Ak Partide Toçoğlu sonrası teorileri!

Yerel seçimlere daha iki yıl var. Ancak Ak Partide çok çok erken ''Eğer Zeki Toçoğlu aday olmazsa' diye büyükşehir Belediye Başkanlığı için teoriler üretiliyor..

Kulislerde konuşulanlara göre, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na hazırlanan isimlerin başında 2015 seçimlerinde aday olamayacak milletvekilleri Hasan Ali Çelik ve Ayhan Sefer Üstün ile geçen seçimde listeye konulmayan eski milletvekili Recep Yıldırım geliyor.

TOÇOĞLU ADAY GÖSTERİLMEZSE...

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adı geçenlerin hesaplarını, Başkan Zeki Toçoğlu'nun tekrar aday gösterilmeyeceği üzerine yaptığı ve teşkilatlarda hakimiyeti ele geçirmek için yoğun çaba harcadıkları öne sürülüyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için milletvekillerinin kıyasıya bir yarışın içine girdiği belirtildi. Siyasi kulislerde 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde yeniden aday olamayacak olan Hasan Ali Çelik ve Ayhan Sefer Üstün'ün yanı sıra 12 Haziran seçimlerinde listeye konulmayan Recep Yıldırım'ın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için hazırlık yaptığı belirtiliyor. Recep Yıldırım yeniden listeye konulmamasına rağmen Samsun'un parti koordinatörlüğü görevini üstlenmesiyle Genel Merkez'deki ilişkilerini sağlamlaştırmaya çalıştığı ve kulis çalışmalarına erken başladığı öğrenildi.

IŞIKSU'YA OPERASYON

Hasan Ali Çelik'in ise teşkilat başkan yardımcılığı görevini üstlenmesiyle birlikte ilk olarak Ayhan Sefer Üstün ve Ali İhsan Yavuz'a yakınlığıyla tanınan Adapazarı İlçe Teşkilatı'nda Mutlu Işıksu'nun yeniden aday olamamasıyla sonuçlanan süreçte aktif rol aldı. Vekiller Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun önümüzdeki dönemde yeniden aday gösterilmeyeceği görüşü üzerine planlarını yapmayı sürdürüyor. Milletvekili Çelik'in hamlesine karşı Üstün ve Yavuz da Erenler'de karşılık verdi. Erenler'de Çelik'in liste sözü verdiği isimlerin listede yer almamasını Yavuz'un istediği iddia edildi.

KONGRELER İŞARET

AK Parti'de son kongre sürecinde yaşananlar ise pimi çekilmiş Büyükşehir Başkanlığı mücadelesinin önümüzdeki günlerde yeniden alevleneceğini gösteriyor. Hasan Ali Çelik son yıllardakinin aksine teşkilatları elde tutmak için herşeyi yapıyor. Özellikle istediği adayların kazanması için çabalayan Çelik'in teşkilatı arkasına alarak 2014'te yaşanacak seçim sürecinde kendisine bir güç oluşturmaya çalıştığı ifade ediliyor. Eğer istediği adayın kazanamaması durumunda ise Çelik'in kongreyi iptal ettirmaye çalıştığı belirtildi.

EN ZAYIF YILDIRIM

Teşkilatlarda en zayıf isim ise Recep Yıldırım olarak görülüyor. Seçimlerde Akyazı dışında müdahil olabileceği alan olmayan Yıldırım'ın Ankara'da çalışmaları devam ediyor. Ayhan Sefer Üstün'ün ise kongrelerde Çelik'in teşkilatlardaki hamlelerine Ali İhsan Yavuz'un gücünü alarak karşı koymaya çalıştığı görülüyor.

SADECE DİŞLİ DÜŞÜNMÜYOR

Önümüzdeki dönemde milletvekili adayı olamayacak olan Şaban Dişli'nin ise hedefinde bakan danışmanlığı olduğu belirtiliyor. Dişli'nin bunun gerçekleşmemesi durumunda ise devlet bankalarından birinin yönetim kurulu üyeliğine atanması bekleniyor.


Yenisakarya

20 Aralık 2011 - Arka Kapı --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?