Kösemusul Akyazı'da OSB için konuştu

SATSO yönetim kurulu başkanı Mahmut Kösemusul beraberinde Meclis başkanı Adnan Borazancıoğlu birlikte Akyazı'ya gelip Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

SATSO yönetim kurulu başkanı Mahmut Kösemusul beraberinde Meclis başkanı Adnan Borazancıoğlu birlikte Akyazı'ya gelip Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretinin Akyazı OSB ile ilgili olduğunu söyleyen SATSO başkanı Kösemusul "mevcut OSB'lerin doluluk oranları artmış durumdadır. Gelen yer taleplerini artık karşılayamaz durumda kaldık. O itibarla Akyazı OSB'nin kurulmasına ilişkin ATSO'nun çalışmaları ile ilgili bilgi almak ve onlara bu konuda destek vermek için bu ziyareti gerçekleştirdik. İnşallah en kısa zamanda Akyazı OSB'nin kurulmasını sağlarız" dedi.

ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar'da kardeş kuruluş SATSO başkanlarının kendilerini ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi ve Akyazı OSB'nin kurulma sına ilişkin başlattıkları çalışmanın aralıksız olarak sürdüğüne dikkat çekti. Açıklamasında "İlimizde var olan diğer OSB'ler artık dolmuş durumda olduğu için Akyazı OSB'ye acil ihtiyaç duyulmaktadır. Bizde ihtiyaçlara cevap vermek için çalışmalarımızı yoğunlaştırmış bulunuyoruz" dedi ve SATSO heyetine OSB konusunda gelinen nokta ile ilgili bilgiler verdi.

Belediye Başkanına Ziyaret

ATSO VE SATSO Başkanları daha sonra birlikte belediye başkanı Yaşar Yazıcıyı makamında ziyaret ederek Akyazı OSB ile ilgili başlattıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdiler.

Belediye başkanı Yaşar Yazıcı da yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti ve Akyazı OSB için kendilerinin de bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Geldikleri nokta ile ilgili ATSO ve SATSO başkanlarına bilgiler verdi.

ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar ile Belediye başkanı Yaşar Yazıcı birlikte yaptıkları açıklamada Akyazı OSB ile ilgili çalışmaları birlikte yürüttüklerini, bölgelerinde kirli sanayi istemediklerini, o bakımdan gelecek olan sanayi kuruluşlarında seçici olacaklarını söylediler. Kontrolsüz yapılaşmaya izin vermeyeceklerini, bunu önlemek içinde birlikte hareket edeceklerini sözlerine eklediler.

09 Nisan 2013 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?