Sapanca'da muhalefetten Kent Meydanı projesine destek

Cumhuriyet Halk Partisi Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek'ten Sapanca Kent Meydanı Projesi'ne destek...

Cumhuriyet Halk Partisi Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, Sapanca Belediyesi tarafından Halk Eğitim Merkezi'nin bulunduğu alana yapılası planlanan Kent Meydanı projesinin daha da genişletilerek uygulanması gerektiğini söyledi.

"SAPANCA'NIN KENT MEYDANINA İHTİYACI VAR"

Mevcut yapının yanında yer alan Şehit Albay Güner Ekici Lisesi'nin 1999 Marmara Depremi sonrasında onarıldığına dikkat çeken Çiçek, "Sayın belediye başkanımız, şahsımın da katıldığı belediye meclis toplantısında halk eğitim merkezi binasının yıkılacağını ve yerine kent meydanı ve yeraltında da 2 katlı 200 araçlık otopark yapılacağını açıkladı. Bu projeye kesinlikle katılıyorum. Güzel ilçemizin kent meydanına ihtiyacı vardır. Ancak deprem de hasar gören Şehit Albay Güner Ekici Lisesi binasının da bu proje kapsamında değerlendirmesi gerekir. İmam Hatip Lisesi'nin kendi binasına geçmesinin ardından bu okuldaki öğrenci sayısı ciddi anlamda düşecek. Onarım görse bile depremde hasar aldığını düşünürsek bence projeye dahil edilmesi en güzel seçenek olur" dedi.

DAHA DA GENİŞLETİLEBİLİR

Okul alanın projeye dahil edilerek meydanın daha da genişletilebileceğini ifade eden Çiçek, "Bu genişletme aynı zamanda otopark kapasitesinin artmasını, kent meydanı ve yeşil alanların genişlemesini hepsinde önemlisi Sapanca'mıza uzun vadeli çözüm sağlar. Bu gibi kalıcı projelerin, oldubittiye getirilmemesi, kamu yararı gözetilmesi, profesyonel kişi ve kurumlardan destek alınması gerekmektedir. Ayrıca yine bu alanda Sapanca'nın tarihinde önemi bulunan Hasan Fehmi Paşa, Şehit Albay Güner Ekici, Sadettin Tantan gibi değerlerimizin heykellerine yer verilebilir. Yine Sapanca'nın 50 yıl sonrası düşünülerek otopark sayısı örneğin 500 araçlık yapılabilir. Yeşil alanlar çoğaltılabilir. Proje yapılırken Sapancalıların sahibi olduğu inşaat firmalarına öncelik verilmelidir.En önemlisi projenin daha da güzel olabilmesi için Sapancalıların öneri ve görüşleri alınmalıdır. Aksi taktirde, Sapanca AVM binası gibi ne yapacağımızı bilemediğimiz yapılar ortaya çıkar" diye konuştu.

SAPANCA GAZETESİ

10 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?