Keçeoğlu'ndan 'Tıp Bayramı' mesajı

Sağlığın herkesin temel hakkı olduğunu, bu hakkın eksiksiz kullanılabilmesi gerektiğini söyleyen Keçeoğlu şu açıklamalarda bulundu.

"Tıbbın gayesi, insanların daha sağlıklı ve daha mutlu yaşaması için çareler üretmektir. Özellikle geçtiğimiz yüzyılda tıp alanında hastalıkların tanısında ve iyileştirilmesinde yeni yöntemler geliştirilerek büyük mesafeler kat edildi. Bilim insanlarının buluşları, insan hayatını kolaylaştırdı, insanlığın daha mutlu ve sağlıklı yaşamasına imkan sağladı Türk tıbbı, doktorlarımızın ve diğer sağlık personelinin gösterdiği üstün çabalarla kimi zaman tıp bilimini yönlendiren gelişmelere öncülük etti.

Bugün bilim insanlarımızın, yurdumuzda ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptıkları başarılı çalışmalarla tıp bilimine katkıda bulunması hepimiz için gurur kaynağıdır" diyen Keçeoğlu konuşmalarını ' İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal saygın ve onurlu mesleği büyük fedakârlıkla yerine getiren, en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveriyle çalışan, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını içtenlikle kutluyorum, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum' cümleleriyle tamamladı.

14 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?