Kent Konseyi Engelli Meclisi kuruldu

Sakarya Kent Konseyi bünyesinde Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi'nin ardından Engelli Meclisi de kuruldu. Engellilere yönelik faaliyetlerde bulunan sivil toplum kuruluşlarından oluşan yeni Engelli Meclisi, ilk toplantısını Ofis Sanat Merkezi'nde düzenledi.

Sakarya Kent Konseyi Engelli Meclisi kuruldu. Sivil toplum kuruluşları ve engelli bireylerin katılımı ile oluşturulan Engelli Meclisi'nin Başkanlığı'na Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şube Başkan Yardımcısı Selim Özel getirildi.

Çalışmalarımız devam edecek

Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kent Konseyi Genel Sekreteri Alpay Şirin, "Uzun zamandır Engelli Meclisi'ni kurmayı planlıyorduk. İnşallah bundan sonra arkadaşlarımızla engellilerin önüne çıkartılan engelleri ortadan kaldırmak için el birliği içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önce yüreklerdeki engelleri kaldırarak yola çıkacağız. Engelli Meclisi önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelerek çalışma gruplarını ve gruplarda görev alacak üyeleri belirleyecek" şeklinde konuştu. Toplantıda konuşan Engelli Meclisi Başkanı Selim Özel ise engellilere yönelik pek çok projenin hayata geçirildiğini belirterek bundan sonra da Sakarya Kent Konseyi Engelli Meclisi çatısı altında çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

03 Aralık 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?