte lavaboya gittiğini, lavaboda elindekiTurkcell T-20 marka telefonunu bıraktığı yerden kaybolduğunu beyan etmiş olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

İstiklal Polis Merkezi Amirliği
20.12.2012 günü saat.07.30 sıralarındamüşteki Y.Y. ifadesinde; kendisinin birlikte çalışmış olduğu arkadaşı şüpheli F.B. isimli şahısın fırın içerisinde kendisine yumruk atmak sureti ile darp ettiğini davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

İstiklal Polis Merkezi Amirliği
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Hazırlık Bürosunun Soruşturma sayısına kayden şüpheli A.G.'ün alınan beyanında ikametin iki katlı olduğunu ve binaya tek su saatinden su verildiğini ve su saatinin kendi üzerine bulunduğunu ve su borçlarını rutin bir şekilde ödediğini daha sonra alt katında oturan kiracıların su borçlarının da kendisine kaldığını kendisinin çalışmadığını, borcunun alt kattaki kiracılarından kaldığını, davacı ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

İstiklal Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 Günü saat:09.40 sıralarında meydana gelen Yüksekten Düşme olayı ile ilgili müşteki O.G. ifadesinde; Kendisinin oturmuş olduğu evin bacasının tüttüğü için çatıya merdiven dayadığını çatıya çıkarken kendi dikkatsizliği yüzünden düştüğünü, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Arifiye Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.11.00 sıralarında müşteki E.Ç.' in alınan beyanında adına kayıtlı av tüfeği ile çok fazla ateş etmesinden dolayı tüfeğinin parçalandığını, evin bodrumuna bıraktığını av tüfeğinin av tezkeresinden düşürülmesi gerektiğini öğrendiğini ve evinin bodrum katına bıraktığı tüfeğin parçalarını aradığını ancak bulamadığını ??.defter numaralı av tüfeğinin kaydının üzerinden düşürülmesini istediğini beyan etmiş tahkikat başlatılmıştır.

Arifiye Polis Merkezi Amirliği
23.10.2012 günü ile 10.12.2012 günleri arası meydana gelen Tehdit Olayı ile ilgili müşteki M.C.ın alınan beyanında kayınvalidesi E.C.ve görümcesi A.C.'ın kendisini telefon ile arayarak tehdit ve hakaretlerde bulunduklarını davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş tahkikat başlatılmıştır.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği
19.12.2012 günü saat:11.00 sıralarındaŞüpheli M.B. , kendisinin esnaf olduğunu para yatırmak için finans banka gittiğinibanka görevlisinin verdiği paralar arasında bulunan 100TL'nin sahte olduğunu tespit ettiğini konu ile ilgili olarak kimseden şüphelenmediğini beyan etmiş, olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.

Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği
23.12.2012 günü saat.17.00 sıralarında şüpheli-müşteki R.K.' ın alınan beyanında inşaatta beton dökerken aynı inşaatta çalışan şüpheli-müşteki A.B.' ın işine karıştığını aralarında tartıştıklarını birbirlerini darp ettiklerini beyan etmiş tahkikat başlatılmıştır.

Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği
23.12.2012 günü saat:17.00 sıralarındamüştekiN.Y.' ın alınan beyanında kardeşi N.T.'ın ikametinde iken kardeşinin eşi M.T. ile aralarında tartışma çıktığını onları ayırmak isterken şüpheli M.T. tarafından iteklenmek suretiyle yere düştüğünü hayati tehlike arz etmeyecek derecede yaralandığını tedavisinin yapıldığını davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilmiştir.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Serdivan Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.06.00 sıralarındamüşteki S.U. nun alınan beyanında kızıK.U.' nun sabah kalktığında odasında olmadığını kayıp olduğunu davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş tahkikat başlatılmıştır.

Serdivan Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.10.00 sıralarında müşteki A.M. ın alınan beyanında havalı tabancasını 22.12.2012 günü saat:09.30 sıralarında tamir ettirmek için 54 ZZ plakalı aracının torpido kısmının üst tarafına laptop çantası içerisinde bıraktığını, 24.12.2012 günü saat: 09.30 sıralarında aracını kontrol ettiğinde çantanın ve tabancanın kaybolduğunu beyan etmiş tahkikat başlatılmıştır.

