Özkoç'tan ilk mesaj: Onur duydum

CHP Meclis Grubu'ndaki seçimde Engin Altay ve Özgür Özel, yeniden grup başkanvekilliklerine seçilirken Engin Özkoç, üçüncü grup başkanvekili oldu

CHP TBMM Grubu, grup yönetimi ve Meclis yönetimi için seçim yaptı. İstanbul Milletvekili Engin Altay ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, yeniden grup başkanvekilliklerine seçilirkenSakaryaMilletvekili Engin Özkoç, üçüncü grup başkanvekili oldu.

CHP TBMM Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı toplandı. Altay ve Özel 3. turda; Özkoç, 6. turda seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 'Türkiye Büyük Millet Meclisinde onurla devam ettiğim milletvekilliğim görevimin dışında grubumun bana tevcih ettiği yeni görevle Türkiye Büyük Millet Meclisinin diğer siyasi partilerinin değerli grup başkan vekilleriyle birlikte ülkeme hizmet etme fırsatımı yakalamış bulunmaktayım. Umut ediyorum ki değerli arkadaşlarımla beraber hem Meclisimize hem de ülkemize gerçekten onların arzu ettiği şekilde bir hizmeti sunabilme fırsatını yakalarım. Arkadaşlarımın bana tevcih ettikleri değerli sözler için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Huzurunuzda bir kere daha bu Meclis'te görev yapmanın onurunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum."

Toplantıda, üç grup başkanvekili ve TBMM Başkanlık Divanı'nda CHP'ye düşen 1 Başkanvekili, 4 katip üye ve 1 idare amirliği için oy kullanıldı.

Grup Başkanvekilliği için ilk turda 10 aday yarıştı. Mevcut başkanvekilleri Engin Altay (48) ve Özgür Özel'in (42) yanı sıraSakaryaMilletvekili Engin Özkoç (54), Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek (37), Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer (38), Eskişehir Milletvekilleri Gaye Usluer (30) ve Cemal Okan Yüksel (25), Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı (27), Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt (39), Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen (29), ilk turda seçilmek için yeterli çoğunluk olan 66 oya ulaşamadı.

Haluk Pekşen'in çekilmesi üzerine ikinci tura 9 aday katıldı. Bu turda da adaylardan Altay (59), Özel (52), Özkoç (59), Erkek (47), Yüceer (42), Usluer (23), Yüksel (22), Atıcı (25), Bozkurt (36) oy aldığı için seçimler 3. tura kaldı.

Altay ve Özel, üçüncü turda seçilebilmek için yeterli olan çoğunluğu sağlayıp 67'şer oyla yeniden grup başkanvekilliğine seçildi.

Bozkurt 4. turda, Yüceer 5. turda, Erkek de 6. turda yarıştan çekildi. 6. tura katılan Atıcı'ya 37 oy çıkarken, Özkoç 76 milletvekilinin oyunu olarak, CHP'nin 3. grup başkanvekili oldu.

-TBMM Başkanlık Divanı seçimi

Toplantıda, TBMM Başkanlık Divanı'nda CHP'ye düşen üyelikler için de sandık kuruldu.

TBMM Başkanvekilliği için İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yarıştı. Bu yarışı Tüzün, 76 oy alarak kazandı.

TBMM Katip Üyeliği için 11 aday yarıştı, İdare Amirliği için ise 5 aday milletvekillerinden oy istedi.

CHP'ye düşen kontenjan çerçevesinde 4 Katip Üye ile 1 İdare Amiri, ikinci turda belirlendi.

İkinci turda en yüksek oyu olan Sinop Milletvekili Barış Karadeniz (70), Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu (55), Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu (51) ve Çanakkale Milletvekili Bülent Öz (51), CHP'nin katip üye adayları oldu.

TBMM İdare Amirliğine ise Adana Milletvekili İbrahim Özdiş seçildi.

26 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.848.993 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

muhammet akif - SANA HELAL OLSUN SAKARYANIN 1 NUMARALI VEKİLİ ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 17:08
02

sakinadam - partine hiç oy vermedim ama oy verdiğim partinin vekillerinden daha çok saygı duyuyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 17:08
01

ADALET - Adam gibi adam kendini her yerde belli ediyor. Çalışkan insan böyle ödüllendirilir işte. Sakaryanin çalışan tek vekili o.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 17:08


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?