Ferizli'deki 106 dönümlük araziyi sordu!

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül, İl Binasında basın toplantısı düzenledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM Betül DEMİR-Hatice TÜNCEL

Milliyetçi Hareket Partisi yaz mevsiminden sonra rutin olarak gerçekleştirdikleri basın toplantılarını başlattı. MHP İl Binasında düzenlenen toplantı İl Başkanı Levent Bülbül önemli açıklamalarda bulundu.

Ferizli'de yaşanan olayı anlatan İl Başkanı Levent Bülbül, " Ferizli'deki belediyenin ve yerel yönetiminin faaliyetleri ile ilgili yapmış olduğu işlemlerle dikkatli tutumları ve vazgeçmeyen vatandaşların yararları olan işleri yapmaya çalışan meclis üyelerimizin özellikle belediyelerimizin hukuka aykırı olan işlemleri ile ilgili takipleri devam etmektedir.Son olarak Ferizli de Agacık Mahallesinde bulunan biri 70 dönümlük diğeri 36 dönümlük olan arazinin Toki'ye 500 konutluk bir konut projesi için bu arazi üzerinden yürütülen bir takım çalışmaları arkadaşlarımız tespit etmiştir. Bunu Sakarya kamuoyu huzurunda bu meseleleri dile getirmenin gereklilik olduğunu düşündüğümüz için basın toplantısını düzenledik.

Bahsettiğim 70 dönümlük arazi ile 36 dönümlük iki arazi birbirine komşu parsellerdir.Toplamda 100 dönümün üzerinde olan arazide bir Toki projesi gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Ferizli Belediyesi'nin toplu konut çalışmaları sosyal faaliyetler anlamında hizmet olarak görülecek bir faaliyettir. Ancak bu işin içeriğine girildiğinde ortaya bazı sakıncalı durumlar çıkmaktadır. Bu arazi daha önce Agacık mahalle yani köy olduğu zaman tüzel bir kişiye aitken sonradan belediye kanunu ile birlikte Büyükşehir Belediye yasası ile birlikte bu arazi belediyenin mülkü haline gelip arkasından bu arazi birgün tek bir firmanın katıldığı bir ihaleyle başka firmanın katılmadığı ihaleye iki parselde bu firmaya ihale yoluyla veriliyor.

6 Ocaktarihindebu akaryakıt firması arazileri kendi üzerine alıyor aynı dün bu araziler Ferizlilerin tanıyabileceği bilebileceği Belediye Başkanında tanıdığı iddaa edilen birine devrediliyor.Arazilerle ilgili olarak Toki'nin projesi olduğu ya da buraya konut yapılacağı kimse tarafından bilinen bir durum değil. Dikkat ederseniz araziler belediyelerden özel şahıslara devredildikten sonra yaklaşık 2 ay sonra Toki'ye Ferizli Belediyesi yazı gönderiyor. Yazıdaise burada 500 konutluk arazi var konut istiyoruz bunun uygunluğu hususunda yazışma yapılıyor.

Araziler için görüşler alınıyor 70 dönümlük gerekli müsaadeler veriliyor 36 dönümlük olan diğer parsel için Toprak Kurulu tarafından böyle bir projenin inşaatın yapılamayacağı söyleniyor. Bu konuda bizim bir takım soruları sormamız gerekiyor.Belediye böyle bir arazide Toki toplu konut projesi planlanıyorsa bu araziler kendisindeyken bu projelerin gerçekleştirilmesi yolunu seçmedi?Bu arazileri ihaleye çıkartıp "tek bir firmanın katıldığı"ihaleyle birine devredip aynı günde baika bir şahısa devrettikten sonra bu proje niye gündeme geliyor? Bu al-ver süreci içerisinde bu araziler birilerine rant sağlamak için peşkeş mi çekiliyor? Bu meselenin 36 dönümlük arazinin de Toprak kurulunun muhalefeti veya müsaade etmediği yerle ilgili sıkıntının giderildiği şuan ifade ediliyor.