Serdivan Polis Merkezi Amirliği
18.12.2012 günü saat.22.00 sıralarında mağdur S.T. 30 Adet hap yutarak intihara teşebbüs ettiğini davacı ve şikayetçi olmadığını tedavisinin yapıldığını beyan etmiş olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

Serdivan Polis Merkezi Amirliği
21.12.2012 günü saat.16.00 sıralarında müşteki H.K. ' un alınan beyanında psikiyatri doktorunun verdiği esram isimli deprasyon hapından 5 adet içtiğini tedavisinin yapıldığını kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

ASAYİŞ OLAYLARI
AKYAZI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Atatürk Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.14.00 sıralarında meydana gelen Dolandırıcılık olayı ile ilgili müşteki S.Y.' ün alınan beyanında Sanal Pazar adlı internet sitesinden satılık İPONE 5 marka telefon ilanı gördüğünü 0535 ?.. nolu telefon hattını arayarak L. isimli şahıs ile görüştüğünü , şahsa ziraat bankasına ait olan E. G. isimli şahsa ait olan kredi kartına 1.100.00 TL para yatırdığını , fakat telefonu kendisine göndermediğini dolandırıldığını beyan etmiş tahkikat başlatılmıştır.

Atatürk Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.18.00 sıralarında meydana gelen 6136 SKM olayı ile ilgili şüpheli A.K.' nın ikametinde yapılan aramada 1 Adet ruhsatsız 7,65 mm çaplı tabanca , bu tabancaya ait bir adet şanjör ve 21 adet MKE yapımı 7.65 mm çaplı dolu fişek ele geçirilmiş, Şüpheli A. K. halen firar olduğundan dolayı ifadesi alınamamış tahkikat başlatılmıştır.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Geyve Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.12.00 sıralarında meydana gelen Evin Bodrumundan Hırsızlığa Teşebbüs olayı ile ilgili müşteki Z. A.' ın alınan beyanında polis merkezinde yaptırılan fotoğraf teşhisinde şüpheli S. Ö. ve Y. K. tarafından evin bodrumunda bulunan hurda çeşme musluğu,tencere tava türü malzeme kapaklarını çuvala doldurup çalmak isterken gördüğünü şahısların çuvalı bırakıp kaçtıklarını beyan etmitir.

Geyve Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.14.45 sıralarında meydana gelen Evde Yangın olayı ile ilgili müşteki S. S.' ün alınan beyanında bacadan düşen kıvılcımlayatak odasında çıkan yangının itfaiye tarafından söndürüldüğünü beyan etmiş, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

HENDEK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği
22.12.2012 günü saat.21.00 sıralarında Yangın olayı ile ilgili müştekiÖ. D.' nin alınan ifadesinde, sosyal amaçlarda kullanılması için Mahalle Muhtarlığına verildiğini, yangının neden çıktığı hakkında bilgisi olmadığını beyan etmiş, ağaç kapısı ve camlarının kırıldığı yangından dolayı odalarda duman isi olduğunu, girişe göre sol taraftaki odada tek kişilik yanmış yatakların olduğunu yangının neden çıktığını bilmediğini beyan etmiş olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.08.30 sıralarında 54 KR ? plaka sayılı araç içerisinde S. S. ölü olarakbulunmuş, olay yerinde yapılan incelemede sağ kulak civarında 1 adet kurşun izi, kan izleri, 1 adet seri numarası olmayan 9 mm çapında silah elde edilerek muhafaza altına alınmış tahkikat başlatılmıştır.

KARASU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Karasu Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat 16.00 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama Olayı ile ilgili şüpheliM. Y. ve M.A. G.aralarında önce sözlü tartışma sonrasında birbirlerini hayati tehlike arz etmeyecek derecede darp ettikleri bildirilmiş olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

PAMUKOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Pamukova Polis Merkezi Amirliği
24.12.2012 günü saat.10.00sıralarında meydana gelen İhmal ve Kazaen Yaralanma olayı ile ilgili mağdur M.G.' in alınan beyanında arkadaşı ile şakalaşırken arkadaşı E. D.'in elinin sol gözüne isabet ettiğini tedavisinin yapıldığını davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, E. D."in yaşı küçük olması nedeniyle kimlik tespiti yapılarak olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

SAPANCA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
SAPANCA İlçe Emniyet Müdürlüğü
24.12.2012 günü saat: 01.25 sıralarında Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma olayı ile ilgili olarak beyanı alınan müşteki T.B. ifadesinde; Sapanca'da tanıştığı N. olarak bildiği şahsın ikametine gelerek görüşmek istediğini kabul etmeyince sürekli zile basarak rahatsız ettiğini, müşteki E.B. ifadesinde, aynı konu ile ilgili olarak N. isimli şahsın tehditte bulunduğunu belirtmiş, Şüpheli N.Y. isimli şahsın türkçe bilmemesi ve tercüman temin edilememesi üzerine ifadesi alınamamış olup, olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top.Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. Dığer Ceza mıktarı Trf.men Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 5 2 0 2 292 29.852 TL 13 0
Bölge Trafık Dent. Şb.Müd. 3 0 0 1 237 32.687 TL 2 1
TOPLAM 8 2 0 3 529 62.539 TL 15 1