Elimizde bu konu ile ilgili bir belge yok ama o da giderildiyse bu projenin burada gerçekleşmesi neticesinde kimler ne şekilde ve ne miktarda kazanç sahibi oldular haksız kazanç elde ettiler. Milletin Agacık köylüsünün sahibi olduğu bu arazi üzerinden kimler haram kazanç elde ettiler. Bunları millet olarak, Sakaryalı olarak, Ferizliler olarakta sorma ihtiyacını hissediyoruz. Bu işlerin arka planında neler var, ne tür sıkıntılar var bunları devletimizin ilgili kurumlarının bu meselenin üzerine eğilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Görevi kötüye kullanmak, kamunun zararına sebep olma, evrakta sahtecilik gibi hususlarda ve başka konularda yargının önündeolan Ferizli Belediyesi ve Belediye Başkanının böyle tartışmalı bir işe imza atmasını anlamak mümkün değil. Bir yerde bir sıkıntısı olan kişi veya problem yaşayan bir takım iddaalardan dolayı yargılanan kişi yapacağı diğer işlemlerde beklenen o ki daha dikkatli davranır.

Sütten ağzın yandıysa yoğurdu üfleyerek yersin ama sütten ağzın yanmadı ki bunlara devam ediyorsun gibi bir algı veya yorumlamaya durum ortaya çıkıyor.Kensinin bu kadar sıkıntılı olduğu durumda Belediye Başkanı bu işleri tek başına devamını yürütmeye sevk eden buna zorlayan durum nedir? Ferizlilerin malından mülkünden, kamunun varlıklarından ellerinden ne zamanı çekmeyi düşünüyorlar, ne zaman vazgeçecekler?"açıklamalarında bulundu.

İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında Başkan Levent Bülbül, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında da değindiğiMusul ve Kerkük ile ilgili konuya da dikkat çekti.

04 Ekim 2017 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

halaaa ediyon ilçeme zAhmet - bilirkişi kardeşim levent başkana akıl satıyon ama ağa babanın ağzıylan konuşuyon ilgili belediye canlı yayınlamış doğru (kasım 2015) arazi satıldıktan sonra toki ye verilmek üzere imar düzenlemesi yapılmış ve satın alan kişi aynı gün başkana yakın olan kişiye satış yapıyor buraları da gör bilir kişi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Ekim 16:40
04

bilirkişi_06 - Sayın il başkanı arkadaşımızın söylediklerini taraflı değilde tarafsız olarak ilgili belediyeden bilği belge alsaydı yada o günkü ihale sürecini ilğili belediye canlı olarak yayınlamış ihaleye gelen giden belli partinizin meclis üyeleri komisyonda görevli ve hepside tüm komisyon üyeleri hazır ve ihale gerçekleşmiş.

Yasada belirtilen haklar dahilinde işlem yapılmıştır.Tüm TÜRKİYEDE bu yasalar ile olan bu işlem için ilğili başkan yada meclisi değil altında imzanız olan meclis üyelerinizi sorgulamanız temennisiyle.Siz il başkanına yakışan hataları varsa tabiki belgeyle ortaya koyacan suç duyurusunda bulunacan lakin kulaktan duyma laflarla değil belgelerle kamu oyuna sunmanızdır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Ekim 16:40
03

ettin ilçeme zAhmet - bu konu 15 gün önce akpartili meclis üyesinin itirafı ile gündeme geldi. ancak bu itirafı suç duyurusu kabul edecek cesur savcıları henüz görmedik ferizlide. aynı meclis üyesi savcılığa suç duyurusunda da bulduğunu duyuyorum bakalım zaman gösterecek. Fakat bazı arkadaşlar şunu kaçırıyor.. Milli irade dediğiniz şey MHP ye muhalefet görevi verdi. yani iktidarın yanlış yaptığı şeyleri toplumun önüne koymak. Bir de şu var yapılan icraatın kılıfına uydurulmuş olması ortada kusurun yanlışın art niyetin olmadığı anlamına gelmez nasıl bir bakış açısına sahipsiniz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Ekim 16:40
02

Sakarya54 - surekli konusan bir MHP degil, icraatlari ile gonulleri fet eden bir MHP vatandas bekliyor. Elinizde bilgi - belge var ise yargıya neden gitmiyorsunuz?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Ekim 16:40


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?