01. İNTİHARA TEŞEBBÜS (YÖNLENDİRME OLMAYAN)
Sakarya/Erenler-Horozlar Köyünde 23 Aralık 2012 Pazar günü saat 19.40 sıralarında S.D.(1981 dğ.lu)'nin girdiği ruhi bunalım neticesinde evde bulunan ilaçlardan içerek intihara teşebbüs ettiği tespit edilmiş olup, tahkikata başlanmıştır.

02. ORMAN KANUNUNA MUHALEFET
Sakarya/Hendek-Hacıkışla Köyünde 24 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 09.00 sıralarında H.D. isimli şahıs yakacak nitelikli orman envali odun kesme ve nakletme işlemi gerçekleştirirken Kurtköy Orman İşletme Şefliği personeli tarafından yakalanmış olup, tahkikata başlanmıştır.

03. OTODAN HIRSIZLIK
Sakarya/Akyazı-Buğdaylı Köyünde 23 Aralık 2012 Pazar günü belirlenemeyen saatte İ.E. müracaatında, 34 VH 4246 plakalı kamyonunun üzerinde bulunan (2 adet serdar marka ) akülerinin kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındığını bildirmiş olup, tahkikata başlanmıştır.

04. ZEHİRLANME
Sakarya/Serdivan-Yukarıdereköy Köyünde 24 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 06.00 sıralarında M.Y. çocukları olan U.Y.(2009 d.lu), A.Y.(2011 d.lu)' nin sobadan sızan gaz sonucu zehirlendiklerini bildirmiş olup, tahkikata başlanmıştır.

05. DOLANDIRICILIK
Sakarya/Karapürçek-Teketaban Köyünde 24 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 12.00 sıralarında M.D. müracaatında, İ.T. isimli şahsın kızı olan B.T.'yi oğlu A.D.'ye verdiğini söyleyerek düğün masrafı için (7000 TLl) para aldığını, İ.T.'nin kızını vermeyerek parayı almadığını beyan ettiğini bildirmiş olup, tahkikata başlanmıştır.

06. İŞ KAZASI
Sakarya/Kaynarca-Turnalı mevkiinde 24 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 11.00 sıralarında Kaynarca- Karasu inşaatında D.A. zeminin ıslak ve yağlı olmasından dolayı ayağının kayarak N.Ç' nin kullandığı iş makinesinin metal kısmına başını çarparak yaralanmış olup, tahkikata başlanmıştır.

07. İNTİHARA TEŞEBBÜS (YÖNLENDİRME OLMAYAN)
Sakarya/Erenler-Değirmendere köyünde 24 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 14.30 sıralarında A.Ç. 04.12.2012 günü kişisel sorunlarından dolayı bunalıma girerek mide haplarından bir miktar içmek suretiyle intihara teşebbüs eteği, hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirilmiş olup, tahkikata başlanmıştır.

08. İŞ KAZASI
Sakarya/Adapazarı-Göktepe Mahallesinde 24 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 12.30 sıralarında Gizemfrit fabrikasında çalışan M.Y. yanıcı ve patlayıcı maddelerinin bulunduğu fırının kapağı açtığı esnada alevlerin yüzünü ve kol bölgesine sıçraması sonucu yaralanmış olup, tahkikata başlanmıştır.

09. BULUNTU ARAÇ
Sakarya/Adapazarı-Kayrançık köyünde 24 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 11.30 sıralarında 23.12.2012 günü Yenikent Polis merkezi bölgesinden çalınan 54 TC 238 plakalı aracın terk edilmiş ve olay yerinde yakılarak zarar verildiği tespit edilmiş olup, tahkikata başlanmıştır.

10. HAKARET VE TEHDİT
Sakarya/Kaynarca-Gürpınar Köyünde 24 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 15.00 sıralarında hakkında tedbir kararı bulunan H.Y. evde birlikte yaşadığı A.R.Y.'nin kendisine hakaret ve tehdit ettiği bildirilmiş olup, tahkikata başlanmıştır.

25 Ara 2012 - 14:20 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.576.809 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs aşısı olacak mısınız?